thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Ale tu chodzi o czas trwanie błysku (emisji fotonów), a nie jego synchronizacji z migawką (wypuszczenie fotonów w czasie ekspozycji matrycy).

Edit: To ja już nie wiem. Pogubiłem się. Przyłączam się do prośby o tłumaczenie "po chłopsku" :-P
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
studyjne lampy blyskowe srednio maja czas blysku jakies 1/500 - to dla niektorych zdarzen fizycznych jest zbyt dlugim czasem.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Fafniak napisał/a:
studyjne lampy blyskowe srednio maja czas blysku jakies 1/500 - to dla niektorych zdarzen fizycznych jest zbyt dlugim czasem.

No właśnie wyciągnąłem parametry lamp i jest tak jak napisałeś. Dzięki.
 

sever  Dołączył: 07 Maj 2008
nie jestem ekspertem jak już mówiłem ale to działa, widziałem sprawdzałem,
zresztą zobaczcie sami:
http://www.fototv.pl/wide...ync-1-8000.html
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
sa tez lampy studyjne o czasach 1/750 do 1/2000 (chyba 1/2000) ale sa koszmarnie drogie
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
sever napisał/a:
nie jestem ekspertem jak już mówiłem ale to działa, widziałem sprawdzałem,

no słyszałem o tym sposobie już wcześniej, ale jeszcze nie miałem okazji tego sprawdzić w boju.
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Fafniak napisał/a:
studyjne lampy blyskowe srednio maja czas blysku jakies 1/500 - to dla niektorych zdarzen fizycznych jest zbyt dlugim czasem.


Ha! Więc dobrze myślałem. Czyli dla fotografowania takich zdarzeń są trzy możliwości:
a) studyjne lampy błyskowe z bardzo krótkim czasem błysku (drogie)
b) korpus z czasem 1/8000 (chyba drogi)
c) systemowe/gorącostopkowe lampy błyskowe
:?:

 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
i ostatnia opcja :
d) lampy błyskowe ustawiasz na fotocelę; ustawiasz czas jaki chcesz w aparacie i wyzwalasz lampy błyskiem lampy wbudowanej...

 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Smużenie może spowodować wolne wygasanie lamp studyjnych, albo za duży poziom światła zastanego. Tak mi się wydaję :roll:
Jeszcze synchronizacja... hmm... czas błysku jest dużo krótszy od 1/180 i jest to pojedynczy flesz. Natomiast Hss teoretycznie krótszy jest serią błysków (chyba?). kiedyś robiłem doświadczenie z lecącą paczką fajek. Na 1/180 idealnie zamrożona, w trybie Hss postała smuga.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
sever, wywala mi sie ten filmik w okolicach mozy o sinarze - mozesz opisac o co chodzi?
 

sever  Dołączył: 07 Maj 2008
po krótce chodzi o to że nie wiadomo jakim cudem lampy wyzwalane fotocelą pozwalają na focenie z dowolnym czasem
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
sever napisał/a:
po krótce chodzi o to że nie wiadomo jakim cudem lampy wyzwalane fotocelą pozwalają na focenie z dowolnym czasem

Buahaha :lol:
Piękne streszczenie :-B
(też mi się ten filmik wykrzacza)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
no wszystko fajnei doatrlem do pierwszej proby gdy facet mowi tada... nie ma winiet...
a co z kolroem powtarzalnoscia blysku ekspozycja itp. ?

 

sever  Dołączył: 07 Maj 2008
thrackan napisał/a:
(też mi się ten filmik wykrzacza)

pewnie dlatego że "parę" osób teraz próbuje go oglądać ;-)
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
thrackan,
sposób o którym pisze sever jest następujący :
lampy (studyjne) i tak mają swój czas działania - tego nie zmienisz; przy wyzwalaniu z kabla masz tryb x-sync (1/180 s) lub dłuższy.. Sposób by zrobić fotkę z lampkami studyjnymi polega na tym, że ustawiasz wyzwalanie lamp studyjnych na fotocelę; następnie w swoim aparacie ustawiasz dowolny czas np. 1/500 i uruchamiasz wbudowaną lampę. Lampa wyzwala lampy studyjne....
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
sluchajcie wszystko pieknie - tylko mam pytanie jezeli ustawie sobie 1/2000 to jaka mam ekpsozycje z lampy studyjnej - bo migawka naswietla tylko czesc mocy blysku lampy?
 

sever  Dołączył: 07 Maj 2008
ja jak kiedyś robiłem próby nie zauważyłem żadnych problemów z powtarzalnością, wszystko było cacy
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
MacRayers, dzięki za wytłumaczenie. Szkoda jednak, że ten sposób przy przywołanej przez Fafniaka pomarańczy by się nie sprawdził dla lustrzanki posiadającej migawkę do 1/4000. Ale to i tak coś :)

Fafniak, pewnie musisz empirycznie to sprawdzać na manualu i korygować moc lampy (jeśli się da) albo czas otwarcia migawki.
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
MacRayers napisał/a:
1/500 i uruchamiasz wbudowaną lampę
, lampę zewnętrzną, z wbudowaną nie osiągniesz takiego czasu :-P (HSS)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
no ale chwila - HSS zwiazny jest z blyskami pomiarowymi... wiec nie trafi w synchro z lampa... :roll:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach