dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Poczytaj raczej o problemach z zasilaniem.
Jakie akumulatorki? Jak nie enelopy to sytuacja całkiem normalna.

Zmień akumulatorki i ewentualnie ładowarkę. U mnie aku które nie dają rady z K100ds, ciągną miesiącami na zabawkach córki.
 

czarek  Dołączył: 25 Lut 2008
aku to sanyo 2700mAh mam je od roku i nigdy mnie nie zawiodły ,bez problemu robiłem na nich 500,700 fotek a teraz po naładowaniu i włożeniu do aparatu po jednym,dwóch dniach uda się zrobić parę fotek (a czasami i nie).

[ Dodano: 2009-06-16, 20:03 ]
Zmiana aku pomogła ( na eneloop ) ,jak ręką odjął - a ja już chciałem aparat rozkręcać thx dybon :-B :-B :-B
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
Witam,mam podobny problem-aparat (K100D Super szybkoa rozładowuje aku. nowo naładowane pokazuje jako w połowie rozładowane. interesuje mnie jak skończyła sie pana awarja pentaxa

[ Dodano: 2009-11-20, 19:20 ]
iwik, jaki był finał awari
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
grzegorzgr, kup sanyo eneloop i problem się rozwiąże.
 
Maxi 7  Dołączył: 07 Mar 2007
rozwiązanie problemu
Witam, Ja rozwiązalem problem z aku.Mianowicie kupilem nowe sanyo eneloop 2000 mAh. w ciągu 30 miesięcy polecialo mi 8 szt energaizerów 2500 mAh i tak jak piszecie ciągly brak mocy. Testy na ladowarce BC-700 się potwierdzily spadek pojemności z 2500 mAh nawet do 8 mAh!!! (prawie nie realne -a jednak) . Więc polecam zmienić aku. na konkretne i nowe a potem kombinować z serwisami ;-) Pozdrawiam
 
Vimes  Dołączył: 07 Lip 2009
Mam dwa komplety Energizerów - do aparatu się nie nadają ale w lampie działają świetnie. W mojej k200 świetnie działają sanyo eneloop. I chyba będę musiał kupić drugi komplet bo jeden to czasem za mało. A ładuję BC-700 i polecam tą ładowarkę każdemu!
 

SiekaSS  Dołączył: 11 Maj 2008
plwk napisał/a:
grzegorzgr, kup sanyo eneloop i problem się rozwiąże.
wszyscy te Sanyo reklamują...a wychodzi że nie są wcale takie rewelacyjne!!! :roll: Po 6 miesiącach niezbyt intensywnego użytkowania.Po włożeniu do BC-700 jeden aku pokazuje NULL czyli kompletnie siadł... :evil:
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
SiekaSS, nie jestes jedyny któremu padły eneloopy, co jednak wcale nie podważa ich zastosowania. Jesli masz paragon zakupu - reklamuj. ZTCP to maja gwarancję ;-)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
plwk napisał/a:
grzegorzgr, kup sanyo eneloop i problem się rozwiąże.

Dla porządku warto napisać, że są też inne akumulatorki o ograniczonym samorozładowywaniu, np. Panasonic Infinium. Używam i są ok, trzymają bardzo długo.

 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
bEEf napisał/a:
Panasonic Infinium. Używam i są ok, trzymają bardzo długo.

Dokładnie.mam również Infinium-y i we flashu sprawują się doskonale a i ryzyko zakupu falsyfikatu mniejsze jak w przypadku Eneloopów. Poza tym na niemieckim test berichte stoją wyżej od Sanyo. Na podobnym poziomie oceniane są akku wykonane w tej samej technologii GP ReCyko+ 2100 (AA)
 
barylek  Dołączył: 11 Paź 2009
SiekaSS napisał/a:
plwk napisał/a:
grzegorzgr, kup sanyo eneloop i problem się rozwiąże.
wszyscy te Sanyo reklamują...a wychodzi że nie są wcale takie rewelacyjne!!! :roll: Po 6 miesiącach niezbyt intensywnego użytkowania.Po włożeniu do BC-700 jeden aku pokazuje NULL czyli kompletnie siadł... :evil:


Nie koniecznie. Jeżeli akumalotor został rozładowany poniżej pewnej wartośc krytycznej to BC-700 wyświetli nulli. Wystarczy na jakiś czas podłączyc ten akumulator do jakiejś zwykłej ładowarki a następnie zainstalować w BC. Powinna zaczą ładować.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach