MichalR
[Usunięty]
powiem szczerze ze tylko ostatnie mi sie podobaja chociaz cierpia troche na brak ostrosci. za to kompozycje i przedmioty fajnie przedstawione. co do portretow to niestety odbieram je jako typowe strzaly u cioci na imienianch, sa generalnie imho bez wyrazu. zdjecia kapeli grajacej na zywo - coz, rowniez cierpia na brak ostrosci i dynamiki a muzycy, zwlaszcza klawiszowiec, wygladaja jakby im sie nudzilo i nie mieli zadnej przyjemnosci z grania.

pozdrawiam
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
W pełni zgadzam się z Michałem. Z przedstawionych zdjęc w subiektywnej opinii podchodzi mi 1-ka za kolory i 20 (chociaż tutaj przeszkadza mi centralny kadr).
 

Helios  Dołączył: 06 Lis 2008
27 i 32 - ciekawy bokeh i ładnie skomponowane. ;-)
 
trumil9  Dołączył: 16 Sie 2008
No coz. Z ostatnich wypowiedzi jednoznacznie wynika, ze nie podoba sie za bardzo to co robie, ale trudno, starajac sie sobie dogodzic nie moge tego zrobic wszystkim. Wg mnie niebieska seria jest beznadziejna, jest to typowe manipulowanie kolorem ale bylem ciekawy komentarzy. W sumie to jestem zobowiazany za te oceny aczkolwiek nie daja mi one zadnych wskazowek jak.
Nareszcie #27 zostal zauwazony, za co jestem wdzieczny. Muzycy, jak muzycy - poza na znudzenie i nonszalancje maja udowodnic, ze mamy do czynienia z pro. Zreszta w warunkach w jakich grali trudno miec do nich pretensje, ze nie zachowywali sie w sposob porywajacy publike (zdjecie nie do oceny)

Chcialem cos z tego wycisnac ale jak wynika ze wszystkich komentarzy - zupelnie mi sie nie udalo - a chcialem. Wiec moja wina.
Tym razem pare zdjec troche innych od poprzednich, pare starych, pare nowych.
#35 Tamron SP AD2 3.5/17

#36 Tamron SP AD2 3.5/17

#37 Tamron SP AD2 2.8-3.6/35-80

#38 Tamron SP AD2 2.8-3.6/35-80

#39 Flektogon 2.4/35

#40 Tamron SP AD2 3.5/17

#41 Tamron SP AD2 3.5/17

#42 Sonnar 2.8/180 (zebra) P6/PK


Na ocenie ponizszego zdjecia najbardziej mi zalezy. Nie ukrywam, ze uwazam to za najlepsze moje zdjecie jakie do tej pory zrobilem. Ciekway jestem opinii innych
#43 Auto Yashinon (Tomioka) 1.2/55
 

Graf_Zeppelin  Dołączył: 22 Mar 2009
Kolega pyta "jak?" Hmm.
Może należałoby wcześniej odpowiedzieć sobie na pytanie "co". Zastanawiam się bowiem, co mają przedstawiać takie zdjęcia jak 38, 27 czy 42. Żeby było jasne - widzę co na nich jest, ale co ciekawego chciałeś nam pokazać? Jacyś kolesie wpatrzeni w podłogę - nuda. Dzieci na kawałku metalu - z dziećmi to w ogóle ostrożnie, bo cudze na ogół nikogo nie obchodzą, chyba, że ujęcie/sytuacja arcyciekawa - i w fatalnej kompozycji (prawy górny róg - po co to tam?), przepalone niebo..., no i piłki imienia piłek tenisowych, ciekawe tak, że eech.
Moja rada: Oglądaj zdjęcia, dużo zdjęć, wejdź sobie na pbase.com albo inne strony gdzie umieszcza się dobre zdjęcia, wybierz te które szczególnie ci się podobają, potem porównaj to co robisz i staraj się niwelować różnicę. Żeby nie być gołosłownym, zobacz jak można pokazac piłki w ciekawszy sposób:
http://www.pbase.com/image/45209464
http://www.pbase.com/image/20542424

Pozdrawiam
 
Apazar  Dołączył: 10 Gru 2008
Odniosę się tylko do niektórych
1 - fajne barwy
5 - mi akurat odpowiada ten czerwony element, bo łamie kolorystykę zdjęcia
40 - odpowiada mi taki zamglony, tajemniczy klimat
43 - ma w sobie ekspresję, kojarzy mi się z jakimś filmem, choć nie lubię zdjęć dzieci

Spośród tych, gdzie jest wybór:
7 - wolę niż 8
12 - najbardziej mi odpowiada kolorystyka

Portrety - niektóre wydają mi się zbyt zwyczajne

36 - wg mnie nic ciekawego

Nie wiem, czy moja opinia Ci coś da, ale napisałem.
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
Z całego zbioru najbardziej podobają mi się zdjęcia wystawy i nr 40 (nie zmartwił bym się jak by mi ktoś taki landszafcik powiesił na ścianie).

[ Dodano: 2009-05-06, 11:44 ]
trumil9 napisał/a:
Nie ukrywam, ze uwazam to za najlepsze moje zdjecie jakie do tej pory zrobilem. Ciekway jestem opinii innych
#43

Faktycznie to zdjęcie wyróżnia się. Ale nie wiem co opowiada. Jest nieco mroczne ale twarz tego dziecka trochę jak dla mnie jest za bardzo "zabawowa" (w stosunku do tej "mroczności").
Graf_Zeppelin napisał/a:
Żeby nie być gołosłownym, zobacz jak można pokazac piłki w ciekawszy sposób:
Moim zdaniem, te zdjęcia z pbase są raczej średnio pomysłowe (to z liniami może trochę ciekawsze).
 
trumil9  Dołączył: 16 Sie 2008
Bardzo dziekuje za wszystkie opinie, nawet Graf_Zeppelin'owi, ktorego bardzo serdecznie pozdrawiam, masz bardzo ladna zone, zdjecie nr 1 bardzo podoba mi sie. Wprawdzie nie bardzo rozumiem uwag o dzieciach, nie rozpatrujesz chyba tutaj moich preferencji seksualnych, czy tez o co moge byc podejrzewany ale dzieki za troske, bede szczegolnie zwracal na to uwage.
Tylko 2 zdjecia. Przedstawiaja jednego z bardziej znanych w USA fotografikow, ktorzy robia pieniadze (duze) na krajobrazie - Willard Clay. http://www.willardclay.com/bio.html i to co sprzedaje http://www.willardclay.co...=&cat=&bool=and
Zdjecie "odsaturowane" ma straszliwe wypalenia na czaszce Willa i na scianie za nim, wiec prosze mnie nie katowac. Za malo jestem zaawansowany w PP aby poradzic sobie z takimi problemami. Pytanie jest tylko jedno. Ktora wersja jest ladniejsza, latwiejsza do przyjecia, i chodzi tu przede wszystkim o kolorystyke zdjecia.
I dziekuje z gory z konstruktywna krytyke. Odsylanie do stron internetowych aby "kartkowac" strony w poszukiwaniu zdjec, ktore chcielibysmy sami robic - nie jest dla mnie bez sensu ale w gruncie rzeczy nic nie daje.
#44 Oba zdjecia Polaris 1.8/135 @1.8

#45
 
Apazar  Dołączył: 10 Gru 2008
Kolorystycznie chyba bardziej odpowiada mi wersja pierwsza, pomimo tych wypaleń. Warunki do zrobienia tych zdjęć pewnie nie były najlepsze (np. światło, tło), ale z drugiej strony zapewne trudno byłoby zabrać wówczas takiego człowieka w plener.
Pierwsza wersja to też moim zdaniem lepszy kadr.

Fajnie, że masz do czynienia z takimi ciekawymi ludźmi.
 

Graf_Zeppelin  Dołączył: 22 Mar 2009
trumil9 napisał/a:
Wprawdzie nie bardzo rozumiem uwag o dzieciach, nie rozpatrujesz chyba tutaj moich preferencji seksualnych, czy tez o co moge byc podejrzewany ale dzieki za troske, bede szczegolnie zwracal na to uwage.


Broń Cię Panie Boże!!!Żadnych podtekstów tego typu!
Generalnie chodzi mi o fakt, że często zdarza się niektórym zdjęcia swoich bliskich, które są takie sobie. Dla nich super, bo to ich np dzieci, dla innych nuda, bo zdjęcie mało ciekawe (np 35, wg mnie). Że wtedy nawet może bardziej trzeba zwracać uwagę by zdjęcia te były interesujące. Takim wydało mi się, dzięki za ocenę - moje zdjęcie nr 1 dlatego je zamieściłem.

Co zaś do kartkowania , jak to określiłeś - uważam że jesteś w błędzie. Znajdź fajne zdjęcie i spróbuj zrobić podobne. Popatrz co dzieje się z cieniami, ostrością u Ciebie i we wzorze itd. Zobaczysz, ile można się nauczyć

Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
powiem o dwóch zdjeciach ktore ostatnio przykuly moja uwage.
Mianowicie 43 i 44
43 - przypomniał omi film Wakacje z Duchami, nie wiem dlaczego ale jakoś taki klimacik mi sie udzielił
44 - fajne zdjecie ale wg mnie troche dziwnie uciołeś ręce
 
Apazar  Dołączył: 10 Gru 2008
Mi też przypomina jakiś film, ale moje myśli biegną raczej ku Felliniemu :-)
 
trumil9  Dołączył: 16 Sie 2008
Nie bede zdradzal co sie kryje za scena na zdjeciu #43, w kazdym razie chlopak byl potwornie wsciekly (nie na mnie). Zdjecie #44 obcialem gora, niestety tego ujecia juz nie moglem powtorzyc.
Tym razem jedno zdjecie zrobione Mamiya 2.8/150. Jest jeden blad na pewno - powinienem obciac dol lub wyklonowac "wystajacy" fragment dolnej szczeki ryby.
#46
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
wydaje mi sie ze za dużo nad głową jest miejsca.
A co do obcinania kończyn to raczej nie obcinana sie w stawach (czy to łokciowym czy kolanowym) to samo ma sie do nadgarstka.
 
trumil9  Dołączył: 16 Sie 2008
Dzisiejszy wschod slonca nad jeziorem Michigan
#47 Flektogon 2.8/20
 
Apazar  Dołączył: 10 Gru 2008
Może na 46 kadr trochę zbyt w górę, ale w sumie jest fajne. Zwłaszcza barwy i bokeh, choć sama rzeźba też interesująca. W 47 też ładne barwy i dramaturgia. Zazdroszczę widoków.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Witam!
Dla mnie Twoje zdjęcia są przemyślane z dobrą kompozycją.
Podobają mi się najbardziej 40 i 47. Przeszkadzają mi tylko te drzewa na dole. Gdyby ich się pozbyć i na 47 trochę rozjaśnić cienie byłoby jeszcze lepiej mz. :-)
 

adriano210  Dołączył: 13 Kwi 2009
witam
mi się wszystkie twoje zdjęcia podobają, :-B :-B
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
co do ostatniego zdjecia jest świetne może bym ciut rozjaśnił, natomiast drzewa na pierwszym planie powodują ze zdjecie jest ciekawsze - ale to MSZ
 

void  Dołączył: 02 Mar 2009
Zdjęcia od 27 są jak niebo a ziemnia w porównaniu do poprzednich. Podobnie jest w wątki z najlepszym bokeh.

Skąd taka zmiana?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach