Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ale ja nie napisałem, że sprzedaje. To była czysto teoretyczna spekulacja. Ponieważ akcje obu firm poszły w górę, należy się tylko cieszyć. Chociaż nie ukrywam, że bardziej bym się cieszył, gdyby to Pentax kupił Hoyę a nie byłaby to fuzja, bowiem w takich wypadkach różnie bywa.
P.S.
Dzięki za przetłumaczenie.
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Michu napisał/a:
(...) Chociaż nie ukrywam, że bardziej bym się cieszył, gdyby to Pentax kupił Hoyę a nie byłaby to fuzja, bowiem w takich wypadkach różnie bywa.

Michu - ja też bym się cieszył, ale Hoya to większa firma (sam byłem tym nieco zdziwiony). Zobacz na dpreview http://www.dpreview.com/n...axhoyamerge.asp

Pozdrówka
Marucha

[ Dodano: 2006-12-21, 12:53 ]
A tak swoją drogą - Tokina nie jest częścią Hoyi? Może tylko produkują filtry dla Hoyi - na pudełku z UV-a mam napis "Made by Tokina"
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Marucha, domyśliłem się, chociaż nie obcując z wielkim światem człek nie świadom takich rzeczy.
Cóż- współczesny rynek najwidoczniej stawia takie a nie inne wymogi. Miejmy nadzieje, że owe połączenie jedynie uskrzydli Pentaksa.
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Koniec samodzielności Pentaxa...
Witam!

Nie bardzo wiedziałem w którym dziale umieścic ten watek...
Własnie dostałem wiadomość, że w przyszłym roku Asahi Optical Co. przestanie istniec jako samodzielna firma. Podpisane zostało wstępne porozumienie o fuzji Pentaxa z Hoya na jesieni przyszłego roku i to o ile dobrze zrozumiałem Pentax jest wchłaniany przez Hoya. Powstajaca firma będzie nosić nazwę Hoya Pentax HD. Z tego co wstępnie doczytałem produkcja aparatów cyfrowych pod nazwą Pentax ma być kontynuowana.
Szczegóły dostępne są pod adresem www.dpreview.com/news/061...axhoyamerge.asp

Pozdrawiam!
Marek Wyszomirski
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
:roll: :roll: :roll:

Pzdr
Spinner
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Też jestem pełen obaw... Żeby się nie skończyło jak fuzja Konica-Minolta:-((((
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
:shock:
mam fileterk CPL hoya - jakby tak zamienic w nazwie firmy "o" na "u" to tyle wlasnie jest wart ;)
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
zobaczcie sobie tabelke 13 (str 7) tego PDFa http://www.pentax.co.jp/e...20061221-02.pdf - jest sporo informacji o firmach, partnerach (ciekawe, nie widac Samsunga, ale za to widac Sony) i udzialowcach. Hoya jest "zaledwie" jakies 2 - 2.5 raza (zalezy jak liczyc) wieksza od Pentaxa, wiec to bardziej fuzja niz wchloniecie. Tyle ze Hoya robi zloty interes (porownajcie przychod ze sprzedaza - co oni takiego sprzedaja :shock: ) a Pentax - ot, taki sobie zysk z calkiem przyzwoitej sprzedazy. Chociaz troche martwi mnie to
Cytat
Pentax shareholders will receive 0.158 of Hoya stock for each of their shares
, bo glowni udzialowcy Pentaxa stana sie malo znaczacymi udzialowcami Hoya Pentax - chyba ze wczesniej sie skonsoliduja.
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tokina i Kenko są w jakiś sposób połączone z Hoya - nie wiem, czy są jej własnościa czy to tylko współpraca. Pentax też już jakiś czas temu podpisał porozumienie z Tokiną o wspólnym projektowaniu optyki - wydaje się, ze to był wstęp do obecnego porozumienia...
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
zorzyk napisał/a:
Michu, tak właśnie było


Niestety - bardzo to przypomina tamte klimaty... no ale moze nie kraczmy poki co... :-?

Pzdr
Spinner
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Nie dramatyzował bym. Kto wie może się coś zmieni a może nic ;-)
Z imformacji jasno wynika że dział foto pozostaje pod nazwą Pentax i funkcjonuje dalej.

pozdrawiam

ps
może się cos pentax zdynamizuje (więcej szkieł, lepsza dostępność na rynkach europejskich ...)
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
awakqwq, nie widze w ogloszeniu nic o tym ze cos bedzie funkcjonowac pod nazwa PENTAX.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Bronek napisał/a:
nie widze w ogloszeniu nic o tym ze cos bedzie funkcjonowac pod nazwa PENTAX

Myślę, że zostawią nazwę w spokoju. Jest rozpoznawalna na rynku, szczególnie amerykańskim.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Ja bym sie nie gorączkował. Nawet, nawet jesli historia z Km miałaby się powtórzyć (bardzo watpię) to pamietajcie że system przetrwał a to chyba najważniejsze. Nie zapominajmy że dział foto KM został sprzedanu (a nie cała firma padła), a został sprzedany bo generował olbrzymie straty.

pozdrawiam
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Zdano, dlatego nazwa nowej firmy to HOYA PENTAX
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Posłanka Hoyarska będzie dumna.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Jakoś mi toto na H nie pasuje. Kiepsko by to wyglądało na aparacie. :-(
 
zigger  Dołączył: 08 Lis 2006
zorzyk napisał/a:
Pytanie jest ile % akcji Pentaksa kupi (wymieni za własne) Hoya. Bo jak niewiele, to będzie Pentax Hoya czli PH ;-)


Michu napisał/a:
Ale ja nie napisałem, że sprzedaje.


A na Fotopolis jest takie oto zdanko:

"Oficjalnie połączenie jest nazywane fuzją, ale w praktyce oznacza, że Hoya przejmuje Pentaksa."

[ Dodano: 2006-12-21, 14:34 ]
Ile w tym prawdy, to tylko jedna posłanka wie :-P
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
A moze przy okazji zmienia dystrybutora w Polsce? Albo jak sie skumuluja jakies ich tam interesy w naszym pieknym kraju, to sie okaze, ze trzeba oddzial zalozyc? ;-)

dz.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
W większości wypadków jest chyba tak, że większy i bogatszy przejmuje tego mniejszego.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach