ryve  Dołączył: 14 Wrz 2006
[ryve] coś tam pokazuje
w sumie czemu nie...

komentarze mile widziane. wszystkie.


1.


2.


3.


4.
 
hasos  Dołączył: 09 Kwi 2009
Fajne fotki:

1. świetnie złapany moment i miłe bw
2. zbyt rozmazane, nie bardzo
3. to mi się też bardzo podoba, scenlka i bw
4. fajne, ale zwyczajne.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na dwójce widać, ze świat zawirował.
 
rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Cytat
2. zbyt rozmazane, nie bardzo
Razem z "panem śpiącym" na ławce chyba bardzo dobrze oddaje sytuację ... jeżeli tylko chodziło o ten efekt to baaardzo dobre, od razu mi się spodobało.

O pozostałych się nie wypowiadam ... no może jeszcze ostatnie, odbieram na nim silne zmęczenie muzealne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
ryve  Dołączył: 14 Wrz 2006
dzięki chłopaki za uwagę :-D

tytułem wyjaśnienia:

1. jeden z warszawskich parków. pstryknięte przy okazji posiedzenia na ławeczce. zrobiłem w sumie z 5 klatek, ale reszta jest znacznie słabsza.

2. kraków. zrobione mz5 z zenitarem fisiaj w ruchu, "z kolana" (nie przykładałem aparatu do oka i nie przystawałem, żeby zrobić zdjęcie). zawirowanie/poruszenie wynika z dość długiego czasu naświetlania. efekt niezamierzony, ale uważam, że in plus. kadr trochę wyprostowany i lekko ruszone poziomy, krzywe i saturacja plus delikatne kadrowanie. bez długiego i głębokiego szopowania.

3. jeszcze ubiegłe tysiąclecie. moja chrześniaczka i jej brat (obecnie student politechniki - czas leci). w tle drzwi stodoły ich rodziców.

4. nie muzeum a knajpa gdzieś na północy holandii. przerwa w podróży. faktycznie lekkie zmęczenie. plus zaduma. po zrobieniu zdjęcia pokazał język - też uwieczniłem (tego nie publikuję bo zbyt podobne).

generalnie moje zdjęcia to właśnie "fajne ale zwyczajne" tudzież "uchwycony moment" (no i cała masa czegoś zupełnie nijakiego). głównie zrobione "przy okazji". nie umawiam się na sesje foto. cieszę się tym, że uda mi się raz na jakiś czas zrobić zdjęcie, na które ktoś oprócz mnie będzie chciał spojrzeć i mu się spodoba. jak dla mnie to już dużo. nawet bardzo dużo.
 

hase  Dołączył: 10 Sie 2008
1 i 3 bardzo fajne, mają klimat.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Trójka wydaje się całkiem fajna, serio. :-)
 
martinnezzz  Dołączył: 18 Lip 2009
1. Na prawdę świetna, dobrze złapane i skadrowane.
2. Bolą mnie oczy od patrzenia.
3. moment ciekawy, ale faktura mi się nie podoba.
4. Ciężko mi coś powiedzieć o tym zdjęciu.
 
ryve  Dołączył: 14 Wrz 2006
hase, dsk, martinnezzz: dzięki.

1 i 3 faktycznie spotykają się z zainteresowaniem kiedy pokazuję je ludziom.

3 niestety trochę straciła przy przygotowaniu do prezentacji na www. będę musiał jeszcze raz ją zeskanować (skanowane daaaawno temu i nie do końca umiejętnie). sam nie jestem za bardzo zadowolony z tej kaszki, która wyłazi na jpg'u powyżej. spod powiększalnika wyszło duuużo lepiej.
na koniec studiów sprezentowałem odbitkę tej foty koledze (18x24 w sepii - na prawdę było przyjemne w odbiorze). w podziękowaniu za to, że mnie "ciemniactwa" uczył. odwiedziłem go po kilku latach i ze zdziwieniem stwierdziłem, że powiesił ją w antyramie na jednej z bardziej widocznych ścian w mieszkaniu. o ile mi wiadomo to mieszkanie zmienił, ale zdjęcie dalej okupuje którąś ze ścian. miłe to jak cholera :-)

martinnezzz: masz może jakieś sugestie co do bolenia oczu względem 2? kontrast za duży? wypalenie nieba? rozmycie? czy coś konkretnego przeszkadza, czy może po prostu masz takie odczucie? o ile pamiętam ostatnie oglądanie negatywu, to niebo jest przepalone i nic z tym już nie zrobię. kontrast podregulować trochę można. rozmycia nie da się zlikwidować - i tak wcale nie zamierzam. ale jestem ciekaw Twojej opinii/sugestii - czy da się określić co przeszkadza?

4 jest chyba po prostu poprawna ale do bólu zwyczajna, więc nie spodziewam się wielu komentarzy.

jeszcze raz dzięki. dam Wam ze dwa dni odpoczynku i zapodam kolejną małą serię "dzieł".
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Dla mnie najlepsza 2.Oj "zawirowało" panu na ławeczce.Świetnie użyty"fisiaj".
 
ryve  Dołączył: 14 Wrz 2006
paradoksem jest to, że kupiłem tego zenitara tuż przed wyjazdem do krakowa. miałem ze sobą mz5 i k10d. podpinałem go raz do analoga, raz do cyfry. po powrocie odpaliłem komputer, żeby zobaczyć co tak napstrykałem. nie miałem najmniejszych wątpliwości, że fisiaj jest "walnięty" i bez dyskusji należy go zwrócić sprzedawcy. co uczyniłem (nawiasem mówiąc nie robił najmniejszych problemów). po około 2 tygodniach dopstrykałem kliszę w analogu, wywołałem, zeskanowałem i... :shock: zapłakałem, że zenitara oddałem. nie wiem o co chodzi. zdjęcia z analoga zadowalały mnie pod każdym względem (technicznie oczywiście bo nieudane kadry a i owszem były). ostrość, zniekształcenia, aberracje itp itd - nie miałem się czego czepić (w granicach rozsądku). do dziś jest to dla mnie zagadką. nie szukam jej rozwiązania. ale nauczyłem się, że zrobienie paru sampli cyfrą to nie wszystko.

[ Dodano: 2009-07-25, 00:38 ]
nawiasem mówiąc mam opory przed publikowaniem tego typu zdjęć (2). tu się przełamałem bo człowiek jest trudny do rozpoznania (o ile w ogóle to możliwe).
 
martinnezzz  Dołączył: 18 Lip 2009
Już mówię, zdecydowanie przeszkadza mi rozmycie, po prostu nie umiem się na to zdjęcie patrzeć dłużej niż 3 sekundy, bo zaczynają mnie boleć oczy (dosłownie).
Co do historii z obiektywem to z tego co czytałem i się orientuję to chodzi tu o telecentryczność. Stare obiektywy o krótkich ogniskowych nie są przystosowane do pracy z matrycą, stąd skrajnie różne efekty ich używania z cyfrą i analogiem.
 
ryve  Dołączył: 14 Wrz 2006
martinnezzz: ok, dzięki. jak pisałem, rozmycie zostanie. musi bo negatywu nie przerobię. i myślę, że w sumie chyba powinno. bez niego zdjęcie byłoby bardzo nudne imho. a dzięki niemu trochę się ratuje.
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
2 MZ najlepsza!
Proszę o więcej.
 
ryve  Dołączył: 14 Wrz 2006
miło mi.

sculptor: mówisz i masz. dzisiaj 3 sztuki. pewnie bardziej pasowałyby do hyde parku (były tam takie wątki), ale jednak wkleję tu.

5. zrobione na naszym balkonie w połowie maja tego roku.



6. zrobione niecałą minutę później. inny punkt widzenia.



7. zrobione tydzień później. czyli "co z tego wyszło" ;-)



5 i 6 robione na przeterminowanym o 30 lat negatywie - stąd na brzegach kadrów niedoskonałości. choć prawdę mówiąc po zmniejszeniu nie są aż tak widoczne.
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
Miła historia ;-) Zdjęcia ładne tonalnie, mimo, że film przeterminowany ho ho.

[ Dodano: 2009-08-06, 09:38 ]
5. ma coś w sobie! Zapewne to ten analogowy klimat, do którego nie jestem przyzwyczajony i GO. :-P

 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Ostatnie zdjęcia dość sympatyczne. BW miejscami trochę za ciemne. Gratuluje Potomka/Potomki ;-) :-B

 
ryve  Dołączył: 14 Wrz 2006
potomek. adam. dzięki! :-B

Cytat
5. ma coś w sobie! Zapewne to ten analogowy klimat, do którego nie jestem przyzwyczajony i GO.

pamiętam jak kolega thrackan zerkając w kominek 6x7 (najwyraźniej po raz pierwszy) powiedział, że tak oglądany świat wygląda lepiej niż w rzeczywistości.
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
Fajne te zdjęcia. :-)
5. Może lepiej było ustawić kadr pionowy w taki sposób, żeby było widać brzuszek? Teraz to i tak za późno... może następnym razem. :-P
6. Chyba za wysoko byłeś. Dla mnie perpektywa za bardzo z góry.
7. Fajne, ale może nieco ciaśniej? :-)

Generalnie podoba mi się klimat tych zdjęć a powyższe uwagi to takie moje marudzenie. :-)
Poza tym gratuluje! :-)
 
ryve  Dołączył: 14 Wrz 2006
sculptor: dzięki!

5 - no właśnie miało nie być brzuszka widać ;-) i jeszcze za wcześnie, żeby o następnym razie myśleć.
6 - próbowałem i niżej. niestety w tle było wyjarane niebo i jakieś brzydkie bloki. poza tym okazywało się, że na zdjęciu widać... dwa podbródki :shock: - to ostatnie to nie mój wymysł. ech kobiety... na zdjęciach muszą się sobie pod każdym względem podobać...
7- kilkudniowy noworodek a Ty chcesz, żebym podchodził bliżej?! :-P a na poważnie - chyba słuszna uwaga. pomyślę nad tym. a jest z czego obciąć. tylko boję się, żeby się nie zapędzić i żeby nie było za ciasno.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach