lamina  Dołączył: 15 Gru 2008
jak ktos bedzie potrzebowal to moge pomoc w temacie detektorow Garrett i Teknetics.
 
robert.g  Dołączył: 30 Sty 2010
Boratynka super monetka. Kazda inna :mrgreen:
 

krzyber  Dołączył: 24 Sty 2008
lamina, wiesz może coś konkretnego w temacie G2?
 

lamina  Dołączył: 15 Gru 2008
bardzo wysoka czestotliwosc dzialania, bedzie slabo lapal zelazo.
produkcja rusza pod koniec czerwca, w USA sa juz w sklepach zapisy, kosztowac bedzie podobnie do omegi z 2 cewkami.... niestety dolar ostatnio rosnie wiec centy w Polsce tez urosna.

ogolnie bedzie to diabelsko szybki detektor dedykowany na kolor z naciskiem na zloto.
parametry beda podobne do XP GoldMaXXX tylko bedzie szybszy i z cyfrowa identyfikacja, wzgledem omegi zmienili funkcje pokretel, i dolozyli bardzo dokladna regulacje treschold.
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
lamina,
Cytat
ogolnie bedzie to diabelsko szybki detektor dedykowany na kolor z naciskiem na zloto.
Raczej to będzie fantastyka naukowa ,jak wiadomo złoto to trudny przeciwnik dla detektorów daje raczej mierny sygnał oraz pokrywa się z czestotliwością różnego rodzaju smieciami , wiec chcąc szukać przedmioty drobne ale złote musimy praktycznie podejmować większość śmieci ,dobrym przykładem będzie tutaj plaża.
Chyba że mówimy o kilogramowych sztabkach złota wtedy zgoda ,ale życie jest zbyt krótkie aby tego szukać . :-P
 

lamina  Dołączył: 15 Gru 2008
mylisz prawa fizyki... nie czestotliwoscia tylko przewodnoscia elektromagnetyczna :)....
po to sie stosuje wyższe czestotliwosci jak 19Khz... wtedy zloto ma zupelnie inna przewodność. z zasady sa detektory jak scorpin gold stinger ktore zelazo lapia slabiej... ale zloto rewelacyjnie... do tego je zaprojektowali, z g2 bedzie podobnie, in metal z mniejsza iloscia tlenkow tym lepiej bedzie wykrywany, w skrajnych przypadkach kawal zardewialego zelaza moze byc przez detektor pracujacy na tej czestotliwosci po prostu pominiety.

detektory robione na zloto wykrywaja samorodki zlota o srednicy 2-4mm z ponad 10cm.... co w poszukiwaniu samorodkow jest efektem rewelacyjnym (strumienie i plytkie rzeczki)

czas pokaze. ale z zasady czestotliwosci okolo 7kHz sa dobre na zelazo i w miare uniwersalne, natomiast wszystko powyzej 16kHz to sprzet kalibrowany i specjalizowany na zloto i kolor.
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
lamina,
Cytat
detektory robione na zloto wykrywaja samorodki zlota o srednicy 2-4mm z ponad 10cm.... co w poszukiwaniu samorodkow jest efektem rewelacyjnym (strumienie i plytkie rzeczki)
Takie żeczy to i mój Bonty Hunter potrafi ,który jest bardzo popularny w USA właśnie do poszukiwań samorodków ,oczywiście należy zaopatrzyć się w małą cewkę , z drugiej strony tego typu detektory nigdy w Polsce nie będą popularne .
 

krzyber  Dołączył: 24 Sty 2008
lamina, czy jest możliwość kupna Omegi z cewką (tylko) 11"DD?
 

lamina  Dołączył: 15 Gru 2008
niestety na razie producent takiego zestawu nie planuje.
 

krzyber  Dołączył: 24 Sty 2008
Powoli myślę o zakupie. Zastanawiałem się głównie nad MXT. Ostatnio zainteresował mnie Teknetics. Osiągi, np. Omegi, przynajmniej te z Youtube - rewelacja. Czytałem niezbyt pochlebną opinię na temat serwisu, cytuję: "W wielu przypadkach tych wykrywaczy się nie da naprawić w Polsce i muszą być wysyłane do USA do tzw. uszlachetniania biernego." Co prawda nie rozumiem o co kaman, ale nie brzmi zachęcająco.
Ciekaw też jestem, jak częstotliwość G2 przełoży się na jego zasięg.

 

lamina  Dołączył: 15 Gru 2008
bzdura. do usa wysylac trzeba tylko T2. do wszystkich innych czesci sa na miejscu lub dostepne w 14-21 dni max, jesli jakies bardzo nietypowe. z wysylka do usa z uszlachetnianiem mialem tylko jeden przypadek z T2 limited a problem wynika z tego ze model jest wstrzymany do wakacji i nie ma czesci.
gdzie wyczytales o tym serwisie?

juz pisalem NIE PRZELOZY SIE NA ZASIEGI normslnej detekcji.... poprawi sie detekcja ale zlota. zelazo bedzie lapalo slabiej... ale wszystko pokaza testy.
 

krzyber  Dołączył: 24 Sty 2008
link

[ Dodano: 2010-06-26, 22:18 ]
lamina, wiesz może kiedy w końcu pojawi się G2? Liczę na jakiś teścik.
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
Nie zgadniecie co sobie kupiłem :D:D No nie zgadniecie :D
Dzisiaj mnie czeka pierwsza wyprawa... : D
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Dzisiaj to cie komary zeżrą. :-P
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
Wrociłem z pierwszej wyprawy....
jednym słowem .. ciężko :/

poszedłem nad Wisłę. Sensinity mam ustawione na full i jewerly ... no i pokazało mi raz na ziemi ze jest takie coś i jest to niżej 15 cm... kopie kopie... dokopałem się saperką powyżej 20 cm i nic... dałem sobie spokój...

czasami tak jest ze jak macham 180* to raz piknie ze cos jest potem wzrasta moje zainteresowanie i.. jeszcze raz próbuje namierzyć cel... ale drugi raz juz nie pika... hmmm dlaczego ?

chyba miejsce nie wybralem sobie za dobre bo wszystko co mi dzisiaj pokazywało było poniżej 15 cm czyli max... :/

i mam jeszcze pytanie... z jaką szybkością machać na boki ? w instrukcji nic o tym nie ma...

aha ace 150 jakby co ;)
 

lamina  Dołączył: 15 Gru 2008
czulosc na 4 (max) to morderstwo... w ace urzywalne jest max 3, na 4 sie wzbudza i odbiera mase zaklocen. jak w kazdym sprzecie..... jak w K7 :) ma iso 6400... tylko po co?
dyskryminacje ustaw na all metal i najwyzej nie kop dla pierwszego segmentu.
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
lamina napisał/a:
max 3, na 4 sie wzbudza i odbiera mase zaklocen.

dzięki ,wiele mi pomogłes :)
jutro rano ide na plaże :D
 

lamina  Dołączył: 15 Gru 2008
polecam sie na przyszlosc. zajmuje sie garrettami jako przedstawiciel na polske blisko 10lat.... pytaj smialo.
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
do lamina...

Gdy paczka do mnie dotarła i zobaczyłem pudełko... moje pierwsze wrażenie było takie że kupiłem zabawke dla dzieci..... na opakowaniu jakaś dziewczyna w czapce z wykrywaczem.. heh....
a dy już otworzyłem i go skręciłem... no... wrażenie nadal zostało.. heh... no nie wiem może to przez ten kolor żółty ? i wszędobylski plastik ?
Wszystkie tak wykrywki mają czy po prostu garrett tak ma ?
czy może to jest też że miałem zbyt wielkie wymagania albo jakieś wyobrażenie co do tego...
?! :/ :(

Mam nadzieje że jutro coś znajde na plaży . co najmniej jakiś złoty łańcuszek na pocieszenie ;)

A co do sensivity... wiec mówisz max 3... hmmm

[ Dodano: 2010-07-17, 09:34 ]
upadate....

byłem dzisiaj na wypadzie rano.. no było już lepiej niż wczoraj znalazłem troche złota, urządzenie ma problem i za każdym razem pika na kapsle od butelek i od puszek niezależnie na jakim trybie mam ustawione :/

czasami mam tak ze jak np machne sobie na lewo... to mi piknie że jest np coin.... i jak próbuje jeszcze raz wyłapać konkretne miejsce ... to już nic nie pika...
albo inne... pika pika znam juz dokładne miejsce... no i zaczynam kopać bo pokazuje ze jest okoł 10 cm... mam juz dołek... biorę wykrywke... skanuje... i nic... znikło :/

i jeszcze jedno moge obkleić sonde taśmą klejącą ( od dołu ) aby się tak szybko nie rysowała ? Chodzi o to czy nie zmniejszy to siły urządzenia.. bo specjalnej nakładki za 65 zł nie chce kupować :/
 

lamina  Dołączył: 15 Gru 2008
oslona cewki kosztuje 50-55zl a nie 65.
okleic mozesz, nie ma problemu.
niestety to jest roznica ace 150 a ace 250 tam jest 12 segmentow i dokladniejsza identyfikacja co owocuje tym ze mniej smiecia kopiesz.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach