Szakal  Dołączył: 18 Gru 2006
FF i BF - i wzwiązku z tym ręczne doostrzanie
Własnie doszłem do 126 strony instrukcji K100 i ... okazało się iz mozna stosować doostrzanie z obiektywami z funkcją Quick Shift Focus - DA i D FA. Słysząz tyle o FF i BF strasznie się ucieszyłem :) i teraz główne pytanie dla wyjadaczy - czy nie jest to w jakis sposób szkodliwe dla obiektywu - włączenie MF jest na przycisku OK i łatwo jest go puscić w trakcie doostrzania.
A moze jest jakis sposob zeby przenieść funkcję na AE-L (byłoby znacznie wygodniej)

pozdrawiam
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Nie musisz trzymać przycisku :-) . To obiektyw ma funkcję Quick Shift Focus. Po prostu kręcisz pierścieniem na obiektywie. Na tym to polega, że nie trzeba przełączać w body na MF :mrgreen:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Szakal napisał/a:
czy nie jest to w jakis sposób szkodliwe dla obiektywu
-nie jest o ile obiektyw ma ta funkcje....
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ale to tylko z obiektywami z Quick Shift Focus. Żadnymi innymi.
 

Szakal  Dołączył: 18 Gru 2006
Czyli mam rozumieć, że instrukcji to "zmyłka" jesli chodzi o obiektywy DA, tzn. można ręcznie ostrzyć mając włączony AF ?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Szakal napisał/a:
Czyli mam rozumieć, że instrukcji to "zmyłka" jesli chodzi o obiektywy DA, tzn. można ręcznie ostrzyć mając włączony AF ?
Ale w instrukcji nie jest napisane, że wszystkie obiektywy DA i D FA mają Quick Shift Focus. Napisano, że Quick Shift Focus mają tylko obiektywy DA oraz D FA. A to jest różnica. Czyli pozostałe F, FA, FA* nie mają tej funkcji.

[ Dodano: 23-12-06, 20:40 ]
Quick Shift Focus mają DA 10-17, DA 12-24, DA 18-55, DA 50-200, DA 14mm, D FA 100 Macro, DA 21 Limited, DA 70 Limited, DA 16-45, D FA Macro 50mm, DA 40 Limited. Tyle znalazłem. Możliwe, ze wszystkie to mają :-)
 

Szakal  Dołączył: 18 Gru 2006
"Tej funkcji należy używać z obiektywami zgodnymi z funkcją Quick Shift Focus (obiektyw "DA" lub "D FA")'' - cytat z instrukcji, ja to rozumiem w ten sposób, ze wszystkie obiektywy DA i D FA maja funkcję Quick Shift Focus.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Wiesz, różnie bywa z instrukcją, ale akurat to chyba się zgadza. Zobacz druga część mojej odpowiedzi. Wymieniłem chyba wszystkie obiektywy DA i D FA :mrgreen:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Szakal, sprawa jest prosta. Jeżeli po wyostrzeniu będziesz w stanie bez siły przekręcić pierścień ostrości, tzn, że obiektyw jest zgodny z kłikiem sziftem.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pamiętaj szakal, że Michowe bez siły jest z punktu widzenia anorektyka a nie Pudziana :mrgreen:
 

Szakal  Dołączył: 18 Gru 2006
Wystarczy siła 6 miesięcznego dziecka :), dzieki za pomoc :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach