l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Hoya 85/2.8 SOFT

troche oftopicznie, mozesz mi powiedziec, czy ta Hoya 85/2.8 soft focus ma pozycje A na pierscieniu przyslon? A jesli nie ma, to czy znia sie pracuje jak ze szklami serii k/m? Kiedys mnie to zastanawialo i nie znalazlem odpowiedzi ;-]
 
Inżynier  Dołączył: 13 Lis 2006
Panowie z Fotopolis słabo znają się na rynkach kapitałowych. Mariaż z Hoyą to fuzja technologiczna. Obie firmy ( kapitały i obroty) mają się tak do Szajsunga jak mrówki do nosorożca. Nie musi to w niczym przeszkadzać współpracy PX z S-g. A kto jest dzisiaj czyją własnością ( temat na doktorat), a globalizacja wymusi fuzje w znacznie większym stopniu niż wspomniany mariaż. Taki to już durny świat będzie. :evil:
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
troche oftopicznie, mozesz mi powiedziec, czy ta Hoya 85/2.8 soft focus ma pozycje A na pierscieniu przyslon? A jesli nie ma, to czy znia się pracuje jak ze szklami serii k/m? Kiedys mnie to zastanawialo i nie znalazlem odpowiedzi ;-]

Zaden Soft Pentaxa nie ma pozycji "A" na pierscieniu przeslon. Ale w zakresie "soft" pracuja na roboczej przeslonie, wiec nie powinno byc problemu z pomiarem swiatla w cyfrankach Pentaxa.
 

sebostek  Dołączył: 19 Kwi 2006
Świetna sprzedaż zarówno Kasetki jak i Kadyszki nie wskazuje na to, by H.P. HD zamierzało pozbyć się tego działu.

Pozbyć może nie ale wypompować trochę kaski może tak, dlaczego za bardzo nikt nie interesował się wcześniej Pentaxem, a jak wypuścili na rynek K100D i K10D jak przychody wzrosły to szum się zrobił....
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
l_uka, za Sylwkiem. Brak pozycji A, co wiąże się z tym, że przysłony nie ustawisz z korpusu, tylko poprzez cudownie wielki pierścień przysłony (tylko kufa w DLu nie widać w wizjerze wartości - wrrrrr....). Pomiar światła normalny, nie trzeba korzystać z przycisku AE-L.
 

cadman  Dołączył: 19 Lis 2006
Stara prawda, że "duży może więcej" ma w tym przypadku zastosowanie. Warunkiem powodzenia tego przedsięwzięcia jest fakt, że nikt tu nie planuje "przestawiania łóżek w burdelu" tylko współpracę i kooperację dobrze pracujących obecnie "trybów maszyny". Tak to wygląda w planach. Reszta "okaże się w praniu".
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
licze np. na taki zakres ogniskowych :
http://www.thkphoto.com/p...ina/afl-10.html
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
to jeszcze ja dołoże swoje trzy grosze, tak na chłopski rozum:

wydaje mnie się, że nie można fuzji H+P porównywać z K+M. Nie wiem dokładnie jak to tam było, ale wydaje mi się, że tak Konica jak i Minolta próbowały się wtedy ratować przed wyginięciem. W przypadku H jak i P nie wygląda na to, aby obie firmy ratowały się przed upadkiem, bo wyniki finansowe zdają się mówić coś innego ... czyli powinno/będzie/musi być dobrze ... aa poza tym czy fakt, że H ten-tego z P musi oznaczać, że P z S będą w separacji? :roll:
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Michu napisał/a:
I zastanawiam się w związku z tym tylko, po jaką cholerę kupowałem tę pieprzoną kuchenkę mikrofalową...

Okazało się, ze zdjęć nie chce robić, ani nawet zeskanować czegokolwiek?
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Inżynier napisał/a:
globalizacja wymusi fuzje w znacznie większym stopniu niż wspomniany mariaż. Taki to już durny świat będzie.


I za jakieś 10 lat będziemy mieli tylko 2 marki DSLR. Jak w branży napojów gazowanych, bo nie chciałbym porównywać do branży systemów operacyjnych.

Chociaż wolałbym być fałszywym prorokiem.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
emigrant napisał/a:
I za jakieś 10 lat będziemy mieli tylko 2 marki DSLR
Sam jestem ciekaw, co pozostanie obok Yakumo. Pewnie Google: Google Eos 1D. To brzmi dumnie.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
emigrant napisał/a:
I za jakieś 10 lat będziemy mieli tylko 2 marki DSLR.
HP HD Corp. oraz Nikon, o takie Ci chodziło? :mrgreen:

P.S. Chyba robię się niepoprawnym optymistą
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
tref napisał/a:
o takie Ci chodziło?

chodzi lo mu zapewne o SonyEricsson i Nokia :mrgreen:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
l_uka napisał/a:
chodzi lo mu zapewne o SonyEricsson i Nokia :mrgreen:

pewnie tak:
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Inżynier, o widzisz. Dobrze powiedziałeś.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
aa tak w ogóle to jak coś będzie nie tak to pogadamy z wszechmocnym Andrzejem L. iii rozsypiemy aparaty na torach .... :roll:
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dwa nowe linki o sprawie fuzji Hoya-Pentax - oba z British Journal of Photography:

http://www.bjp-online.com...tml?page=429378 - raczej to samo, co już tu było

http://www.bjp-online.com...tml?page=429392 - tu komentarz do pzrejęcia - chyba ciekawszy od poprzedniego linku.

W sumie - raczej optymistycznie to widzą.
 
olaf  Dołączył: 12 Wrz 2006
Bronek napisał/a:
Chociaz troche martwi mnie to
Cytat
Pentax shareholders will receive 0.158 of Hoya stock for each of their shares


Ta, wydawaloby sie drastyczna "dysproporcja", moze wynikac zwyczajnie z ilosci akcji pozostajacych w obrocie...
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Olaf - masz rację - możemy sobie np. wyobrazić fuzję 2 spółek z których ta 10x więcej warta wyemitowała milon aukcji, zaś ta 10x mniej warta - tylko tysiąc. W takiej sytuacji za jedną aukcję tej słabszej spólki będzie się dawać całą kupę (teoretycznie 100) akcji mocniejszej. Tylko ze porównania wielkości Hoyi i Pentaxa przeprowadzone innymi metodami (wartość giełdowa wszystkich aukcji, przychody spółki, zysk spółki) też wskazują, że w tej fuzji znacznie silniejkszym partnerem jest Hoya. Ale - to wcale nie musi być złe dla Pentaxa - może np. marketing firmy zacznie wreszcie pracować tak jak powinien...
 
olaf  Dołączył: 12 Wrz 2006
Marek Wyszomirski napisał/a:
Olaf - masz rację - [...]
porównania wielkości Hoyi i Pentaxa przeprowadzone innymi metodami (wartość giełdowa wszystkich aukcji, przychody spółki, zysk spółki) też wskazują, że w tej fuzji znacznie silniejkszym partnerem jest Hoya. Ale - to wcale nie musi być złe dla Pentaxa - może np. marketing firmy zacznie wreszcie pracować tak jak powinien...


1. Pentax szuka wsparcia finansowego dla swoich projektow, wprowadzenia nowych produktow, wykorzystania w koncu wielu zarejestrowanych patentow itp (pamietam swego czasu poszukiwania Pentaxiarzy po jakiejs bazie patentowej w USA ktore doprowadzily do odnalezienia pierwszych prob Pentaxa z IS - a to bylo tyle lat od wprowadzenia k100d) - reasumujac:
a. Pentax ma kase od Samsunga w zamian za DSLRy i obiektywy (i mysle ze to narazie sie nie zmieni mimo wspolpracy z Hoya)
b. Pentax - miejmy nadzieje - bedzie mial tez kase od Hoya w zamian za udzial w zyskach...

To +

2. Bagnet K (jako taki - oczywiscie mozliwe kolejne modyfikacje, chociaz jak widzimy z niedawnym pomyslem aby styki PZ wykorzystac do USM to raczej ida one w dobra strone) napewno nie zostanie porzucony - to byloby samobojstwo

To +

3. Nazwa korpusu - sadze ze raczej bedzie to w dalszym ciagu Pentax. KonicaMinolta zrobila tu blad. Ciekawe, ze np. podobny blad swego czasu popelnilo HP, kiedy przejmujac Compaq'a zechcieli sprzedawac Laptopy pod z logiem HP... teraz marketing doszedl jednak do wniosku ze chyba wiecej na tym traca (Compaq przed przejeciem mial mocna pozycje na rynku) i teraz znowu HP wypuszcza laptopy z nazwa CompaqXXX).
Ciekawe czy uzytkownicy Asahi tez narzekali ze aparaty powoli zaczynaly sie nazywac Pentax ;) (bo chyba jakos to tak bylo)

To +/- (bo nie wiemy co bedzie)


Generalnie niezbyt sie obawiam o przyszlosc Pentaxa, powiem wiecej... jakos jestem nawet bardziej o to spokojny po 2006roku...

;)

Pozdrawiam
Olaf

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach