kusol  Dołączył: 06 Lis 2007
Wywoływanie i skanowanie w Warszawie
Cześć,

nie znalazłem na forum odpowiedzi na pytanie, które ostatnio chodzi mi po głowie.

Przerzuciłem się niedawno na fotografię analogową(przy pomocy Zorki 4). Zabawa - mimo wielu niedogodnień - bardzo mi się podoba. Problem w tym, że niedawno oddałem do wywołania i zeskanowania swoją pierwszą próbną kliszę to zacząłem się poważnie zastanawiać, czy to ma sens(wołanie i skanowanie w profi lab 30zl).

Teraz pytanie: wiecie, gdzie można zrobić to taniej? Nie jestem maniakiem idealnej jakości, bo zdjęcia robię głównie z wyjazdów i spotkań z przyjaciółmi(takie proste fotki pozwalające później przypomnieć jak było:)

pozdrawiam,
Ł
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
Sprawdź ofertę Saturna - w Krakowie wołają (tną, wkładają w folie i robią index) za 2,99pln. W W-wie powinno być podobnie.
*puf*

 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
kusol, ja wywołuję slajdy i c41 w Rossmanie, skanować nie skanowałem, ale pewnie też nie jest drogo
 
ryve  Dołączył: 14 Wrz 2006
za domami centrum jest lab blisko dawnego kina relax. tak na wprost wyjścia z empiku. wywołuję tam. nie jest zbyt drogo no i robią średni. nie wiem jak ze skanowaniem (tzn ile kosztuje bo skanują na pewno).

rossman mnie rozczarował po pierwszej rolce - włożyli mi ją w jakieś plastikowe badziewie i musiałem później prostować co nie było jakoś strasznie łatwe no i groziło pogorszeniem jakości materiału (jak każdy z nim kontakt).
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
ryve napisał/a:
za domami centrum jest lab blisko dawnego kina relax. tak na wprost wyjścia z empiku. wywołuję tam. nie jest zbyt drogo no i robią średni. nie wiem jak ze skanowaniem (tzn ile kosztuje bo skanują na pewno).

Za wywołanie E-6 chcą 30zł...
 
ryve  Dołączył: 14 Wrz 2006
ale już c-41 za 6,50zł.
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
ryve napisał/a:
włożyli mi ją w jakieś plastikowe badziewie

wkładają w plastik jeśli klatki się nakładają, raz tak miałem,
ale normalnie to po prostu tną i w koszulkach dają
ja tam nie narzekam.. :-)
 
ryve  Dołączył: 14 Wrz 2006
średni też? bo mi się klatki nie nakładały a i tak włożyli w ten plastik-fantastik.
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
no to ich pomyłka, bo normalnie tną
 
ryve  Dołączył: 14 Wrz 2006
w moim przypadku dwie pomyłki: pierwsza i ostatnia ;-)
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
jak u sapera... :-)

ja jednak E6 to u nich, cena jest istotna
do tej pory C41 robiłem na Odrzańskiej we Wrocku, ale oni to wybitnie leją na klienta, taki mają przerób... niestety jakość jest różna u nich..
 
piokra  Dołączył: 12 Maj 2013
 
Odkopuję!

Mam pytanie, czy poza relaxem warto gdzieś jeszcze oddawać filmy (kolor) z małego obrazka do wywoływania (najlepiej w W-wie)? Czy np. w znajdujących się w centrach handlowych punktach Profilab Express robią to sensownie?

Skanować chcę sam więc dodatkowe usługi nie są dla mnie istotne.
 

komisarz  Dołączył: 09 Maj 2011
Co do labów to popatrz tu, bo nie chce mi się jeszcze raz pisać:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=41790

Co ciekawe, problem był im znany, bo już kiedyś ich pracownik miał coś podobnego i dopiero wtedy uwierzyli klientom. Co nie znaczy, że zupełnie odradzam laby - po naprawie jest dobrze.

Ale ja robię tak: oddaję kliszę do zakładu fotograficznego pod blokiem, gdzie pracuję 2 fotografki, które zęby zjadły na zdjęciach, a jeżeli chcę zeskanować to oddaję wywołaną kliszę do labu. W małym zakładzie bardzo często jest taniej.

Już przemilczę jak wywołali mi czarnobiałą kliszę w labie.
 
piokra  Dołączył: 12 Maj 2013
OK, ale ja właśnie szukam polecanego miejsca do wywoływania filmu, nie musi to być koniecznie lab, wręcz przeciwnie. To, z którego kiedyś korzystałem nie istnieje od mniej więcej dziesięciu lat :-P

Aha, w tamtym wątku przeczytałem, że odbitki są robione ze skanu. Czy jeśli zamówię w labie tylko wywołanie filmu (bez skanu), to odbitki i tak zostaną zrobione ze skanu (wykonanego na potrzeby labu) :?:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tak, labów analogowych już nie ma.
 

komisarz  Dołączył: 09 Maj 2011
No nie wiem, może się nie znam, ale kobitki, u których wywołuję klisze nie robią żadnego skanu (dlatego napisałem, że skan robię w labie). Wnioskuję (może błędnie), że w domku mają jakąś ciemnię, gdzie się bawią w tradycyjne wywoływanie filmu.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Maszyna "wywołująca" ma wbudowany skaner.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Kiedyś to były maszyny wywołujące, teraz to są tak naprawde drukarki.
 

komisarz  Dołączył: 09 Maj 2011
Aż się pojutrze zapytam
 
piokra  Dołączył: 12 Maj 2013
 
To może inaczej. Czy warto szukać szczególnie wybranej lokalizacji do wywoływania filmu, czy nie warto się tym przejmować?

Przestrzelałem kilka filmów i już przebieram nogami, żeby gdzieś je wywołać, a jednocześnie nie pokpić sprawy :->

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach