Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Te zdjęcia mnie przekonały, że mamy do czynienia z kolejnym genialnym szkłem Pentaxa...
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Dwie opinie i jakże skrajne :->
 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
Jak dla mnie jest bardzo OKI, chętnie bym go wypróbował.
 

Mathis  Dołączył: 26 Mar 2008
Szczerze - średnie te zdjęcia wyglądają - nie wiedzę większej poprawy względem mojego 55-300 i biednego K10D, a już na pewno nie takiej wartej 3000pln dopłaty...
To już sample z Sigmy 100-300 są bardziej zachęcające...

Ktoś widział filmiki z przebiegu skali ostrości?
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Mz zdjęcia są b.dobre jakościowo. W dalszej obróbce mając taki materiał wyjściowy to dopiero można poszaleć. Przydałby się jakiś dobry test tego szkiełka
 

Mathis  Dołączył: 26 Mar 2008
Bartek, są bardzo dobre, jednak wg mnie nie na tyle lepsze od mojego 55-300 aby dopłacać 3000pln... Bo uszczelki i złota farba tyle nie kosztuje :-P
 

boober  Dołączył: 28 Wrz 2009
bardzo dobrze rysuje. ja rozumiem że dla niektórych ostrość to najważniejsza, jeśli nie jedyna (jeśli chodzi o obrazowanie) cecha obiektywu, ja jednak nie bawię sie w pixelpeeping (tak to się chyba po hamerykańsku nazywa) :->

[ Dodano: 2009-11-03, 23:32 ]
Mathis, pokaż podobne sample to podywagujemy nad tymi 3 tysiakami (których i tak nie mam, nawet na złotą farbę) :lol:
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Mathis napisał/a:
Bo uszczelki i złota farba tyle nie kosztuje :-P

SDM, f4 i stałe światło, jakość wykonania, jakość użytego materiału (szkło, dobre plastiki i metal), czy w końcu dawany obraz też nie są tanie. ;-)

P.S. Miałem 55-300 i bardzo go sobie chwaliłem. Świetny budżetowy zoom o fajnym zakresie, moim zdaniem. Był jednak fatalnie wolny i razem z k20d pudłował bardzo często. Na ogniskowych powyżej 200-250 nie porażał też ostrością, ale nie ma co się dziwić. Przesiadłem się na 60-250 i to są naprawdę dwa światy. Dla mnie warte tych mizernych 3000 zł. :lol:
 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
Mathis napisał/a:
nie wiedzę większej poprawy względem mojego 55-300

Ciemność widzę.
60-250 ma światło na progu akceptowalności z punktu widzenia moich potrzeb. Bardziej bym się skłaniał pewnie ku Sigmie 70-200 f2.8 za w sumie podobne pieniądze i na pewno porównam te dwa obiektywy jeśli będę kiedyś miał je w planach.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Szumak napisał/a:
Bardziej bym się skłaniał pewnie ku Sigmie 70-200 f2.8
Sigma dużo tańsza. porównywalnie cenowo jest Sigma 100-300/4
 

midocad  Dołączył: 03 Mar 2008
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Szkło jak się okazuje ma równą, i świetną rozdzielczość w całym zakresie ogniskowych i przysłon. Winieta jest jakimś problemem tylko na kombinacji: najdłuższa ogniskowa i najmniejsza przysłona. CA doskwierać mogą też tylko na f4. Nie zaskakuje zdecentrowany nieco obraz (na starszych testach też to wypominano), dziwić tylko może że wada ta najwyraźniej jest widoczna na 60 mm, czyli wtedy, gdy tubus w całości chowa się do korpusu. Swoją drogą mogli pokazać na jakichś samplach jakiego rozmiaru to usterka - czy widoczna gołym okiem, czy trzeba ją odszukiwać z lupą na cropach 1:1. Ja szukam, szukam i znaleźć nie mogę. Chyba sobie zrobię zdjęcie jakiegoś murku ceglanego :mrgreen:

Ocena końcowa niemal identyczna jak 50-135. A więc chyba uczciwa.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Benek napisał/a:
Chyba sobie zrobię zdjęcie jakiegoś murku ceglanego :mrgreen:

Fajne, ostre szkiełko, może dozbieram na nie przed wakacjami ;-)

Murek masz w przykładach (ale tam też nie widzę efektu zdecentrowania) :-)
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Tak na szybko :
Kultura pracy - - mój pierwszy SDM, więc jestem pod wrażeniem - cicho , w miarę pewnie ( choć czasami potrafi się zgubić-ale bardzo rzadko ).Prędkość - ociupię szybszy od DA 55-300, ale za to nie jeździ po zakresie. Wykonanie - pierwsza klasa. Waga - spora- czuć szkło w ręce ( chyba grip do K-7 będzie wskazany). Winietowanie w porównaniu z DA 55-300 prawie nie istnieje. Ostrość ? Trochę lepiej od długaśnego kita ( w najbliższym czasie postaram się zrobić porównanie). Kolory fotek z tych dwóch obiektywów też wydają się różne.

250mm @ 4.0
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Blesso napisał/a:
Benek - nie jest Ci żal, pozbywać się tego szkła? ;)

Właśnie wczoraj oglądając twoje sample, i kilka moich starszych, uświadomiłem sobie, że trochę żal ;-) Może dam mu jeszcze szansę wykazać się na paru meczach futbolowych. 50-135 jest git, ale na zawodach sportowych zdecydowanie brakuje zakresu 200-250. Co z tego że 55-300 ma zakres jeszcze większy, skoro AF gubi się potwornie często (mecz przy sztuczym świetle, albo szybka akcja na boisku - nawet w pięknym oświetleniu).

Ostatnio chodzi mi po głowie FA 77, i właśnie dla niego postanowiłem poświęcić DA 60-250, a w zasadzie FA 60-250 ;-)

Swoja drogą ładne portretciki. Twój model ma taki orli nos. :->

P.S. Jeśli będzie ci się wyjątkowo nudzić, chętnie pooglądam sample 55-300 vs 60-250. Miałem pierwsze ze szkieł i to co mi najbardziej w nim przeszkadzało to bardzo wolny AF (moim zdaniem wyraźnie wolniejszy niż w 60-250), w dodatku mający tendencję do błąkania się i doostrzania. Miałem też wrażenie, że na ogniskowych powyżej 200 rozdzielczość była - delkatnie mówiąc - średnia. Zresztą potwierdzałyby to testy: http://www.photozone.de/p...60250_4?start=1 ; http://www.photozone.de/p...300_458?start=1 .

 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Z tego co pisze Blesso, to za "ciupkę, trochę i w miarę" płaci się ponad 4 razy więcej.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Raven napisał/a:
Z tego co pisze Blesso, to za "ciupkę, trochę i w miarę" płaci się ponad 4 razy więcej.

Widzisz, dla niektórych takie ledwo widoczne różnice są wystarczające, żeby wysupłać z kieszeni kwotę x4. ;-)

PS. A swoją drogą, nie przesadzałbym z tym niwelowaniem różnic. Równie dobrze można napisać, że AF w 18-55 jest niedostrzegalnie wolniejszy od 16-50, sam obiektyw jakby tylko trochę mniej ostry od gwiazdki, jakby ciupkę wolniej błądził itp. itd. To samo o parze DA 50-200 i DA 50-135 itd. itp.
Zawsze da się znaleźć argumenty za droższym szkłem i za tańszym. :mrgreen:
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
no akurat AF w 18-55 to jest rakieta, niestety dźwiękowo również ;) Pentaxowy SDM to takie 2 tonowe auto z hybrydą, cicho równo i powoli
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
Benek, to Śnieżka widziana z Legnicy? :lol:
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
szczypiorrr napisał/a:
Benek, to Śnieżka widziana z Legnicy? :lol:


Bystrzak. :mrgreen:
Nie. Z Czartowskiej Skały koło Muchowa. Jakieś 15 kilosów na południe od Legnicy. Ale przez okno w moim pokoju widać Śnieżkę jak jest przejrzyste powietrze. I to na tyle wyraźnie że można dostrzec UFO. Jak znajdę fotkę to wkleję. :mrgreen:

blesso fajne sample.
:-B

P.S. Nie sprzedaję 60-250. Zamknąłem na naszej giełdzie aukcję. :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach