opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
czyli że straty są przede wszystkim na produkcji wyświetlaczy LCD, a w branży aparatów, spowodowana raczej nasyceniem rynku i obniżeniem cen (niższe marże)

koszty będą obniżać poprzez dalszy outsorcing produkcji do fabryk poza Japonią

cóż, zdarza się, ale aż tak źle nie jest

sprzedaż spadła o 6% ale nie wiemy ile z tego jest spowodowne przez Pentax, ile przez resztę korporacji
 

tijo  Dołączył: 31 Maj 2008
Tylko szkoda, że nie mówią o zwiększeniu zysków poprzez inwestycje - Pentaxa przejeli w marcu, i ani słowa o wsparciu. Myślę, że najbliższym roku nastąpi brak rozwoju i oczekiwanie na efekty cięć. Jeżeli przyniosą efekt - może będą inwestycje. Jeżeli nie - sprzedaż marki.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
tijo, przecież piszą o tym, że to są zsumowane budżety Hoya i Pentaxa, czyli nie muszą pisać, że wspierają Pentaxa, bo Pentax jest częścią firmy - czyli część strat była Pentaxa, bo i wydatki były Pentaxa - nie uważasz chyba że Hoya kupiła Pentaxa, zwolniła inżynierów i koniec ?
 

tijo  Dołączył: 31 Maj 2008
Ok - może jestem przewrażliwiony ale pracuje w korporacji która przeszła podobną drogę. Sorry :-? . Ale możliwe, że w przejęciu Pentaxa chodziło tylko o to, aby po roku - dwóch odsprzedać go z zyskiem, a nie aby generowac zyski za jego pośrednictwem. Niestety taka droga oznacza brak decyzji które mogłyby w jakimkolwiek stopniu przynieść jakąkolwiek stratę nie tylko w długim, ale i w krótkim, bardzo krótkim terminie. Może z tego powodu brak wieści o tej osławionej FF, brak wieści o szkłach itp.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
tijo napisał/a:
możliwe, że w przejęciu Pentaxa chodziło tylko o to, aby po roku - dwóch odsprzedać go z zyskiem, a nie aby generowac zyski za jego pośrednictwem.

bo ja wiem, patrząc na to jak się rozwija Sony, Olympus wprowadza nowy system, to byłoby dość krótkowzroczne raczej

[ Dodano: 2008-08-12, 21:16 ]
całe szczęście że za matryce FF odpowiada Samsung, więc raczej jak już zrobią matrycę, to i aparat wyskrobią a wtedy to będzie musiało być z udziałem Pentaxa raczej
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
tijo napisał/a:
Ok - może jestem przewrażliwiony ale pracuje w korporacji która przeszła podobną drogę.
Miałem podobnie - pracowałem w BenQ Mobile Poland, czyli wykupionym przez Tajwańczyków siemensowskim dziale telefonów komórkowych. Po roku od przejęcia BenQ zaprzestał finansowania chorej krowy, przejął sporo know-how i BenQ Mobile Germany splajtowało, co pociągnęło za sobą zamknięcie polskiego oddziału.
 
jurekr  Dołączył: 23 Lut 2008
czy cokolwiek słychac na temat ff badz jakichkolwiek prac nad nowymi modelami pentaxa ?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
jurekr napisał/a:
czy cokolwiek słychac na temat ff
W końcu jakiś świeży temat do dyskusji.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
W końcu jakiś świeży temat do dyskusji.


Cholerka - wlasnie, kiedy :?: Musze miec koniecznie :!: - teraz to sobie dopiero uswiadomilem...

W koncu mozna bedzie o czyms nowym i konkretnym pogadac :-P :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Pentax zamyka fabrykę w chinach. Nie wiem czy to dobrze czy też źle.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tam jest takze tekst jescze taki ze ze maja zamknac w marcu 2009 ze wzgledu na to ze jest "niedochodowa" - ale zadna z fabryk nie jest, wiec dlaczego tylko ta? No mi przychodzi na mysl jeszce jedno - kwestia jakosci. Byc moze jest to pierwszy krok ?
Koncowych domyslow faceta nawet nie komentuje
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
Koncowych domyslow faceta nawet nie komentuje

.. przewijają się regularnie w różnych wypowiedziach odkąd w 2000roku zakupiłem pierwszego Pentaksa :roll: ..
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Zamykania ciąg dalszy. Pod młotek idzie Pentax Scandinavia, oraz kolejna fabryka. Chłopaki z Hoya się rozkręcają.
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
Wszystko ok, pod warunkiem że jest to tylko redukcja dublujących się zasobów. Gorzej, jeśli spadnie moc przerobowa.

"Any business units which are not profitable will be executed!".

to nie wróży dobrze, bo przecież Pentax nie ma tak masowej sprzedaży jak C czy N, żeby wygenerować zysk mimo małej marży (patrz: VW w branży samochodowej, gdzie realny zysk na jednym samochodzie wynosił kilkaset euro zaledwie, ale przy masowej sprzedaży firma i tak wychodziła na swoje).
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Grendel, ale "non profitable" oznacza, że nie maja ani centa zysku, a nie że jest mały.

Brutalna prawda jest taka, że dzisiaj marże spadły kilkukrotnie.
 
mecius  Dołączył: 01 Sie 2008
Pentax never dies :mrgreen:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Pentax's not dead! - trzeba zapisać na następną akcje koszulkową ;-)
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Nawet mi się już nie chce tego komentować. Czyżby nawet limitedy będą produkowane w fabryce słynącej z DA 16-50/2.8?
 

mateo_m  Dołączył: 17 Maj 2007
Czyli teraz już nigdzie nie znajdziemy napisu Made in Japan...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
to uwazam zla wiadomosc.....
pytanie gdzie robione sa najlepsze szkla....jezeli w japonii to jest to dramatyczna wiadomosc

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach