luki17  Dołączył: 18 Gru 2006
k100d
witam bedem kupował k100 pod koniec stycznia na początku lutego
mam kilka pytan
1 gdzie najlepiej kupić aparat we wrocławiu
2 czy 3500 zł starczy na k100 z dwoma obiektywami i na akcesoria czyli karta i torba i reszte
ps ten post ok Samsung GX-1L jest nie aktualny

pozdrawiam Łukasz
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
luki17 napisał/a:
i na akcesoria czyli karta i torba i reszte

"i reszta" zazwyczaj wychodzi najdrozej ;-]
 
luki17  Dołączył: 18 Gru 2006
dzieki ale chyba stanieje k100 w styczniu
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
nie raczeju juz nie stanieje ale jesli tak to nieznacznie ja przewiduje poziom ceny za body 2100zł sa jeszcze inne puszki pentaxa przeciez i dlatego mysle , że nie moze staniec zbytnio.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
luki17 napisał/a:
witam bedem kupował k100 pod koniec stycznia na początku lutego
mam kilka pytan
1 gdzie najlepiej kupić aparat we wrocławiu
2 czy 3500 zł starczy na k100 z dwoma obiektywami i na akcesoria czyli karta i torba i reszte


Ad1. Niestety, we Wroclawiu k100 (i w ogole Pentax) jest slabo dosteony, a jak juz jest, to po prostu drogi :-p Wiec ja kupilem przez internet - w Aster. A teraz dla klubowiczow teraz jeszcze maja rabacik ;-) Kupilem tuz przed swietami i jestem bardzo zadowolony - polska gwarancja, szybka wysylka, instrukcja ksiazkowa w ojczystym jezyku itd. - czyli nie jakies prywatne importy z Francji czy Niemiec. A cena, z przesyłką, sporo niższa niż w lokalnych sklepach.

Ad 2. Double kit'a we Wroclawiu widzialem tylko w MM - ale tam za tyle to kupisz bez karty i torby :-p Sadze, ze sensowana cena za 2kit to obecnie ok. 3200-3300. Czy za 200-300 zl kupisz reszte? To zalezy, jaka torbe, jaka karte i co to jeszcze jest ta "reszta" ;-)

pzdr
matb
 

martyr  Dołączył: 28 Paź 2006
Co do obiektywow kitowych to jak sama nazwa wskazuje sa do kitu. Za znacznie mniejsze pieniadze mozna kupic na allegro znacznie lepsze szkla. Fakt- manualne (te kitowe to juz full auto sa) wiec troszke wiecej meczenia (ale ile radosci :)). Ja niestety zakupilem body z kitem i teraz ten kit lezy w szafie i sie kurzy. Takie moje zdanie.
Pozdrawiam.
 

BOSS  Dołączył: 27 Sie 2006
Jeśli Cię interesuje to dzisiaj widziaqłem w MM w Kielcach K100D + 18-55 za 2299zł- promocja.
 
luki17  Dołączył: 18 Gru 2006
dzieki
ale w www.Sprzetkom.pl pentax jest za 3330.00 zł i mają siedzibe we wrocławiu
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
martyr napisał/a:
Co do obiektywow kitowych to jak sama nazwa wskazuje sa do kitu. (...)

Obiektyw kitowy oznacza, że jest w zestawie (ang. kit == zestaw). Jeśli chodzi o DA 18-55 to żadną miarą nie można o nim powiedzieć, że jest do kitu. On jest od kitu, czyli od zestawu. 8-)
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
luki17 napisał/a:
gdzie najlepiej kupić aparat we wrocławiu

Z normalnych, nieinternetowych sklepów to nie ma dużego wyboru. Tylko MM i sklep na Odrzańskiej.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
djack napisał/a:
Z normalnych, nieinternetowych sklepów to nie ma dużego wyboru. Tylko MM i sklep na Odrzańskiej.


nawet, jesli uznamy ze ElectroWorld jest juz poza Wroclawiem, to pozostaja jeszcze chocby dwa sklepy M&J, ktore oprocz Canona maja tez (na zamowienie?) Pentaxa ;-)

pzdr

matb
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
skoro temat zszedł tak daleko to może ktoś mi wyjaśni, bo nie mam okazji pomacać kasetki, pewną rzecz:

jestem przyzwyczajony do aparatu z dwoma pokrętłami i fajnie się w manualu kręci przysłoną i czasem, jak to robicie w kasetce jednym kółkiem ? jak można szybko zmieniać nastawy ?
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
Robert napisał/a:
skoro temat zszedł tak daleko to może ktoś mi wyjaśni, bo nie mam okazji pomacać kasetki, pewną rzecz:

jestem przyzwyczajony do aparatu z dwoma pokrętłami i fajnie się w manualu kręci przysłoną i czasem, jak to robicie w kasetce jednym kółkiem ? jak można szybko zmieniać nastawy ?


Prosto. Krecąc kólkiem zmieniasz czasy. Przy spuście migawki masz przycisk Av. Bardzo dobrze umieszczony, bez problemu trafiasz palcem patrząc w wizjer. Trzymając przycisk palcem wskazującym i kręcąc kółkiem kciukiem zmieniasz przesłonę. Korygowane parametry widzisz w wizjerze, dodatkowo są podkreślone. Masz też podpowiedź dotyczącą korekcji ekspozycji.Moim zdaniem wygodne i łatwe w obsłudze tym bardziej, że angażujesz tylko 1 dłoń, drugą możesz podtrzymywać np. lufę zooma ;-)
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
czyli jak w Canonie, chciałem się upewnić, dzięki :-B
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Robert napisał/a:
czyli jak w Canonie, chciałem się upewnić, dzięki :-B

Fuj, jak w Canonie? Powinni to natychmiast zmienić :mrgreen:
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
Robert napisał/a:
czyli jak w Canonie, chciałem się upewnić, dzięki :-B


prawie jak w canonie, bo z tego, co pamiętam korekta ekspozycji w canonie jest pokazana w formie podziałki. Pentax ma "tylko" cyferki określające "odległość" od zaprogramowanego ideału. Tak czy owak rozwiązanie podobne. Myślę, że sprawdzone i niewymagające specjalnej rewolucji. Nie wiem jak to jest w K10D, bo tam są chyba 2 pokrętła.Ale to inny temat...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
cypis napisał/a:
Nie wiem jak to jest w K10D, bo tam są chyba 2 pokrętła.Ale to inny temat..
Tak, są dwa. Można je nawet konfigurować :mrgreen: . Ale to na inny wątek .
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
cypis napisał/a:
Prosto. Krecąc kólkiem zmieniasz czasy. Przy spuście migawki masz przycisk Av

skoro jestesmy przy tym temacie - uwazam, ze to jest krok do tylu. Porownuje sobie to do Z20 i co? i tam guzik Av zmienia _na stale_ funkcje kolka - standardowo zmieniam czas, naciskam Av i zmieniam przeslone. Nic nie trzeba trzymac! Oprocz tego, nacisniecie AEL w dowolnym momencie powoduje dobranie ekspozycji do ustawionej recznie wartosci czasu lub przeslony. Jest to tzw HiperManual. Czy ci nowi programisci od cyfrowych body nigdy nie uzywali swoich lustrzanek??
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
Porownuje sobie to do Z20 i co? i tam guzik Av zmienia _na stale_ funkcje kolka - standardowo zmieniam czas, naciskam Av i zmieniam przeslone.
I tak jest. Chodzi o tryb M. Kółkiem zmieniasz Tv, naciskając korektę i trzymając ją przekrecasz kółko i zmieniasz Av. W trybach Tv Av zmiana nastepuje tylko przez kręcenie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach