Grzybu  Dołączył: 01 Lut 2009
Kodak Z1015 IS
Witam wszystkich forumowiczów.

Od jakiegoś czasu nosze się z zakupem nowego aparatu. Kolega polecił mi wasze forum, więc zacząłem go trochę czytać. Przeczytałem dość sporo tematów, zwłaszcza dotyczących lustrzanek. I po zastanowieniu się doszedłem do wniosku, że lustra nie potrzebuje. Poszukałem, więc w zaawansowanych kompaktach. Pentax X70 jest fajny, ale trochę za drogi jak na kompakt ( przynajmniej dla mnie). Postanowiłem więc poszukać w innych markach. Spodobał mi się kodak Z1015 IS. I tu pojawia się moje pytanie. Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym aparatem? Może ktoś go testował lub się nim bawił?

Nie jestem jeszcze zdecydowany, tak że jeżeli znacie, jeszcze jakieś inne fajne kompakty to napiszcie.

Myślałem też o penktaxie km. Ale 1800 zł to jednak sporo jest...

Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdr. Michał
 

ladyhawke  Dołączyła: 07 Lis 2008
Cytat
doszedłem do wniosku, że lustra nie potrzebuje.


Cytat
Myślałem też o penktaxie km


Nie chcę być czepliwa, ale trochę to się wyklucza :mrgreen:

Ale do rzeczy, ktoś mi kiedyś powiedzial, ze nie wazne jaki ultrazoom kupie to będę zadowolona.
Pierwsza rada : idź pomacać... bo Kodaki mają coś takiego z gripem że mi nie podchodzi, podobni Fuji. Idealnie mi w ręce leżał Olek.

Ponadto mialam w reku jedynie Kodaka Z612 i Olka 560-tke. Po zrobieniu dwóch takich samych kadrów okazało sie ze kodak bardziej beczkował na krotkiej ogniskowej.

No i zobacz co znalazlam:

http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=4655

Jezeli to prawda o przysłonach, to byłabym ostrożna z napalaniem się na niego ...
 

Grzybu  Dołączył: 01 Lut 2009
ladyhawke napisał/a:
Nie chcę być czepliwa, ale trochę to się wyklucza :mrgreen:


Rzeczywiście mogło to tak zabrzmieć. Heh Chciałem napisać, że najpierw byłem zainteresowanym kmem. A potem stwierdziłem, że lustra to nie dla mnie. Ale to już nie ważne.

Dzięki za linki, ale to już wcześniej akurat widziałem. Co do "macania" to olka też miałem w ręce. A kodaka akurat nie bo wyczaiłem go dopiero przed wczoraj. Musze sprawdzić, czy mi leży. Zobaczymy...

Dzięki za wskazówki. :mrgreen:

ps. Widzę, ( w podpisie) , że masz lustrzankę. A gdybyś miała wybrać zaawansowany kompakt to, który byś wzięła?? Pytam tak hipotetycznie. :-D
 

ladyhawke  Dołączyła: 07 Lis 2008
Ale w avatarze możesz zobaczyć, że miałam zaawansowany kompakt :)
Olympus SP-560 -zadowolił mnie przez pół roku ...
Wiee jeżeli jesteś zdania, że lustro to rzeczywiście nie dla Ciebie, to ok.
Ale jeżeli myślisz sobie, że na kompakcie się podszkolisz i kiedyś może kupisz lustro, to powiem Ci, że ja zakładałam, iż Olek starczy mi na dwa lata :)
Powiedziałabym Ci, że po co się ograniczać? K-m też zrobi ładne jpgi (przynajmniej zakładam ).
Kupowałam Olka w maju zeszłego roku, więc kierowałam się tym testem:
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=6591

Fuji nie leżał mi w ręce, więc odpadł na początku.
Ale jak sam zobaczysz w teście, różnica pomiędzy nimi nie jest jakaś kolosalna, więc chyba cokolwiek kupisz, cię zadowoli.
Podstawowe ograniczenia kompaktu:
1. Używalność do ISO800 (na 10x15 nie zobaczysz szumu).
2. Długo zapisuje RAW(chociaz tak naprawde RAW się przydaje do ratowania skopanej foty, jak jest dobra wystarczy JPG, ale po co pozbawiac się możliwości? )
3. Zmiana WB na flash automatycznie przy podniesieniu lampy (niby drobiazg, ale nie masz pojęcia ile fot zrobiłam faszem przy WB dla światła żarowego- i miały piękny niebieski zafarb)
4. Bierz kompakt który zapisuje na SD -nie będziesz się wkurzał na ograniczenia przy zapisywaniu filmów i konieczność noszenia przy sobie kabelków do aparatu)
5. Fajnie jest też mieć kompakt z zasilaniem na AA, ale to już subiektywna sprawa.

Jezeli o czymś zapomnialam, to dopisze, gdy mi się przypomni.

Jeżeli miałabym kupować kompakt, to chyba któregoś z Panasów, chyba pojawił się FZ28...

Albo chciałabym, żeby kompakt dał mi to, czego nie da mi lustro- był lżejszy, odchylany ekranik to też nie głupia rzecz, przy robieniu jakichś zuczków (chodził mi też wtedy po głowie Canon S5).
 

Grzybu  Dołączył: 01 Lut 2009
ladyhawke napisał/a:
Ale jeżeli myślisz sobie, że na kompakcie się podszkolisz i kiedyś może kupisz lustro, to powiem Ci, że ja zakładałam, iż Olek starczy mi na dwa lata :)


Ja też tak zakładam mniej więcej, ale nie wiem na ile mi starczy kompakt zobaczymy.

Po przeczytaniu testu, z "Wielkiej trójki" wziąłbym Lumixa. Olka nie chce właśnie ze względu na xD i jak piszą dość kiepsko wykonaną stabilizację.

Jeszcze się będę rozglądał, ale dzięki za link do testu, bo szkoda by było pominąć FZ18( szkoda tylko, że brak tego uczhylanego LCD, ale nie można mieć wszystkiego :) ), bo jak się okazuje to dość dobry aparat.

A jak Ci się coś jeszcze przypomni to faktycznie napisz. Tego typu wskazówki przydadzą się przy podejmowaniu decyzji...

Dzięki ;-)
 

ladyhawke  Dołączyła: 07 Lis 2008
Zieeef :) po popoludniowej drzemce. BTW szkoda że nie ma takiej emotki :)

No to zdecydowanie radzę, weź K-ma, bo jeżeli zechcesz zmienić po pół roku, to na sprzedazy kompakta stracisz sporo, a na sprzedaży K-ma mniej.
Jpgi będzie robił takie jak kompakt, a w razie wybitnie skopanego zdjęcia, możesz jeszcze uratować z Rawa.
 

Grzybu  Dołączył: 01 Lut 2009
ladyhawke napisał/a:
No to zdecydowanie radzę, weź K-ma

I tak też zrobiłem. Piszę to po to, że jak ktoś przeczyta ten temat i jest napalony ( tak jak ja wcześniej) na kodaka, to mówię nie warto.
Zdecydowałem się na Pentaxa K-m i nie żałuje jak na razie ( i co ważne przynajmniej na to się nie zanosi). Warto dołożyć te kilkaset złotych i satysfakcja gwarantowana
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
Michał, no i gratuluję :!: :mrgreen: ;-)


Widzę, że i coś w profilu więcej :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach