Apazar  Dołączył: 10 Gru 2008
Można by było pierwszy plan na 47 doświetlić lampą, ale mogłoby to odwrócić uwagę od głównego motywu. Zdania nie zmieniam, podoba mi się ;-)
 
trumil9  Dołączył: 16 Sie 2008
White napisał/a:
(...)Przeszkadzają mi tylko te drzewa na dole. Gdyby ich się pozbyć i na 47 trochę rozjaśnić cienie byłoby jeszcze lepiej mz. :-)

Pare zdjec nie do oceny aby pokazac topografie terenu, ktora wszystko wyjasnia jakie to miejsce i czy cos mozna zrobic



Zdjecia robilem z miejsca gdzie jest konczy sie plot, stojac nad spadem. Zdjecie #47 robilem wczoraj a mozna je porownac ze zdjeciem #40, ktore robilem w roku obieglym. Widac jak urosly drzewa. W przyszlym roku z tego miesca juz nie da rady nic zrobic. Szykuje sie aby przed wschodem zejsc na sztucznie usypany pirs aby stamtad zrobic zdjecia wschodu albo pojade na plaze. Niestety nie kazdego ranka zdarza sie tak szokujacy wschod slonca. Szokujacy - bo zdjecie nie oddaje jaki to bylo niesamowity widok. Mialem zbyt szeroki obiektyw 20mm a powinienem robic czyms miedzy 28 a 35 mm zeby wyciagnac blizej ta kaskade czerwono pomaranczowego swiatla. Zdjecie robilem pod drzewami tam gdzie jest czerwona kropka.

void napisał/a:
Zdjęcia od 27 są jak niebo a ziemnia w porównaniu do poprzednich. Podobnie jest w wątki z najlepszym bokeh.
Skąd taka zmiana?

Rozumiem, ze do 27 to ziemia a wyzej to niebo czy tez odwrotnie ale zupelnie nie rozumiem co ma wspolnego z tym watkiem komentarz o moich zdjeciach do bokeh. Ale najlepiej na PW, prosze.
Nastepne zdjecie do oceny, Sankyo Kohki Komura 1.8/100
#48
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
Podobają mimnie sie twoje portrety, zdjecia z 1 i 2 strony, natomiast te ostanie jakoś nie bardzo mi podchodzą
 
trumil9  Dołączył: 16 Sie 2008
#49

#50

#51
 

Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
49 najlepsze z ostatniej serii. Fajne światło, szum dodaje uroku na tym portrecie.
Na 51 wyszła dziwnie przerysowana twarz, osobiście nie lubię takiego efektu, ale może innym się to spodoba.
Pozdrawiam!
 

wojtek_c  Dołączył: 28 Lut 2008
Qrde, fajnie czasem obejrzeć czyjeś zdjęcia z początku i z końca wątku - widać, jak się zmienia ich jakość. Na fotki z pierwszej strony - poza może 29 - nie chciało mi się specjalnie patrzeć, a portrety były chyba najgorsze. Za to tu 3 portrety i każdy ciekawy. Te 3 ostatnie fotki w porównaniu z poprzednimi to duuuuży krok naprzód.
W przeciwieństwie do Janusza uważam, że przerysowanie szerokim kątem na ostatniej fotce to dobry pomysł - to jej właśnie nadaje sens....

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach