andy  Dołączył: 09 Maj 2006
Obiektyw - prośba o pomoc
Witam.
Ponieważ raczej fotografuję na specerkach i w plenerze (góry, plenery, widoczki itp) rozglądam się za obiektywem z AF i możliwą uniwersalnością. Mam MZ5n z obiektywem 28-80 Tamrona.

Na allegro znalazłem coś takiego

http://www.allegro.pl/

Nie wiem tylko ile toto jest warte i czy to dobry wybór. Nie wiem też czy spełni on moje oczekiwania co do "spacerowo-podróżniczego" charakteru. Nie ukrywam, że nie mam zamiaru przekroczyć 500 PLN za szkiełko...

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

andrzej
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Do tego 80-320 to statyw raczej potrzebny Będzie, Chyba, że jak ten właściciel tego z Allegro będziesz kładł go na tym co pod ręką rozmawiałem z nim zarysowała mu sie obudowa kładąc go na skale, ale obiektyw ponoć nie jest zły też myślałem o nim.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
zenza napisał/a:
Do tego 80-320 to statyw raczej potrzebny Będzie, Chyba, że jak ten właściciel tego z Allegro będziesz kładł go na tym co pod ręką rozmawiałem z nim zarysowała mu się obudowa kładąc go na skale, ale obiektyw ponoć nie jest zły też myślałem o nim.


Czy można jaśniej? Kogo położono na skale? :-P
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
alkos,
Rozmawiałem z tym sprzedającym bo pisze, że jakąś rysę ma na obudowie po tym jak kładł aparat na czymś twardym w górach. W sumie kupił bym taki obiektyw, tylko szukam czarnego- też kiedś był na Allegro.
 
tomeczz Dołączył: 27 Kwi 2006
na spacery i plenery w szczegolnosci do widoków najlepszy jest zakres 35-70 mm ewentualnie ale raczej zbednie 28-80. Najlepiej wybrac z tego przedzialu jakis zoomik, jezeli dysponujesz duuuzą gotówka, cierpliwoscią do wymiany objektywow i chęcią posiadania najlepszych szkieł to 2 stalki do 500 pln: 35mm 50mm załatwią sprawe.
Z zoomow najlepiiej nabyc jakis A 35-70 ew dla lepszego swiatla M 35-70 (ten 2,8-3,5), no chyba ze musi byc autofokus, to niech ktos inny powie jakie tu sa dobre.

Objektywy o ogniskowych pow 100mm znajdują raczej zastosowanie w foceniu specyficznych portretów, zwierząt lub innych wyjątkowych sytuacjach. Mnie dla tych ogniskowych trudno znalzesc jakies ciekawe zastosowanie, ale to moze byc kwestia gustu. Choc przyznam, ze udalo mi sie zrobic pare zdjec ktore mi sie podobają ogniskową 135mm. (Wybaczcie ten wywod o moich ulubionych ogniskowych, ale dzis mi sie troche nudzi w pracy)

Jezeli jednak uwazasz, ze potrzebujesz ogniskowych 80-300 to jest to na pewno dobry wybór ten objektyw z allegro. Nie jest on tani, gdyz zoomy do 300mm są bardzo rzadkie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach