schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
[Schwefel] Góraszka 2009
To moje pierwsze zdjęcia na tym forum, ale od czegoś trzeba zacząć :-)
Wszystkie zrobione Sigmą 70-300/4-5.6 APO podpiętą do k10D. Exify są przy każdym zdjęciu więc można sobie sprawdzić czasy itp.
Po kliknięciu na fotografię wyświetli się wersja 1200px.

Robinson R-44 Raven II w malowaniu TVNu
1.

2.

3.

Robinson R-44 Raven II w malowaniu Bakomy
4.

5.

6.

7.

8.

Eurocopter EC-135
9.

10.

Bell TAH-1F Cobra w malowaniu RedBulla
11.

12.

13.

Bell 407
14.

Zlin 143LS
15.

16.

17.

Zlin 242L
18.

Extra-300L
19.

20.

21.

Żelaźni na Zlinach 50 i 526
22.

23.

24.

25.

26.

27.

Suchoj Su-31
28.

29.

30.

31.

PZL-Okęcie 104 Wilga 80
32.

Lim-2
33.

34.

PZL M28 Skytruck
35.

RWD-5R
36.

CSS-13
37.

Poduszkowiec Eurohover
38.

i na koniec spadochroniarze
39.

40.

41.

42.

43.

 

Alojzy N.  Dołączył: 30 Kwi 2008
Dziewiętnaste zdjęcie od góry - trochę za ciasny kadr.

Dwudzieste-trzecie od dołu - całkiem przyjemne.
 

Nazwany  Dołączył: 31 Lip 2008
Schwefel

Całość relacji bardzo udana. Mnie jako przypisanemu do gleby przybliża "maszyny latające"
Ciekawie przedstawione detale. Gratuluję. Pozdrawiam!
 

wojtek_c  Dołączył: 28 Lut 2008
Ech, ponumerowałbyś, byłoby łatwiej oceniać...
Parę naprawdę fajnych fotek, pierwszy spadochroniarz fajnie wyszedł.
Co do maszyn to wolę je w ruchu, statyczne fotki czegoś szybko latającego nie oddają IMHO klimatu - np 2 fotka Su-31, szkoda że na tle loga TVN i z obciętym ogonem. Fajne są też dwa pierwsze zdjęcia Cobry.
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
Alojzy N. napisał/a:
Dziewiętnaste zdjęcie od góry - trochę za ciasny kadr.

Tylko takie kadrowanie wchodziło w grę, bo po prawej i po lewej w kadr właziły samoloty z wystawy statycznej.
wojtek_c napisał/a:
Co do maszyn to wolę je w ruchu, statyczne fotki czegoś szybko latającego nie oddają IMHO klimatu - np 2 fotka Su-31, szkoda że na tle loga TVN i z obciętym ogonem.
Każdy woli dynamiczne kadry ale na tej Góraszce mało było low passów :-/
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Nawet nie wiedziałem, że Góraszka była, muszę w końcu się tam pojawić. Ale w tym roku chyba i tak bym nie był, bo jedynie JAK-3U (i to zdaje się replika) był z interesującego mnie okresu.
W Radomiu też nie zapowiada się dla mnie nic ciekawego :-(

Gdzie w pobliżu (Polska i okolice) można by było zobaczyć jakieś warbirdsy?
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
W Mińsku Mazowieckim masz Migi i Suczki, a jak nie ta epoka to za rok do Góraszki może doleci Spit.
 

mori0220  Dołączył: 01 Lut 2009
Powiem Ci że za ciasne kadry dałeś, szczególnie na pierwszych 15-19 zdjęciach. Nie widać gdzie te samoloty mają lecieć.. brak wolnej przestrzeni. Poza tym cieszę się że był ktoś od nas na tej imprezie, bo już wnerwiały mnie te świetne zdjęcia na forum Nikona.

Od zdjęć o numerach 20> jest już lepiej.
;-) :-B
 

Myron  Dołączył: 21 Cze 2007
Bardzo ładny reportaż. :-B

Ja również byłem, ale drugiego dnia, w niedzielę i pogoda była zdecydowanie odmienna - od rana niebo było szare, pokryte grubą warstwą chmur. Później się trochę przejaśniło ale to znowu stałem pod ostre światło. Generalnie warunki niesprzyjające. Albo żeby się nie tłumaczyć, to lepiej powiem, że ze mnie fotograf do D...
Fotek jeszcze nie umieszczałem... ale może i też założę swój wątek :?:

 

mori0220  Dołączył: 01 Lut 2009
Myron, koniecznie ;)
 

Myron  Dołączył: 21 Cze 2007
mori0220 napisał/a:
Myron, koniecznie ;)


Ale to już jutro najwcześniej... znaczy się już dzisiaj, ale po południu :)
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
mori0220 napisał/a:
Powiem Ci że za ciasne kadry dałeś, szczególnie na pierwszych 15-19 zdjęciach. Nie widać gdzie te samoloty mają lecieć.. brak wolnej przestrzeni.

Przyzwyczajenie z serwisów spotterskich ;-) To jest akurat luźne kadrowanie. Przeważnie takie zdjęcia nie przechodzą w ogóle screeningu.
Nikonowców tam mało się kręciło ale Canonierzy paradowali w tę i we w tę jak na sraczkę z tymi swoimi wielkimi elkami. Aż mnie złość zżera, że Pentax nie wypuści jakiegoś konkretnego tele (100-300 albo 120-400), tylko same stałki trzepie (200 i 300mm).

Myron ja wcześniej zlustrowałem prognozę i wybrałem się w 1 dzień, bo tak to jestem w 2 dzień.
Myron napisał/a:
Później się trochę przejaśniło ale to znowu stałem pod ostre światło.
Tam jest zawsze pod słońce :P takie lotnisko.
 

moonwalker_lw  Dołączył: 11 Mar 2009
mori0220 napisał/a:
Poza tym cieszę się że był ktoś od nas na tej imprezie, bo już wnerwiały mnie te świetne zdjęcia na forum Nikona.


W dziale spotkania jest wątek "warszawskie spotkania forumowiczów" i tam zebraliśmy całą ekipę (5 sztuk) co na Góraszkę pojechała. Trzeba tylko zaglądać i brać udział.
 

mori0220  Dołączył: 01 Lut 2009
moonwalker_lw, to fajnie. Tylko ja żadnych zdjęć na forum jak do tej pory nie widziałem, dlatego fajnie że schwefel coś dodał ;-)
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
mori0220 napisał/a:
moonwalker_lw, to fajnie. Tylko ja żadnych zdjęć na forum jak do tej pory nie widziałem, dlatego fajnie że schwefel coś dodał ;-)


to slabo sie rozgladasz.
bartekkw, nightcom, moonwalker_lw wrzucili po kilka fotek u siebie. Moze jeszcze ktos ale juz nie pamietam.

Co do zdjec to dobre. Lepiej maszyna prezentuje sie w powietrzu :)
29 i 37 fajne
 

mori0220  Dołączył: 01 Lut 2009
grabber napisał/a:
to slabo sie rozgladasz.
bartekkw, nightcom, moonwalker_lw wrzucili po kilka fotek u siebie.


A faktycznie, nie widziałem ;-)
 

Myron  Dołączył: 21 Cze 2007
schwefel napisał/a:
Myron ja wcześniej zlustrowałem prognozę i wybrałem się w 1 dzień, bo tak to jestem w 2 dzień.

Ja byłem tam pierwszy raz. Wyjazd planowałem na niedzielę dwa tygodnie wcześniej, więc o pogodę to już mogłem tylko się modlić.


Cytat
Tam jest zawsze pod słońce :P takie lotnisko.

Zgadza się, ale byłem od rana i gdyby nie było tych paskudnych chmur, to słońce też by tak centralnie nie świeciło jak w południe.

EOT

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach