PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Yashica electro 35
Ale fart!!! Udalo mi sie kupic taki stary dalmierzyk Yashica electro 35 GSN z 76 roku!!! Nowiutki, w ogole nie uzywany!!!!!! zdjecie zrobie wieczorkiem. Akurat odbywa sie taka duza gielda uzywanych aparatow, dwa razy w roku. Dobrze ze nie mam za duzo kasy, bo bym prawie wszystko kupil!!! :mrgreen:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Swietny sprzecik, nie ma co :-) Tylko musisz pokombinowac z bateria, zeby ci dawal poprawne wyniki ze swiatlomierza - polecam baterie do aparatow sluchowych w najwiekszym rozmiarze (maja 1,4V). Jedyny z nimi problem, ze po rozpakowaniu trzymaja 3-4 mc-e niezaleznie od uzywania :-/
 

kesek  Dołączył: 06 Wrz 2006
Świetny aparacik. Tak ostrych i szczegółowych zdjęć jak z tego aparatu nie dostałem jeszcze z niczego innego. Foma T200 w hydrofenie, przysłony 5,6, z ręki, później odbitka 30x40 i można przeżyć szok...
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Na szczescie w Japonii nie ma problemu z bateriami :mrgreen: No to ciesze sie, ze jest to niezly aparacik :mrgreen: A kupilem go za....... 75 zl!? :shock: A jesli chodzi o swiatlomierz, to dziala znakomicie :mrgreen:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
PiotrB. napisał/a:
Na szczescie w Japonii nie ma problemu z bateriami


Tyle ze tu chodzi o napiecie baterii - na takiej 1,5V bedzie ci dawal niepoprane wskazania... a oryginalnych rtęciówek 1,35V juz nie produkuja nigdzie na swiecie :-\
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
No w aparacie jest taka tulejka, do ktorej wklada sie 4 baterie LR 44. Chyba ta tulejka obniza napiecie ?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
A, nie, porąbało mi sie - powinno byc okej z 4xLR44. Problemy tego typu mialem z canonetem ....

Mea culpa, idz i rob zdjecia. ... światła życze! :-D


(tutaj info: http://www.photoethnograp....html~mainFrame )
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
No wlasnie jestem w trakcie czytania info na temat tego aparatu, bateria na 6V, a dokladnie 5,6 V. Jestem zaskoczony ogromna iloscia materialow na temat tego aparaciku. Wszyscy chwala wysoka jakosc optyki. Bede musial jak najszybciej sprawdzic :mrgreen:
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Nieeee.... noooo... Ty to potrafisz oslabic... :evil:

I HATE YOU :!:

Gratulki :!: :mrgreen: Mi dalmierzyki posmakowaly... chce wiecej... :lol:

Pzdr
Spinner
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
Nieeee.... noooo... Ty to potrafisz oslabic... :evil:

I HATE YOU :!:

Gratulki :!: :mrgreen: Mi dalmierzyki posmakowaly... chce wiecej... :lol:

Pzdr
Spinner


e -e tam ,ja mam lepszą, bo electro GTN co oznacza tylko i aż tyle, że jest CZARNA!:)
więc lepsza, to oczywiste
 
Andee  Dołączył: 19 Gru 2006
Tez mam ten aparat, to kawal niesamowitej maszynki...
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Ino duze - wiec lepiej MESuper z nalesnikiem czasami wziasc...;-P

Pzdr
Spinner
 
jasek  Dołączył: 24 Lis 2006
Dalmierze z tych lat są rewelacyjne. Fotografuję Canonet QL17 GIII i Minoltą Hi Matic E. I powalają plastyką, jakością szkieł. A jakość wykonania samych aparatów jest po prostu rewelacyjna. Ceny teraz też dosyć przyjazne więc warto próbować takich zabaw.
Obserwując zmiany na rynku: to se ne vrati. Niestety.
A co do baterii to przy materiałach BW nie ma aż takiego znaczenia. Mam instrukcję jak zrobić maszynkę do obniżania napięcia z 1,5 na to nieszczęsne 1,35 V (dioda jakaśtam + reduktorek wielkości) ale nie zrobiłem i jakoś działają na 1,5V bateriach.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
jasek napisał/a:
ale nie zrobiłem i jakoś działają na 1,5V bateriach.


Jak juz gdzies pisalem - polecam baterie do aparatow sluchowych (cynkowo-powietrzne), z napieciem 1,4V. Daja prawie idealne wskazania - szczegolnie w Canonetach, które są wrażliwe na zmiany napiecia.

Problem jest taki, ze po "odbezpieczeniu" padają w ciagu paru miesiecy - czy sie uzywa czy nie.
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Spinner, no wlasnie tak sobie czytam, o tych dalmierzykach, no i tez mi sie zaczely podobac. Jak widze te piekne Contaksy G1, G2, Fuji, Yashiki oczywiscie i wiele innych, to poprostu stwierdzilem, ze ja nigdy nie bede bogaty!!! Bo ciagle bede cos kupowal. Wlasnie dostalem od zony cos, ale boje sie napisac, jesli pozwolicie, to napisze w dziale analogowcow w poscie, najstarszy Pentax. Guerilla, owszem masz nowszy model, ale czy lepszy? Nie wiem, nie podejmuje dyskusji, bo dopiero zrobie pierwsze zdjecia. Ale ciesze sie, ze nie tylko ja mam taka Yashike. :mrgreen: :mrgreen:
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
PiotrB. napisał/a:
Spinner, no wlasnie tak sobie czytam, o tych dalmierzykach, no i tez mi się zaczely podobac. Jak widze te piekne Contaksy G1, G2, Fuji, Yashiki oczywiscie i wiele innych, to poprostu stwierdzilem, ze ja nigdy nie bede bogaty!!! Bo ciagle bede cos kupowal. Wlasnie dostalem od zony cos, ale boje się napisac, jesli pozwolicie, to napisze w dziale analogowcow w poscie, najstarszy Pentax. Guerilla, owszem masz nowszy model, ale czy lepszy? Nie wiem, nie podejmuje dyskusji, bo dopiero zrobie pierwsze zdjecia. Ale ciesze się, ze nie tylko ja mam taka Yashike. :mrgreen: :mrgreen:


:)
podstawowe rzeczy trzeba Ci tłumaczyć?czarny więc lepszy!:)

a ,doradzam taką fajną zabawę czyli trix 400@800 + xtol i yashica do łapki i w nocy na ulice ..
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Na razie kupilem presto neopana 400, tym najpierw sprobuje. Czarny, no wiesz, w razie czego moge kupic doskonalej jakosci lakier czarny........... :mrgreen: :mrgreen:
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
http://www.photozone.de/2Equipment/range.htm male porownanie RFow - moze sie komus przyda...:-)

Pzdr
Spinner
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Swietne, dzieki, wychodzi na to, ze Contaksy maja najlepsze parametry, tylko z cenami troche przesadzili, mozna taniej. :mrgreen:
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
a mi się marzy bessa r2.. cacucho piękne !
i do tego nie drogie mozna powiedzieć, bo już za 1000pln z szkłem można czasami dostać.
ale najpierw niestety muszę kupić korpus do nikona i 85/1.8 ..
(głupi pentax,głupi!że trzeba wydawać dodatkowo 500 stów oprócz szkła na korpus inny do tego system inny..)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach