plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Skradzione konto na fb
Ostatniej nocy jakiś haker z (prawdopodobnie) Wietnamu ukradł moje konto na fb. Moje dane do logowania: adres e-mail, nr telefonu i hasło zostały wykasowane i zastąpione jego. Straciłem dostęp do konta na fb oraz do messengera. Nie reagujcie na żadne informacje ode mnie a najlepiej usuńcie mnie na koncie i messengerze ze znajomych.
Jeśli możecie zgłoście moje konto, lub zdjęcia na nim, jako ukradzione.

 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
plwk, zgłosiłem kilka problemów, ale nie ma opcji w menu by wspomóc podobny przypadek.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Znalazłem poradnik objaśniający krok po kroku jak odzyskać konto. Haker nie dodał numeru telefonu i udało mi się dodać swój i zmienić hasło. Jestem na etapie usuwania logowania dwuetapowego, potem zobaczę co będę musiał zrobić dalej.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
plwk, nie rozumiem. Jak dodałeś nr telefonu i zmienić hasło do konta, w którym zmieniono hasło. Nie mniej świetnie, że da się coś robić w kierunku odzyskania.

Napisałem też na grupie Pentax Polska informację.
Marlena Jędrzejka napisała post do administratora FB z linkiem do Twojego profilu.

Kopia z grupy:
Uwaga!
Konto naszego kolegi Piotra Klisowskiego jest przejęte. Dla bezpieczeństwa konto zostało zablokowane w grupie Pentax Polska i na naszej giełdzie Pentaxowej. Proszę uważać na posty z tego konta, jeśli pojawią się w innych grupach oraz na wiadomości przychodzące z Messengera.
Gorąca prośba!! Jeśli ktoś może, proszę wchodzić na profil Piotra i zgłaszać facebookowi kradzież konta: https://www.facebook.com/...ty_disclosure=0
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
rychu napisał/a:
nie rozumiem. Jak dodałeś nr telefonu i zmienić hasło do konta, w którym zmieniono hasło.

Ktoś coś podlinkował w messengerze i przypadkowo dostałem się na konto. Sprawdziłem i okazało się, że mogłem wejść w ustawienia i zmienić to co zmieniłem. Nie wiem dlaczego, ale się udało.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
.... hmmm a skąd mamy wiedzieć, że jakiś haker z Wietnamu nie przejęła Twojego konta na naszym forum, by usnąć Cię z Fb?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Haker z Wietnamu z lingwistycznym wspomaganiem z Polski. :mrgreen:
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
To mogła być Filipinka.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Sam paluszek. :roll:
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Paluszek tylko wykonywał polecenia.
A tak na marginesie, uświadomcie mnie proszę (nigdy nie byłem na fb) jakie ewentualne przykrości, mogą spotkać człowieka w wyniku takiej kradzieży? I co "ma" z tego taki haker z Wietnamu ? Pomijam jakieś fałszywe wiadomości, zdjęcia , czyli samą "radochę "z faktu. I co na to Zuckerberg i spółka. Czy jakoś się poczuwa? Pomaga?
Życzę szybkiego i bezbolesnego załatwienia sprawy!
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jednostki kradną konta dla zabawy a większość dla pieniędzy. Podobno na ukradzionych kontach ustawiane są automaty, które lajkują określone działalności złodzieja, takie, których zysk zależy od ilości polubień.
Ukradzione konta wykorzystywane są też do prób wyłudzeń pieniędzy od znajomych okradzionego.
Gdzieś widziałem informację, że w tym roku zostało ukradzionych ponad 8 milionów kont facebookowych.

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Z ukradzionego konta można wysłać prośbę do znajomych o poratowanie stówką albo dwoma.
I tak to się kręci.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dlatego starałem się, jak największą liczbę znajomych, poinformować o przejęciu mojego konta.
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
To faktycznie może taka kradzież nasmrodzić. 8 milionów skradzionych kont w ciągu roku?! Toż to cieknie jak durszlak. :mrgreen:
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
polecam włączyć logowanie dwuetapowe. To znacząco utrudnia niecne działania, choć nie jest przyjazne w używaniu dla nas użyszkodników.
 
MCsubi  Dołączył: 27 Paź 2009
rychu napisał/a:
Uwaga!
Konto naszego kolegi Piotra Klisowskiego jest przejęte.


Sami widzicie, jak łatwo to idzie. Szkoda gadać ... :-?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Przed chwilą odzyskałem dostęp do konta, zmieniłem dane logowania i ustawiłem logowanie dwuetapowe.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Niestety, ale to niewiele chroni, plwk, poczytaj, lub pooglądaj o kluczu u2f wiem, wielu powie, żeby nie dać się zwariować, do mnie jedzie ;)
https://security.szurek.pl/yubikey/
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
 
arekzg  Dołączył: 30 Wrz 2015

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach