PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Jasiek Matacz napisał/a:
Nawet nie trzeba, kumpel stodołe rozwala...a tu Mannlicher 1895 obrzyn, stan strychowo/wykopkowy
Kumpel robił kiedyś porządek na strychu jakiejś ciotki, czy coś i też coś podobnego znalazł tylko nieoberżnięte. I po wyczyszczeniu bardzo ładnie chodziło wszystko (na "sucho" rzecz jasna). Tylko magazynka mu brakowało. Swoją drogą, nie wiem, co z nim w końcu zrobił (bo powinien raczej przekazać władzom).
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
roket napisał/a:
w środku była jeszcze klisza

Wywołałeś? :evilsmile:
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
A takie łażenie z wykrywaczem już jest legalne?
Wiem, że kiedyś weszła w życie jakaś niezbyt mądra ustawa, wg której trzeba było mieć na to zgody czy coś tam. Unormowało się to?
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
thrackan napisał/a:
roket napisał/a:
w środku była jeszcze klisza

Wywołałeś? :evilsmile:
Nie bo nie umiem . :evil: takie sztuczki nie zemną thrackan
    Arti
    Cytat
    A takie łażenie z wykrywaczem już jest legalne?
Oczywiście, to tak jak z wędką możesz mieć i łazić ,ale jak chcesz połowić lepiej kup kartę, ;-)
    A tak na poważnie ustawa jest tak skonstruowana że poszukiwania w praktyce są nielegalne zawsze,nawet jeśli zgłosisz chęć takowych opłacisz co trzeba będziesz miał papier to i tak w razie znależiska rangi archeologicznej , nawet przez przypadek grozi ci do 3 lat w kratkę opalania ,paradoks, dlatego ja nigdy nie poszukuję dla mnie to jest hobby chodzenie po lesie ,a jeśli nie poszukuję nie łamie prawa proste , co najwyżej na prywatnej posesji mogę zarobić sztachetą i tyle jak się nie dogadam , a w lesie straż leśna raczej nie robi problemów czy przysłowiowy gajowy oby tylko jak się wykopie dołek zakopać go z powrotem .Przecież jakby zabronili kopać to by interes z wykrywaczami się nie kręcił a to duży biznes.W zasadzie na tej nowej ustawie wszyscy tracą , ludzie jak coś znajdą nie zgłaszają bo się boją wolą puścić za granice , tam jak stwierdzą ze nie kradzione ,biorą i nie zadają pytań, muzea czekają.
    Ustawa o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami mówi między innymi zabrania się
    Cytat
    12) poszukiwanie ukrytych lub porzuconych zabytków ruchomych, w tym zabytków archeologicznych, przy użyciu wszelkiego rodzaju urządzeń elektronicznych i technicznych oraz sprzętu do nurkowania.
i ktoś mądrzejszy od ustawy mówi
Cytat
Nie wiem jak Ty, ale ja nie zbieram rzeczy ukrytych lub porzuconych, to wbrew prawu...
Ja zbieram jedynie to, co ktoś kiedyś zgubił... Nie ukrył lub porzucił.
;-)
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
Czemu ten wykrywacz to taki drogi :-P

[ Dodano: 2009-05-10, 00:14 ]
Nikt By mi nie wypożyczył na jakiś czas wykrywacza ? ;-) Przeleciał bym dookoła bunkry i podwórko :-P .
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
TomaSzSz,
Cytat
Przeleciał bym dookoła bunkry i
No właśnie i nie jeden z takiej wyprawy już nie wrócił w całym kawałku , wierzcie mi jedno pechowe uderzenie saperką w takim miejscu może skończyć się wielkim bólem głowy lub brakiem tego bólu ,ale i niemożnością nabycia tegoż bólu w przyszłości . :-P
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
roket, kumam kumam, :-P rozkminiaøem juæ, żeby nie trafi© na miné ;-) .
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
TomaSzSz,
Cytat
rozkminiaøem juæ, żeby nie trafi© na miné
Spoko jak trafisz i tak nic nie poczujesz. :mrgreen:

[ Dodano: 2009-05-20, 11:19 ]
A oto najnowszy nabytek Kampania Wrześniowa 39 okolice Radomia .
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
Ludzie, da się kupić coś do 400 pln ? ;-)

[ Dodano: 2009-09-10, 23:21 ]
roket, a ta dziurka w hełmie to .. ? ;-)
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
TomaSzSz napisał/a:
roket, a ta dziurka w hełmie to .. ? ;-)


Niektóre miały jakieś tam nity wkręcone.
To chyba były hełmy żonatych, coś im zaczynało rosnąć.
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
hmm a wiec jaki wykrywacz do 400 zł BOUNTY HUNTER Pioneer VLF ? czy inny jakiś?
 

H.M.  Dołączył: 25 Kwi 2006
roket, Głowa jeszcze była w środku jak go wygrzebałeś?
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
Czy ten Wykrywacz metalu BOUNTY HUNTER Pioneer VLF Jest naprawdę Taki do Dupy ? Czy różnica jest naprawdę taka miażdżąca miedzy nim a np. BOUNTY HUNTER Tracker II ? Który jest 2x droższy ?
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
TomaSzSz napisał/a:
Czy ten Wykrywacz metalu BOUNTY HUNTER Pioneer VLF Jest naprawdę Taki do Dupy ? Czy różnica jest naprawdę taka miażdżąca miedzy nim a np. BOUNTY HUNTER Tracker II ? Który jest 2x droższy ?
Sprawdz sam , ja nie wiem .
 

adriano210  Dołączył: 13 Kwi 2009
H.M., ty się nie śmiej koło skwierzyny pare lat temu wykopaliśmy ,,resztę'' od przestrzelonego hełmu i że tak powiem ładna nie była
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
A to kolejne pytanie, przy znalezieniu czaszki ludzkiej w lesie istnieje obowiązek powiadomienia odpowiednich organów ? jakich ? policja ? Co by nie było człowiek.
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
TomaSzSz,
Cytat
Co by nie było człowiek.
Patrząc przez pryzmat 2 wojny światowej , sprawa mocno dyskusyjna .
    Ja na szczęście nie mam takich dylematów.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Tak na logikę, to tak. Tylko, że potem pewnie się trzeba gęsto tłumaczyć, dlaczego się kopało.
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
roket napisał/a:
TomaSzSz,
Cytat
Co by nie było człowiek.
Patrząc przez pryzmat 2 wojny światowej , sprawa mocno dyskusyjna .
    Ja na szczęście nie mam takich dylematów.

Ja na szczęście też.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Jeden z moich dalszych znajomych byl hiena cmentarna.

Teraz siedzi w kiciu. 8 lat dostal.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach