fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Dada napisał/a:
Co do Czapskich nie miałem nigdy zastrzeżeń. Nawet jako stały klient od wielu lat mam trochę inne ceny, niż pozostali.


Potwierdzam.

Jak Dada dostał mój Mz5n do zrobienia (tzn. do przekazania do zrobienia) to cena była trochę inna, niż jak byłe z drugim egzemplarzem sam.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
iwik napisał/a:
Pozostaje mi doraźnie kupno nowej ładowarki i akumulatorków.

Polecam BC-700 plus Sanyo Eneloop
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Czy to jest szybka ładowarka ? Mam chyba z osiem , sprawdziły sie tylko te najprostrze za małe pieniadze ładujące po 4-5-6 godzin . Mam impulsowego energizera godzinnego , potrafi tylko zniszczyć akumlatory mam też ładowarkę nowoczesną z wyswietlaczem (marka nic nie powie) ładującą trzy godziny . Ta ostatnia choć nie niszczy akumlatorków . Najlepiej tanią conajmniej 4 godzinną samowyłączjącą ( nie wyłącznik czasowy ) . Akumlatory w sezonie ładuję 2 razy w tygodniu . W takiej prostej wielogodzinnej ładowarce naładowane akumlatory wytrzymują (Duracel 2650) tysiąc błysków przy czym lampa aktywna jest cały czas , na szybkich ładowarkach już w połowie imprezy jest po akumlatorach . Poza K10 mam DSa i tutaj jest kłopot czasem jest to samo jeden komplet akumlatorów ładnie pracuje a drugi niestety mimo że ładowany po chwili lub po dniu leżenia w wyłączonym aparacie pokazuje null battery . Biorę płyn czyszczę styki pomaga na kilka dni potem jest to samo . Zastanawiam się czy zasilanie aparatu paluszkami ma sens . Z K10 nie ma problemu no może mam dwa orginalne akumlatory i jeden nieorginalny,ma połowę mniejszą żywotność
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
pawel1967 napisał/a:
te najprostrze za małe pieniadze ładujące po 4-5-6 godzin

Nie ma znaczenia czas ładowania. Ważny jest prąd ładowania (nie za duży, ale i nie za mały) i moment wyłączenia ładowania, a przede wszystkim ilość kanałów ładowania. Każda ładowarka ładująca akumulatory połączone w szereg (obojętnie, czy po dwa, czy cztery) naładuje do max pojemności najlepszego z ładowanych, pozostałe akumulatory w obwodzie (jeden, lub trzy) będą zawsze wtedy niedoładowane. W przypadku BC 700 ładowane są pojedyncze sztuki i każdy z nich oddzielnie do momentu maksymalnej, możliwej dla danego akumulatora pojemności. Pojemność jest sprawdzana wyrywkowo, co kilka sekund poprzez pomiar spadku, lub wzrostu napięcia w porównaniu do poprzedniego pomiaru ( +dv, lub -dv ). Nikt jeszcze lepszego sposobu nie wymyślił.
Te najtańsze ładowarki ładują bardzo małym prądem i ich skuteczność polega jedynie na nieprzeładowaniu akumulatora. Przy dużym rozrzucie parametrów pomiędzy akumulatorami ładowanymi razem ( a w 99 % przypadków są one ładowane w połączeniu szeregowym) zjawisko niedoładowania wystąpić może, chyba że czas ładowania będzie o wiele większy od nominalnego. Tak swoją drogą chciałbym dodać, że dla wszystkich akumulatorów zasadowych, w tym także Ni-MH obowiązuje zasada władowania 150 % energii w porównaniu do znamionowej pojemności. Czyli inaczej dla 2200 mAh trzeba władować 3300 mAh. Wtedy gwarantowane jest uzyskanie znamionowej pojemności. Z tego powodu wszystkie ładowania na czas nadają się do........, chyba, że jak wspomniałem czas ładowania będzie o wiele dłuższy, tak aby dla najsłabszego akumulatora w zestawie uzyskac właśnie te 150 %.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
BC-700 standardowo ładuje prądem 200 mA więc jeśli nie zmieniamy parametrów ładowania to trwa ono kilkanaście godzin.
 
iwik  Dołączyła: 18 Sie 2006
To jaką ładowarkę najlepiej kupić? Bo już mam mętlik w głowie :)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 
iwik  Dołączyła: 18 Sie 2006
Przepraszam, przeoczyłam. Myślałam, że BC-700 to symbol akumulatorków.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie ma za co :-D
 

jack  Dołączył: 25 Mar 2007
iwik napisał/a:
To jaką ładowarkę najlepiej kupić?


np.: (przykładowe linki do sklepu)

ładowarka BC-700
ładowarka BC-900
ładowarka MH-C9000
ładowarka MW 6178 LCD GS
Osobiście mam BC-700 kupioną w tym sklepie. Powinnaś kupić ładowarkę wielokanałową która może ładować pojedyncze akumulatorki. Przydatną funkcją jest możliwość rozładowania przed ładowaniem.
W tym samym sklepie masz też akumulatorki np.:
Sanyo Eneloop R6/AA Ni-MH 2000mAh
Varta Ready2use R6/AA Ni-MH 2100mAh
Panasonic Infinium R6/AA 2100mAh
Ja mam akumulatorki Varty. Varta i Panasonic mają minimalnie większą pojemność od Sanyo. Są też akumulatorki GP ReCyko i akumulatorki Sony (ich nazwy nie pamiętam).

 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
jack, MW GS8168 oraz GS9168 ładują akumulatorki parami, wiec są złe. Pozostałe za to są dobre.
Ładowarka musi być w stanie naładować jedną sztukę, wtedy można śmiało kupować.
 

jack  Dołączył: 25 Mar 2007
Gwiazdor napisał/a:
jack, MW GS8168 oraz GS9168 ładują akumulatorki parami, wiec są złe.


Dzięki, oglądałem opisy i jakimś cudem tą informację przeoczyłem. Usunąłem te linki.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Nie wiem czy razem ta funkcja na pewno jest przydatna niezaprzeczam . Jednak mam dwie impulsowe ładowarki godzinny Energizer kupiony za 250zł jest słaby i niszczy akumlatory jak pisałem druga impulsówka nie do końca doładowuje . sprawdzają się tylkom takie które długo ładują , czy to będzie Sony czy nie . Widzę po akumlatorach . A ile czasu ładuje ten Soniak akumlatorki 2500 - 2650 ? . Jeśli jest taka dobra to ją kupię
 

jack  Dołączył: 25 Mar 2007
pawel1967 napisał/a:
A ile czasu ładuje ten Soniak akumlatorki 2500 - 2650 ?


To pytanie do mnie?
Nie pisałem o ładowarce Sony, ale o odpowiedniku akumulatorków Sanyo Eneloop marki Sony. Nie pamiętam niestety ich handlowej marki, ale kiedyś już ją na forum podawałem w innym wątku.

Już znalazłem tamten wątek: link
akumulatorki to: Sony CycleEnergy
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Kupiłbym dobrą ładowarkę 6 godzinną z współczesnymi możliwościami i dobrej firmy , ąż pogrzebię . Dziękuję za cynk będę szukał Sony . Może w końcu trafię naprawdę dobrą i nowoczesną ładwarkę

[ Dodano: 2009-04-29, 17:37 ]
No to jestem w domu trzy prądy ładowania . Bez zbędnego gadania kupuję znalazlem za 116zł poszukam może gdzieś taniej i kupię
 

czarek  Dołączył: 25 Lut 2008
szybkie zuzycie bateri-aparat sie nie wyłącza?
Witam,mam podobny problem-aparat (K100D Super) używany od ponad roku nie spadnięty,zalany itp. od pewnego czasu zaczął wykazywać zwiększony apetyt na energię.Po przetestowaniu ładowarki i akumulatorków na innym sprzęcie wszystko jest OK. Wniosek nasunął się jeden - niestety APARAT.Cóż miernik do ręki i...... pobór prądu taki sam w dowolnej pozycji przełącznika (ON-OFF).Rozkręcać i szukać samemu przyczyny czy serwis.Aparat kupiony w Niemczech (02.2008),jest gwarancja i wszystkie papiery-czy nasze serwisy honorują dwuletnia gwarancję?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
czarek napisał/a:
Aparat kupiony w Niemczech (02.2008),jest gwarancja i wszystkie papiery-czy nasze serwisy honorują dwuletnia gwarancję?

pentax.pl napisał/a:
Warunkiem przyjęcia zgłoszenia reklamacyjnego jest okazanie przez klienta prawidłowo wypełnionej karty gwarancyjnej PENTAX lub dowodu zakupu.
Klientowi przysługuje bezpłatna naprawa sprzętu, która jest realizowana w serwisie centralnym PENTAX Europe w Hamburgu (Niemcy) na zasadach opisanych w karcie gwarancyjnej otrzymanej przez klienta wraz z zakupionym sprzętem, z następującymi zastrzeżeniami:

1. Sprzęt, którego dotyczy zgłoszenie reklamacyjne, powinien być dostarczony do serwisu centralnego Spółki APOLLO ELECTRONICS sp. z o.o. w Warszawie przy ul. Szyszkowej 35/37.
2. Dostarczenie sprzętu do serwisu odbywa się na koszt klienta.
3. Sprzęt, którego dotyczy zgłoszenie reklamacyjne, jest wysyłany do centralnego serwisu Pentax w Hamburgu (Niemcy). Koszty wysyłki w zryczałtowanej kwocie stanowiącej równowartość 50,- EURO pokrywa klient.
4. Odbiór sprzętu z serwisu centralnego Spółki APOLLO ELECTRONICS sp. z o.o. po zakończeniu postępowania reklamacyjnego odbywa się na koszt klienta.

Spółka APOLLO ELECTRONICS sp. z o.o. w Warszawie nie ponosi odpowiedzialności za postanowienia zawarte w karcie gwarancyjnej wystawionej przez innego przedsiębiorcę i otrzymanej przez klienta wraz ze sprzętem fotograficznym zakupionym poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej.

Gwarancja 24-miesięczna, liczona od daty dokonania zakupu, przysługuje wyłącznie w przypadku sprzętu zakupionego w autoryzowanej sieci dealerskiej na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Zgłoszenia reklamacyjne dotyczące sprzętu zakupionego na terenie RP realizowane są na zasadach opisanych w karcie gwarancyjnej otrzymanej przez klienta wraz z zakupionym sprzętem.
 

czarek  Dołączył: 25 Lut 2008
Czyli właściciele Pentaxów z importu lekko nie mają,trzeba szukać znajomych w Niemczech .A jakieś sugestie odnośnie próby naprawy we własnym zakresie?
 

user  Dołączył: 27 Mar 2008
a nie mozna do Niemiec wyslac aparatu? :roll:
 

czarek  Dołączył: 25 Lut 2008
fakt chyba prościej i taniej,a swoją drogą to przepisy EU w Apollo nie obowiązują?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach