szatek0000  Dołączył: 23 Gru 2008
TOKINA ATX-AF PRO 80-200 F 2,8 SP PENTAX
http://www.allegro.pl/ite..._sp_pentax.html


prosze o pomoc czy mial ktos z panstwa do czynienia z w/w obiektywem ???
jak wypada z tamronem lub sigma 70-200/2.8 ???

dzieki za wszelka wskazwke ..... pozdrawiam :-B

 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Mam to szkło. Optycznie świetne, choć widać abbbberacje. Moim zdaniem największą jego wadą jest jego masa. I wymiary. I masa. Ale bardziej masa. To kawał cholernego szkła i metalu. W dodatku o sporej masie.
Nie porównywałem z innymi, podobnymi szkłami, więc tutaj nie chciałbym się zbytnio rozwodzić. W jakimś starym Foto-Kurierze był test wraz z odpowiednią Sigmą, i Tokina była lepsza (choć gorsza z TC - bowiem panowie artyści porównywali z dedykowanymi telekonwerterami).
Hmmm... Zdaje mi się, że już kiedyś pisałem na ten temat na forum. Jeśli nie boli Cię łokieć i na razie nie odczuwasz syndromu cieśni nadgarstka, odpal wyszukiwarkę, może akurat nie będzie miała PMSa.
 
szatek0000  Dołączył: 23 Gru 2008
dzieki za pomoc
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
tokina jest cudna :evilsmile: tylko ten ciezar.... :-P
Michu, :-P
 
szatek0000  Dołączył: 23 Gru 2008
czyli lepsza od tamrona i sigmy w tymi samymi ogniskowymi?????
 
apioo  Dołączył: 07 Paź 2008
Przecież sigma nie jest jakoś znacząco lżejsza? :-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
szatek0000, watpie aby dalo sie to porownac - trzeba by miec te szkla jednoczesnie popiete pod cyfre - to konstrukcje z roznych epok
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ale co to znaczy lepsza? Czymżesz to jest możliwe dokonanie pomiaru rzeczy tak zmysłowych jako bokeh czy plastyka szkła onego? Azaliż wydobyć argumenty rozsądne dane jest użytkownikowi jakiemu po bojach straszliwych ze szkłem jeno jednym w ręce, o innych tylko słyszawszy tudzież na monitorze specyfikacyje przeczytawszy? O nie kamracie, to nie tędy droga ku łatwiźnie orzeczeń. Sam musisz dojść do prawdy, by potem psów jakowyś nie wieszać na towarzyszach z forum.
Właśnie.
Tetenalu rozdziewiczał to szkło, więc ma i doświadczenie większe i ładniej pisze i ma Citroena, więc do niego uderzaj.
 
szatek0000  Dołączył: 23 Gru 2008
czyli nie mozna jednoznacznie powiedziec: ,,tokina lepsza,, sigma lepsza,, a moze ,,tamron lepszy,, ??? a czy mozna stwierdzic ze sa bardzo(powinny byc) zblizone??

[ Dodano: 2009-05-08, 23:05 ]
dzieki za wskazowki mości panowie :-B - pozdrawiam

[ Dodano: 2009-05-08, 23:07 ]
Michu, a nie chcesz czasem swojego szkielka sprzedac????
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
szatek0000, nie mam pojecia - wiem jedno tokina spokojnie utluczesz kilku bandziorow i nadal bedziesz robil foty tym szklem
 
szatek0000  Dołączył: 23 Gru 2008
Fafniak, Michu, szacunek !!! dzieki za pomoc
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
szatek0000 napisał/a:
Michu, a nie chcesz czasem swojego szkielka sprzedac????
Zastanawiam się nad tym.
Od jakiś 2-3 lat.
 
szatek0000  Dołączył: 23 Gru 2008
w razie czego to na pw poprosze .... pozdro
 
DJ_Direct  Dołączył: 03 Cze 2008
modlilem sie kiedys do tego szkla bardzo mocno. Juz nawet prawie z Japonii je sciagalem, bo bylo dostepne. ALe nowki nigdy nie widzialem. I to jeszcze w - jak na dzisiejsze czasy - przyzwoitej cenie. Ja mam mniejszego brata ATX PRO 28-70/2.8 i jest rowniez swietna. Mysle ze nie ma sie co zastanawiac i brac jesli tylko fundusze pozwalaja. Pamietam ze Perl mial to skzlo do Pentaxa chyba i jakos nie byl zachwycony na hali przy siatkowce bodaj nie dawal rady AF. No ale to szczegolne zastosowanie, a temat AF w Pentaxie to legenda, wiec mysle ze moznaby taki jednostkowy przypadek troche z przymrozeniem oka potraktowac.
 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
przeszukałem i cos znalazlem na pelnej dziurze: http://fmix.pl/zdjecie/70...fe4c80258dd6a50

raw otworzony w fastStone i zapisane z komresja 90%

cos exif uciekl wiec: 88mm / f2.8 / iso200 / dl2
 
szatek0000  Dołączył: 23 Gru 2008
dzieki raz jeszcze a co powiecie na to http://www.pbase.com/cameras/tokina/atx_828_af_pro
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
szatek0000, też się tą aukcją zainteresowałem i niuchałem troszkę w necie... o ile udało mi się zrozumieć to optycznie porównywalna z T i S, budowa - czołg, wolniejszy AF (w wersji II ponoć szybszy ale nie za bardzo). Dodatkowa zaleta (tam u nich) to cena, znacznie niższa niż u konkurencji. Cena z aukcji allegro nie odbiega od cen S i T. Reasumując: optyka =, budowa+, AF -, cena(allegro) =. To tylko sieciowe wynurzenia, nie moje ;-)
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
szatek0000, mam, dźwigam, podoba mi się, choć rzeczywiście aberruje ciut, jak się dobrze przyjrzeć. Nie używałem z cyfrankami, bo nie mam, więc nie napiszę, jak się sprawuje. Na drugiej stronie wątku "pokaż mi swój bokeh" pokazywałem z niej bokeh.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Ja się strasznie cieszę, że nasz pogromca świnek morskich i innych wampirów pojawił się na forum, tymbardziej że po jego wypracowaniu nie mam nic do dodania. Może tylko że nie miałem nigdy w łapkach Sigmy ani Tamrona więc nie mam pojęcia co one reprezentują. No i moja sztuka była u Perla na testach, a że do demonów prędkości ten odważnik (obiektyw, nie Perl :-P ) nie należy to mu się nie sprawdził w boju.
Moim skromnym okiem na f2.8 jest całkiem miękki i aberruje, ale czasami fajnie mieć taką jasność.

[ Dodano: 2009-05-09, 20:41 ]
Michu napisał/a:
szatek0000 napisał/a:
Michu, a nie chcesz czasem swojego szkielka sprzedac????
Zastanawiam się nad tym.
Od jakiś 2-3 lat.
Ja też, tylko jakoś nie mam siły tego urzeczywistnić na giełdzie. ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach