user  Dołączył: 27 Mar 2008
shakuj swojego pentaxa
Po tym, jak dowiedziałem się ze w k200 można wejść do menu serwisowego zacząłem drążyć temat i okazało się, ze można również pisać skrypty pod nasze aparaty i tak moje lusterko otrzymało wizytówkę przy włączaniu.

a oto sposób:
1. aktywujemy menu serwisowe (DEBUG MODE)
na karcie tworzymy plik modset.445 i w jego tresci wpisujemy
Cytat
[OPEN_DEBUG_MENU]
[SW_DEBUG_MENU EN]

2. wlaczamy aparat z otwarta klapka karty i zmieniamy opcje
Cytat
SCRIPT EN MODE <DIS> na SCRIPT EN MODE <EN>

3. tworzymy na karcie plik autorun.445 a w jego tresci wpisujemy np:

Cytat

PRINT "";
pRINT "";
color 4;
PRINT " CAMERA OWNER:";
PRINT " imie i nazwisko";
PRINT " ulica numer domu";
PRINT " kod miejscowosc";
PRINT " kraj";
PRINT "";
PRINT " adres_e-mail";
%A = 1
WHILE %A < 10
{
%A += 1
}
EXIT

i oto rezultat:

więcej tutaj i tutaj pozdrawiam[/quote]
 
yildun  Dołączył: 23 Mar 2010
ale czy to działa tylko i wyłącznie z daną kartą pamięci czy zapisuje się w pamięci aparatu??
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
przetestowałem. działa tylko w sytuacji, gdy do aparatu wkłada się kartę z wgranym plikiem autorun.445 skonstruowanym jak wyżej. ale zawsze fajny gadżet...
 
Yura  Dołączył: 03 Kwi 2010
W K10D z firmware 1.31 MODSET posiada rozszerzenie .TXT , ale już AUTORUN wyjątkowo musi mieć rozszerzenie .421 - tak jakby to był firmware 1.10

[ Dodano: 2010-10-19, 04:42 ]
Przydałaby się lista kolorków - wymiękłem przy trzecim szarym pod numerkiem 14 :-P
 

user  Dołączył: 27 Mar 2008
no wlasnie z kolorami musialem troche szukac zeby zobaczyc w jakim formacie sie je podaje..

[ Dodano: 2010-10-19, 08:25 ]
rozszerzenia plików w zalezności od puszki:
Cytat

K7: MODSET.474
K20D: MODSET.442
K200D: MODSET.445
Km : MODSET.464
Kx: MODSET.492
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Za tydzień, miesiąc na forum:
mamo, tato, co się dzieje, moje body, (zaprojektowane przez specjalistów-inżynierów) się wiesza. Poradźcie - ja tylko zmieniłem parę wierszy w kodzie źródłowym :shock:
- jak myślicie uznają gwarancję? :roll:
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
rychu napisał/a:
mamo, tato, co się dzieje, moje body, (zaprojektowane przez specjalistów-inżynierów) się wiesza. Poradźcie - ja tylko zmieniłem parę wierszy w kodzie źródłowym :shock:


To nie jest jeszcze grzebanie w kodzie źródłowym. Na http://pentax-hack.info/ można sobie poczytać, co do tej pory zrobiono w tym kierunku.
 

tomekl  Dołączył: 25 Maj 2006
sęk w tym, ze autor zmienił system i dalszy rozwój umarł. a szkoda, bo liczyłem na "poprawkę" jak swego czasu były do eosów300D, która to i owo zmieni co twórcy złośliwie (tzn pewnie jest to polityka marketingowa) - choćby mozliwość wyboru punktu AF przy szkłach manulanych....
 

user  Dołączył: 27 Mar 2008
rychu napisał/a:
Za tydzień, miesiąc na forum:
mamo, tato, co się dzieje, moje body, (zaprojektowane przez specjalistów-inżynierów) się wiesza. Poradźcie - ja tylko zmieniłem parę wierszy w kodzie źródłowym :shock:
- jak myślicie uznają gwarancję? :roll:

tak jak napisal Kytutr, to co pokazalem to nie jest zmiana kodu źródłowego, nikt nic nie zmienia w eepromie.. kasujesz autorun, odznaczasz SCRIPR MODE i masz puszke jak przed zmianami.. ustawianie bf/ff ma taki sam wplyw na puszke jak napisanie takiego skryptu..
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Tak sobie pozwoliłem na odrobinę ironii bo jestem przeciwnikiem poprawiania czegoś, co zostało skonstruowane z jakimś zamysłem. :evilsmile:
 

KristoVeeR  Dołączył: 01 Lip 2009
Potwierdzam, że na K10D v1.31 działa przy MODSET.XT (tego wcześniej już używałem do wejścia do menu serwisowego i regulacji bf/ff) i AUTORUN.421.
Na dłuższą metę to nieużyteczne, przynajmniej mi to przeszkadza, przydatne głównie przy "Ty stary, zobacz jaki mam bajer :mrgreen: "
 

user  Dołączył: 27 Mar 2008
rychu napisał/a:
bo jestem przeciwnikiem poprawiania czegoś, co zostało skonstruowane z jakimś zamysłem. :evilsmile:

spora czesc kraju ma internet na hotspotach z przefleszowanych routerów, gdzie wgrywa sie linuxa zeby lepiej dzialalo i zeby zainstalowac i zapomniec;) :-B
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
rychu napisał/a:
jestem przeciwnikiem poprawiania czegoś, co zostało skonstruowane z jakimś zamysłem.


Wszystko zależy, czy i jak dobry był to zamysł...
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
user napisał/a:
gdzie wgrywa sie linuxa zeby lepiej dzialalo i zeby zainstalowac i zapomniec
[quote="user"] za 3k PLN?
 

user  Dołączył: 27 Mar 2008
za 3k to moze i nie (chociaż OC w komputreach tez jest na porządku dziennym..) ale jak juz napisanem taki skrypt to zadna modyfikacja oprogramowania :-B
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Ja to wszystko rozumiem, tylko wytłumacz mi PO CO?
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
rychu, 4fun, dla śmiechu i pokazania że można :mrgreen:
Wywyższenia się nad inne marki, bo one tak nie potrafią :->
 

user  Dołączył: 27 Mar 2008
rychu napisał/a:
PO CO?

bo sie da:)
 
zyde  Dołączył: 27 Wrz 2009
popieram rycha...
a to, że tak można to nie znaczy, że jest sens...
bo co z tego, że przefleszujemy przykładowy ruter, skoro on będzie działał WOLNIEJ... :!:
i nikt mi nie wkręci, że jest coś działającego szybciej od kodu maszynowego...
bo jakoś wątpię w to, że soft w Pentax'ach jest pisany w Javie... :lol:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
zyde napisał/a:
bo co z tego, że przefleszujemy przykładowy ruter, skoro on będzie działał WOLNIEJ...
i nikt mi nie wkręci, że jest coś działającego szybciej od kodu maszynowego...
bo jakoś wątpię w to, że soft w Pentax'ach jest pisany w Javie...

bełkot

to, że coś jest przeflashowane, nie znaczy że działa wolniej - może wręcz działać szybciej - kwestia jakości oprogramowania w alternatywnym flashu

nie rozumiem tego przytyku o Javie, ale ja się mogę nie znać 8-)

ten SKRYPT do Pentaxa kompletnie nic nie zmienia - w pliku po prostu podaje się tekst, który będzie wyświetlony podczas startu aparatu - nie ma żadnej ingerencji w kod oprogramowania, jedynie zapodaje mu się parametry wejściowe
nie widzę w tym nic zdrożnego (no bo skąd)

ale powtarzam - ja się mogę nie znać :evilsmile: :evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach