Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
Wymiana Naszych zdjęć....!
Witam!!!

Mam pomysł.... zainspirowany oczywiście życiem.
Właśnie urządzam moje nowe mieszkanie.... patrze na puste ściany z myślą, że fajnie powiesić zdjęcia kolegów z Forum...!!!
Żadne słynne.... żadne swoje....... tylko kolegów z Forum!

Plan jest taki..... zapewne każdy ma kilka zdjęć gdzieś w szufladzie.... bądz ma możliwości wywołania zdjęć.... czy w ciemni czy wydruk komputerowy...

Co Wy na to aby powymieniać się zdjęciami?

Ja bardzo bym chciał mieć zdjęcia kilku kolegów z Forum.... wystarczą same zdjęcia... oprawa we własnym zakresie.......

Kto wchodzi w pomysł????????

Ja na start się deklaruję, że muszę zagospodarować 4 duże ściany : ) czarno-białe i kolor :-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
jorge.martinez napisał/a:
Była taka idea:
Nawet jest w albumie odpowiedni katalog , do którego można wstawiać propozycje zdjęć.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
jorge.martinez, Iza, ale Dancer, chyba by chcial, zeby te zdjecia troche powisialy :-)
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Dancer, 4 duże ściany, to już zahacza o małą galerię :-D
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Dancer, jeżeli spodoba Ci się zdjęcie forumowicza po prostu napisz do niego z prośbą o zdjęcie. Chyba większość się zgodzi na jakąś formę udostępnienia. Oczywiście sposobów jest wiele - Alkos wypracował całkiem fajny system odbitkowy na swojej stronie, ostatnio w "Parach" Briho na prośbę wstawił link do pliku w wysokiej rozdzielczości... Wystarczy zapytać ;-)
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Pomysł był, chętni byli, ale zdechło wszystko w biurokracji i p*****... Może warto reaktywować?
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
thrackan napisał/a:
Alkos wypracował całkiem fajny system odbitkowy na swojej stronie


Jakiż to system, bo chyba coś przespałem :roll: :?:
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Arti, to byl Twoj pomysl.
I wg mnie, jesli chciales [i mam nadzieje, ze ciagle chcesz] go zrealizowac, to mozesz to zrobic na swoj sposob, z wlasnymi regulami. Bo przeciez Tref tylko zasugerowal jak on to widzi.

Widzisz to inaczej - to do roboty :-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
karmazyniello napisał/a:
Jakiż to system, bo chyba coś przespałem
Cytat
>> BUY ME A BOOK!

Visit my WISHLIST, buy a book or two or four and receive an A4 (21×30cm) or A3+ (33×48cm) or A2+ (43×64cm) print of your choice!
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
dzerry, ano tak, zapomniałem o tym :-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
thrackan napisał/a:
jeżeli spodoba Ci się zdjęcie forumowicza po prostu napisz do niego z prośbą o zdjęcie.

IMHO to najlepsza idea.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
mygosia, to nie był mój pomysł. To matb.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Arti, no fakt...

:-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
No, ale mój pomysł jest cały czas aktualny. Tylko zainteresowanie niewielkie. Sprawa w sumie sprowadza się do tego, żeby zacząć. Czyli trzeba osób, które:

- są zdecydowane do udziału w zabawie
- mają dobrą jakościowo odbitkę zdjęcia w większym formacie, którego się nie wstydzą (ba - są z niego w zasadzie nawet zadowoleni) i mają chęć je ludziom pokazać
- są gotowe na przyjęcie cudzej fotografii i jej wyeksponowanie

A potem niech się te osoby wymieniają. Żeby taki łańcuszek powstał, w którym zdjęcia będą krążyły.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
matb, a czymolgibyśmy sobie nieco ułatwić i utudnić nieco.
Bo zappomniwszy o skomplikowancyh procedurach z poprzedniego wątku ja bym miał taki pomysł na uproszczenie reguł.

Każdy chętny może zawiesić w albumie swoje 3(?) oferowane fotografie.

Jeśli komuś spodoba się dana fotografia zgłasza się do danej osoby, jednocześnie oferująć coś ze swoich zaprezentowanych. Dogadują się, jest wymiana, ktoś mi gniota za arcydzieło proponuje, nie muszę się zgodzić, nie ma wymiany. W ten sposób,, trzeba być w grze, żeby zabrać czyjeś zdjęcie.

Jeśli wszystkie moje już są rozdane, oferuję coś z tego co mam od innych.
Kiepskie zdjęcia nie będą miały wzięcia i to będzie najlepszy sposób weryfikacji. Można je podmienić.

W komentarzach wpisujemy notkę, gdzie u kogo dana fotka teraz jest i od kiedy.

Jeżeli fotka jest u mnie poniżej 1miesiąca mam prawo odmówić wymiany, jeśli powyżej 6 miesięcy nie mogę.

matb jest "jedynym sprawiedliwym" ma uprawnienia do wszytkiego w tej galerii i w tej zabawie. Jak powie, że kolorowe zdjęcie jest czarno-białe to trzeba przemalować i już.

Wchodzisz do gry, zgadasz się na warunki.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Arti, no - generalnie rzecz biorąc tak to było w sumie pomyślane.
Ale teraz to ja już proponuję pójście "na całość". Bez albumów, ocen, gmatwania itd.
Zasada prosta - znajdujemy sobie partnera do wymiany i dajemy mu zdjęcie (swoje bądź nie swoje, które akurat mamy) a on w zamian nam daje inne (swoje bądź nie swoje). I tyle. To dający zdjęcie (oferujący albo się odwzajemniający) musi zadbać o to, żeby dać fotkę naprawdę dobrą. Żeby stanowiła "ekwiwalent" tego, co sam dostał / dostanie. Bo na gniota to się krzywo spojrzy i przecież dalej w ludzi nie puści, co najwyżej odda osobie, która to zdjęcie zaoferowała do wymiany.
I tyle.
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Aha, no to my z trefem już zaczęliśmy zabawę w takim razie :-P
 

Poohutch  Dołączył: 23 Kwi 2009
super pomysł, jak tylko wyprodukuję coś, co będzie się nadawało do wymiany - wchodzę w to!
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Iza, i o to chodzi! Żeby się samo kręciło.
Tylko na początek, żeby zainicjować zabawę wypadałoby ustalić jakąś listę zainteresowanych - bo bez tego nie bardzo wiadomo z kim się można wymieniać.
W sumie to się powinny zawiązać takie łańcuszki, w których poszczególnie "wymieniacze" będą ogniwami. Że taki A wymienia z B, B z C a C z koeli z A - i tak sobie zdjęcia krążą. A po drodze jeszcze jakieś inne "lokalne" kółka i odnogi zliczają - i jest fajnie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach