Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
tref napisał/a:
Robert, wrzucaj cytaty jako cytaty, bo nieczytelnie się robi, to co wkleiłeś chyba większość już zna, dzięki


sorry, ale jako autor takich wpisów mógłbyś się powstrzymać od pouczania

tref napisał/a:
Michu napisał/a:
...otrzymamy 0,158 posta za jeden z tego forum...
Michu, Ty się nie martw, jesteś potentatem :mrgreen:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Robert napisał/a:
sorry, ale jako autor takich wpisów mógłbyś się powstrzymać od pouczania

nie obrażaj się, przytoczyłeś dłuuugi artykuł z pisma. Nie chcąc pominąć jakiegoś Twojego komentarza do któregoś z akapitów trzeba przeczytać całość, a czytanie drugi raz tego samego... rozumiesz? Cytuj i ewentualnie pod tym komentuj, będzie czytelne.
Poza tym jak sam zauważyłeś ja cytowałem Micha :mrgreen:
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Michu napisał/a:
To może zaczniemy się oficjalnie żegnać?
Ja pierwszy:
W imię ojca...

Synek pyta się ojca:
- Tato, jak sie robi syna?
Ojciec zadowolony, że syn poruszył wreszcie ten temat mówi:
- Wiesz synku, to jest tak. Jak dwoje ludzi sie kocha...
- Tato, jak sie robi dzieci to ja juz dawno wiem. Ale jak się robi to "W imię Ojca..." i dalej to juz nie wiem.
 

cadman  Dołączył: 19 Lis 2006
PAX, PAX! Pokój między Chrześcijany! (cytat) Tref i Robert, każdy z Was ma trochę racji. To co Robertzacytował podsumowuje to co dotychczas każdy pisał z osobna i fragmentami. Wnioski każdy może wysnuć odmienne w zależności od indywidualnego nastawienia do zapowiadanej fuzji. Ja jestem dobrej myśli. Co ja się tu naczytałem na tym forum o "biedzie" w zakresie dostępności optyki Pentaxa! Wg mnie zapowiada się zmiana sytuacji w tym zakresie. Obym miał rację. A tak nawiasem cieszę się, że wreszcie mogłem coś dopisać w stopce :mrgreen:
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
ŁOJTARADA ŁOJTARADA.......BUM CYK BUM CYK CYK CYK CYK.....CYK......CYk.....
ŁOJTARADA ŁOJTARADA.......BUM CYK BUM CYK CYK CYK CYK.....CYK......CYk.....
ŁOJTARADA ŁOJTARADA.......BUM CYK BUM CYK CYK CYK CYK.....CYK......CYk.....
ŁOJTARADA ŁOJTARADA.......BUM CYK BUM CYK CYK CYK CYK.....CYK......CYk.....
ŁOJTARADA ŁOJTARADA.......BUM CYK BUM CYK CYK CYK CYK.....CYK......CYk.....ŁOJTARADA ŁOJTARADA.......BUM CYK BUM CYK CYK CYK CYK.....CYK......CYk.....ŁOJTARADA ŁOJTARADA.......BUM CYK BUM CYK CYK CYK CYK.....CYK......CYk.....

Czyżby zamiast tego nieszczęsnego *istD dali Ci gratis nowiutką KaDyszkę?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
djack napisał/a:
Czyżby zamiast tego nieszczęsnego *istD dali Ci gratis nowiutką KaDyszkę?
- nie stety nie.....
ale wyczyscili mi calkiem pozadnie 70-210 F 4-5.6 i jest calkiem ostra
a po tej fuzji to ja mam nadzieje na nooowe szkla......
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
a po tej fuzji to ja mam nadzieje na nooowe szkla......


31mm* Skylight Limited
43mm* UV Limited
77mm* Circular Polarizer Limited
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
A swoja droga....slucham wlasnie Benny Goodman-a z czarnej plyty i pije drinka.....i nawet nie specjalnie mnie rusza zeJarek Dabrowski, robi sobie ze mnie jaja :-P
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
A swoja droga....slucham wlasnie Benny Goodman-a z czarnej plyty i pije drinka.....i nawet nie specjalnie mnie rusza zeJarek Dabrowski, robi sobie ze mnie jaja :-P

Ja? Z Ciebie? W życiu. Bardzo Cię lubię. Tak jak Hoya Pentaksa.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Ja? Z Ciebie? W życiu. Bardzo Cię lubię. Tak jak Hoya Pentaksa.
mam nadzieję, że z wzajemnością. Ciekawy jestem jak to będzie. Lens-Roadmap był IMHO dość bogaty na 2007 rok, a może coś jeszcze ( obecnie nie zaplanowanego) pod koniec przyszłego roku zobaczymy?
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Hoya jest PRODUCENTEM SZKLA, a dopiero w drugiej kolejnosci soczewek

Czyli przede wszystkim maja huty, potem szlifiernie

W zasadzie wszyscy kupuja u hoyi - lacznie z canonem i nikonem...

Nikon kupuje u siebie, a konkretnie u Asahi Glass ;-) Obie firmy naleza do koncernu Mitsubishi ;-)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
A czy przypadkiem nie miał ujrzeć światła dziennego 16-50? Pod koniec roku chyba miał być w sprzedaży.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zdano napisał/a:
Bronek napisał/a:
nie widze w ogloszeniu nic o tym ze cos bedzie funkcjonowac pod nazwa PENTAX

Myślę, że zostawią nazwę w spokoju. Jest rozpoznawalna na rynku, szczególnie amerykańskim.

Dokladnie. Poza tym czytamy:
"Imaging systems area: Continuing PENTAX’s imaging systems division" - sprawa prosta - na szczescie zostawia marke Pentax w aparatach w spokoju. Czyli nie popelnia bledu, ktory zrobila Konica Minolta wprowadzajac ta straszna nazwe w miejsce uznanej Minolty.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Początkowy entuzjazm (yes, yes, yes, Pentax kupił Hoję) ustąpił miejsca rozpaczy (O kufa, to jednak Hoya kupiła Pentaksa), by poprzez małe, lokalne szaleństwa (Jak właśnie dowiedziałem się z TVN 24, Fafniak wyskoczył z okna - na szczęscie okno znajdowało się w piwnicy) dotrzeć aż do apatii (Tref zaczął pouczać innych) i zdrowego rozsądku (połączenie się z forum Hoya). Owa huśtawka nastrojów - charakterystyczna dla osób zderzonych z nagłą, szokującą wiadomością powoli zamiera. Czas więc na małe podsumowanie.
Połączenie tych dwóch firm - wbrew skrywanej wewnątrz obawie każdego z nas - może wyjść marce Pentax tylko na zdrowie. Świetna sprzedaż zarówno Kasetki jak i Kadyszki nie wskazuje na to, by H.P. HD zamierzało pozbyć się tego działu. Zresztą w temacie imaging nic się nie zmienia - z tego, co zapodał w linku Bronek. Fuzja w interesującym nas segmencie, to szkła i obiektywy. Każdy z nas doskonale wie, jak wygląda dostępność szklarni Pentaksa. Podejrzewam więc, że ze względu na rosnące zainteresowanie fotgrafią cyfrową, dział obiektywów ulegnie rozbudowie.
Rynek DSLR jest wielce łakomym kąskiem. To właśnie dlatego wbiło się w ten segment Sony, Pansłoik czy Samsung. By jednak się na nim utrzymać, trzeba mieć zaplecze finansowe - zapewne dzięki tej fuzji to zaplecze się znajdzie. Nie da się ukryć bowiem, że aby tu istnieć, należy non-stop oferować nowe, lepsze produkty, co w erze filmu nie było konieczne.
Mógłbym tę propagandę dłużej uprawiać. Ale po cholerę. Przypomnę tylko, jak to było z Samsungiem. Wszyscy już kupowali znicze i wieńce. A okazało się, że to właśnie Pentax zyskał na tym krótkim mariażu. I zastanawiam się w związku z tym tylko, po jaką cholerę kupowałem tę pieprzoną kuchenkę mikrofalową...

_________________
Hoya DL | Hoya Z-1p | Hoya 50/1.4 | Hoya 18-55 | Hoya 85/2.8 SOFT | + filtry

 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zdano napisał/a:
A czy przypadkiem nie miał ujrzeć światła dziennego 16-50? Pod koniec roku chyba miał być w sprzedaży.

To chyba w Tokinie nalezacej do Hoyi ;-) Bo u Pentaxa ma to byc Marzec 2007 ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
* SMC DA* 16-50 mm F2.8 ED AL [IF] - marzec 2007 r. (wstępne plany: grudzień 2006 r.)
* SMC DA* 50-135 mm F2.8 ED [IF] - marzec 2007 r. (wstępne plany: grudzień 2006 r.)
* SMC DA* 60-250 mm F4 ED [IF] - 2007 r.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
(Jak właśnie dowiedziałem się z TVN 24, Fafniak wyskoczył z okna - na szczęscie okno znajdowało się w piwnicy)
- cholera.... wiedzialem ze oni sa wszedzie......nawet juz w to uwierzylem...... :roll: :mrgreen:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Fafniak napisał:
Cytat
a po tej fuzji to ja mam nadzieje na nooowe szkla......

a ja mam nadzieję nir tylko na nowe szkła, ale więcej - na nowe szkła pełnoklatkowe!
 

cadman  Dołączył: 19 Lis 2006
Wracając do "trąconego" tematu współpracy z SAM-em, to od razu mi to wyglądało na "transakcję wiązaną" typu "my Wam węgiel, Wy nam banana". Skośnookie z Pentaxa nie są w ciemię bici, nie daliby się połknąć SAM-owi, jak to stało się z KM. Wygląda mi na to, że za wsparcie finansowe zgodzili się udostępnić "bebechy" kadyszki jako gotowe do montażu w obudowie SAM-a, ale bez udostępniania "know-how". Świadczy o tym ten sam poślizg czasowy w rozpoczęciu sprzedaży zarówno kadyszki jak i geiksdyszki.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Nikon kupuje u siebie, a konkretnie u Asahi Glass


Racja, rozpedzilem sie :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach