alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
tref napisał/a:
Mogę go jeszcze raz wsadzić w XTOLa, pomachać, przerwać, utrwalić, czy już po ptakach?h


nie da rady tak

mozesz jedynie wzmacniaczem, ale o tym pogooglaj, sam nie robilem.

Natomiast zanim zalamiesz lapki, najpierw zeskanuj. Skanery pieknie pracuja na lekko niedowolanych negatywach - sam nalogowo skracam wolanie o 15-20%...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
l_uka napisał/a:
jesli dobrze go utrwaliles, to nie powinno to juz niczego zmienic - niestety
obawiam się, że dobrze go utrwaliłem, bo chciałem od razu mieć wszystko ok, heh nie planowałem eksperymentów. Dupa, chyba XTOL mi nie pasuje, albo ja jestem za tępy na niego (albo jeszcze za mało zepsułem :-P )

alkos napisał/a:
Skanery pieknie pracuja na lekko niedowolanych negatywach - sam nalogowo skracam wolanie o 15-20%...
mój chyba nie lubi takich, ale popracuję zaraz.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
tref napisał/a:
Dupa, chyba XTOL mi nie pasuje,


Czemu?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
O godzinie 0:23 jeszcze mi nie pasował, ale teraz jest 03:54 i już jest ok! Uważam nawet, że jest dość przyjemny ;-)
Tamta rolka ilforda okazała się ładnie niedowołana i efekt jest zadowalający, skaner poradził sobie.
Teraz wymęczyłem Kodaka Academy 200 [starego- z początku tego tysiąclecia] w 17 stopniach! Kurcze, to jest to. Czytałem że gówniany materiał, a tu miła niespodzianka, no i ten XTOL podpasował (dobrze, bo 5litórw szkoda byłoby wylać).

Pytanie mam jednak: jak suszycie? Ja płuczę i wieszam w łazience (jest tam ok.22stopni, bez grzejnika, warunki idealne) ale sedno sprawy tkwi w odciąganiu wody - czy po rozwieszeniu czymś ściągacie nadmiar? Właśnie mi fomapan wysechł i ma ślady kropelek (płukany był dobrze, zacieków nie ma, tylko wyschnięte kropelki). Ściąga się to czymś przed wyschnięciem?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
tref napisał/a:
Pytanie mam jednak: jak suszycie? Ja płuczę i wieszam w łazience (jest tam ok.22stopni, bez grzejnika, warunki idealne) ale sedno sprawy tkwi w odciąganiu wody - czy po rozwieszeniu czymś ściągacie nadmiar? Właśnie mi fomapan wysechł i ma ślady kropelek (płukany był dobrze, zacieków nie ma, tylko wyschnięte kropelki). Ściąga się to czymś przed wyschnięciem?
- niczym nie sciagaj - rozwalisz sobie film...
masz dwa wyjscia - plukanie z dodaniem (fotonalu?) kurcze nie pamietam
ALBO najstarszy z mozliwych dodaj do plukanej wody ludwika w ilosci niewielkiej lub morning fresh-a....zmniejsza one napiecie powierzchniowe i pozwola wodzie lepiej sciekac.......
wyplukac zawsze mozesz jeszce raz.....
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
z dodaniem (fotonalu?) [...]
ALBO najstarszy z mozliwych dodaj do plukanej wody ludwika w ilosci niewielkiej lub morning fresh-a

polecałbym jednak mimo wszystko bardziej "mirosal" tetenala, rozcieńczenia są ogromne, więc starczy na długo mimo, że może jest nieco droższy niż fotonal, ale jest sprawdzony i działa niezawodnie.
 
alx  Dołączył: 22 Kwi 2006
tref napisał/a:
czymś ściągacie nadmiar? Właśnie mi fomapan wysechł i ma ślady kropelek (płukany był dobrze, zacieków nie ma, tylko wyschnięte kropelki). Ściąga się to czymś przed wyschnięciem?


Poczytaj o plukaniu, bylo w paru watkach, jezeli na koncu plukales w kranowie to zawsze cos zostanie..


Pozdr,
alx

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach