sever  Dołączył: 07 Maj 2008
Benek napisał/a:
P.S. Nie sprzedaję 60-250. Zamknąłem na naszej giełdzie aukcję.
:-B :-B :-B
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Czy mi się wydaje, czy ta fota z 55-300 jest poruszona?
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Na moje oko wydaje Ci się, zdjęcie jest ze statywu. * jest o całą cholerę ostrzejsza od długiego kita.
 

Mathis  Dołączył: 26 Mar 2008
Blesso napisał/a:
Mam to szkło raptem parę dni -więc tak naprawdę moje wypowiedzi trzeba "przesiewać przez sito" ;). Faktem jest że jeśli chodzi o szybkość to DA 55-300 lubi jeździć po zakresie ogniskowych co trwa ....trochę. W DA 60-250 taka jazda zdarza się bardzo rzadko (a jeśli już to jest ona robiona "błyskawicznie") ( choć przyznaję zaobserwowałem to może 2-3 razy).
Ostrość.
Taka mała fotka i kropy :
.....

W wolnej chwili postaram się zaprezentować to szkło bliżej i porównać z DA 55-300


:-o Jestem pod wrażeniem :shock:
Różnica w tych zdjęciach jest ogromna wręcz - teraz widać, że cena nie jest z wora wzięta a po prostu tyle jest warte to szkło :)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ale czy mi się wydaje, czy gwiazdka aberruje bardziej od 55-300 :?:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Spójrz na fiolety na obu zdjęciach ;-)
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
plwk fajny portret :-B A puszka czy aby nie CCD, bo kolory świetne :-)
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
plwk dzięki. A nie wiesz czym wywoływane (zakładam, że to był RAW)?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To było na mojej karcie w moim aparacie wywoływane przeze mnie w LR :-D - oczywiście RAW. Aparat tak jakoś sobie wędrował po sali.
To ostatnie mam na dysku w innej wersji kolorystycznej bo tu trochę spaprałem.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
plwk napisał/a:
To ostatnie mam na dysku w innej wersji kolorystycznej bo tu trochę spaprałem.

Nie jest źle, ale pierwsze wyszło super :-B
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pierwsze też trochę za różowe (abstrahując od koloru mojej gęby).
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Ten DA60-250 z różnymi korpusami w Chabówce się zadawał. U mnie też się parę fotek zachowało. Wszystkie zdjęcia na f=4. Oto one.




 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To ja przebijam

 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
sie postaram ;-)
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
espresso, Pomijając prace pod słońce, jak porównujesz ogólnie optyke (ostrość) Pentaxa do Sigmy ?
 
Adamss68  Dołączył: 31 Sie 2009
Panie i Panowie!Mam problem jak diabli,przyjechał dziś z Fotozakupy DA 60-250,miałem zamówiony 300,ale po namyśle zmieniłem zdanie.Po zrobieniu ok.30 fotek na zawodach skuterów wodnych (AFC) i kilku pstrykach na działce....byłem zachwycony,to jest świetny słoik optycznie!Potem SDM przestał ustawiać ostrość...zatrzymał się i koniec,nawet wtedy manualnie nie doostrzysz :evil: .Po odłączeniu i ponownym dołączeniu do body....działa jakiś czas...i potem jest to samo :evil: Z MZ 7,na wiertarce..działa jak należy(winiety nie widzę,to dla zainteresowanych).Moim zdaniem SDM gdzieś się przycina :-( .
 
Adamss68  Dołączył: 31 Sie 2009
Espresso!Na Fotozakupy jest odmówiona trzyseta,sprzedawca mi mówił że na 8.07.10 będzie. Potrzebne mi było na dziś coś długiego temu kupiłem 60-250.zaczęło mi się coś dziać z auto fokusem,przeczyściłem spirtem styki....i jak dotychczas działa.Oby to było to :-? .Czy 300 będzie lepsza optycznie?Czy tylko dłuższa?

 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Adamss68, trzeba było Sigmę 100-300 brać.
 
Adamss68  Dołączył: 31 Sie 2009
Meggido napisał/a:
Adamss68, trzeba było Sigmę 100-300 brać.

Raczej wolę szkła systemowe,optycznie to raczej Pentax nie odstaje i ma SDM :-D ,jak się w..wię to wezmę jaszcze DA 300.Do Silniczka ultradżwiękowego Oly mnie przyzwyczaił ;-) .
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
espresso napisał/a:
Jak bedzie 100-300/4 z napędem USM

Pani z Procentrum mówiła o OS ale co do HSMa i Pentaxa to powiedziała, że może będzie może nie...
Ja tam jestem zdania, że jak coś jest dobre to nie trzeba tego ruszać, tym bardziej że OS w Sigmach jest słaby tj na poziomie OS puszki a AF jest bardzo szybki i celny, więc po co HSM. Co innego jakby dodali uszczelniania...no ale pomarzyć można.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach