Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Pleśń Czelendż 006
Regulamin zabawy:

1. Pleśń Czelendż v2.0 - czyli ciemniactwo cyfrowe, to zabawa polegająca na obróbce skanów z kliszy metodami zbliżonymi do ciemniowych w wersji cyfrowej. Ma to być kontynucja zabawy alkosa rozszerzona o samodzielne odwracanie skanu do pozytywu oraz o zdjęcia kolorowe.

2. Cyklicznie będzie pojawiał się wątek o tytule: Pleśń Czelendż XXX (XXX - numer odcinka) zawierający regulamin zabawy , link do pliku typu TIFF zawierającego skan z negatywu oraz termin nadsyłania prac.

3. Chętni do udziału w zabawie mają za zadanie ściągnąć powyższy plik oraz dokonać na nim manipulacji tak, aby uzyskać zdjęcie w pozytywie korzystając z poniższych zasad:
3.1. Operacje dozwolone:
- zmiana kontrastu globalnie
- operacje na poziomach oraz krzywych globalnie
- stosowanie narzędzia Dodge/Burn (Przysłanianie/Dopalanie) miejscowo
- stosowanie filtrów Unsharp Mask i Blur (Wyostrzanie/Rozmycie) globalnie, przy czym Wyostrzanie dozwolone jest tylko w przypadku, gdy będzie ono konieczne po zmniejszeniu obrazka
- kadrowanie - dozwolone jest usunięcie lub wyrównanie czarnej ramki od skanowania
3.2. Operacje niedozwolone:
- stosowanie warstw
- stosowanie narzędzi do wyciągania cieni
- odszumianie
- stemplowanie
- używanie suwaków Hue/Saturation/Luminance (Odcień/Nasycenie/Jaskrawość)

4. Przygotowane w ten sposób zdjęcie należy zapisać jako plik typu jpg o rozmiarze dłuższego boku 700pix, maksymalnej wielkości 500kB i nazwie PC_XXX_nick. Plik należy wysłać w podanym w wątku terminie na adres:
PlesnCzelendz // małpeczka // pentax.org.pl. Tytuł maila: Pleśń Czelendż_XXX_nick.

5. Wszystkie prace zostaną wstawione do wątku: Pleśń Czelendż XXX , gdzie będzie można porównać uzyskane efekty, a także podyskutować.

6. Proszę nadsyłać również skany, które będzie można wykorzystać w kolejnych odcinkach zabawy na ten sam adres:
PlesnCzelendz // małpeczka // pentax.org.pl. Skany muszą być zrobione jako slajd, w 16 bit linear w sofcie minolty albo RAW z vuescana, opublikowane w 16bit TIFFie, spakowane rarem i nazwane: PC_skan_nick . W przypadku jednego skanu nazwa TIFFa i rara taka sama. W przypadku przesyłania większej ilości zdjęć proszę o nazywanie TIFFów wg wzoru: PC_skan_nick_numer. Tytuł maila: Pleśń Czelendż_propozycja. Nadesłane skany będą weryfikowane przez alkosa pod kątem przydatności do konkursu.

Plik do ściągnięcia znajduje się
tutaj

Termin nadsyłania prac to północ 12 maja 2009 (wtorek).

Życzę udanej zabawy :-D
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Hmm. Czyżby nikt nie nadesłał swoich prac? Czy jednak pora za późna??? :evilsmile:
A proponowałem 22:00
Ja w tym tygodniu nie wysłałem. Nie miałem za bardzo czasu i pomysłu.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Kurcze, przepraszam wszystkich, Iza wyjechała poza zasięg internetu i przekazała mi klucze do sprawy, a ja dziś zawaliłem.


Opublikuję wszystko jutro wieczorem.
 

Niemy  Dołączył: 22 Cze 2008
znaczy dziś wieczór:?:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Znaczy za pol godzinki zasiade.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Qrde, dlaczego ominął mnie ten wątek :-?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
szybko obrabiaj i dawaj na maila

masz 15 min :-)
 

takseo  Dołączył: 25 Wrz 2008
ja się poddałem. Albo niebo było ok, albo ludzie i kombajn.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Szczerze, trudny skan. Dziwny, jeszcze takiego filmu nie widzialem.

[ Dodano: 2009-05-13, 23:01 ]
Wyniki PC006:

1. alkos


2. gilby


3. j+


4. Jarek Dabrowski


5. Niemy


6. opiszon


7. rafalf


8. Stachu


9. zbyllu


---

10. kefa

 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Ja też nie mogłem sobie z nim poradzić. Nie mogłem uzyskać ani naturalnych kolorów ani ciekawego efektu kolorystycznego. No i komputer na którym mam PSE, na którym ostatnio pracuję, został w pracy, a ja wróciłem na krótki odpoczynek do domu i w tym wydaniu PC nie wziąłem udziału. Ale w następnym już będę. :-D
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
alkos, dorzucisz mnie jeszcze wrzucilem o 00:02? :roll:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
alkos, dorzucisz mnie jeszcze wrzucilem o 00:02


czekaj, 3 min

[ Dodano: 2009-05-13, 23:04 ]
kurde, nic nie ma na poczcie
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
okok

[ Dodano: 2009-05-14, 00:05 ]
jest potwierdzenie wyslania
 

takseo  Dołączył: 25 Wrz 2008
mnie wyszło prawie jak Stachu. Nie wiem, co z tym niebem...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
kefa napisał/a:
jest potwierdzenie wyslania


Juz dolozone.
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
alkos, :-B

[ Dodano: 2009-05-14, 00:14 ]
Dla mnie j+ z delikatną przewagą nad Jarek Dabrowski z powodu wyciągnięcia nieba i jeszcze Stachu ok. Skan za trudny dla mnie
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Tradycyjnie wrzucam zestawienie. 2 wersje. Wybierzcie, która lepsza. Jutro dorzucę w większej rozdzielczości.



 

Niemy  Dołączył: 22 Cze 2008
podobna wiekszosc, faktycznie trudny skan
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
albo mam zły monitor albo nie widzę nic trudnego w tym skanie :mrgreen:

nie wysłałem, ale z ciekawości obrobiłem - poniżej :


 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
Niemy napisał/a:
podobna wiekszosc

Ło. Serio? Chyba, że mówisz o tym, że kadr mniej więcej ten sam ;-)

Moim zdaniem Jarek zafundował najbardziej neutralną wersję, nie ma znaczących odchyłów w żadną ze stron (albo inaczej: nie ma odchyłów, które mój wzrok uznaje za nienaturalne).
*puf*


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach