Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Lepsze matowki do MZ i Z serii...?
Hej:-)

Szukam czegos co zapewni mi lepsze reczne ostrzenie z Z1p i MZ-3...

Tak sobie mysle - nie wiecie moze gdzie kupic matowki do MZ-M?? Powinny pasowac do MZ-3... Ktos probowal jak to jest z tym pomiarem i AF wtedy?

A do Z1p?? Beattie pewnie ale skad i za ile??;-(

Pzdr
Spinner
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
Ktos probowal jak to jest z tym pomiarem i AF wtedy?

af ma wlasne lusterko i tor optyczny i z tego punktu widzenia, matowki mogloby nie byc :mrgreen:
a pomiar bedzie przeklamany, jesli nowa matowka bedzie wyraznie (dla diod pomiarowych, a nie oka ;) jasniejsza od oryginalnej. Na pewno mozna oddac body do kalibracji swiatlomierza z nowa matowka i po sprawie.
Ja to bym chcial matowke z ladnym rasterkiem na srodku bez zadnych klinow - nawet sa takie do LXa. Moze kiedys upoluje i zbezczeszcze :evil: :oops: 8-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
Ja to bym chcial matowke z ladnym rasterkiem na srodku bez zadnych klinow - nawet sa takie do LXa
i to jest wlasciwe podejsci :mrgreen:
Ja pomimo tego ze mam os spinnera matowke beattie do LX-a chcialbym kupic jeszce jasniejsza czytsa - jak ktos bedzie mial namiar to prosze o info :mrgreen:
 

kwarc  Dołączył: 25 Kwi 2006
to może w podobnej tonacji -czy do MX pasuje matówka tylko od MXa :?:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
Ja to bym chcial matowke z ladnym rasterkiem na srodku bez zadnych klinow

to można wydłubać z zenita ttl na ten przykład :mrgreen:
 
jacek60  Dołączył: 04 Gru 2006
Marzenie o mikrorastrze do K100. Cz to jest możliwe technicznie.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
jacek60 napisał/a:
Cz to jest możliwe technicznie.

oczywiscie, ze tak. wlasnie sobie przypomnialem, ze mam Praktike Super TL po zaliczeniu gleby - matowka w niej chyba jest ok - na testy powinna sie nadac :-> ech, tyle ciekawych tematow, a ja musze sie obronic po nowym roku :-|
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
tyle ciekawych tematow, a ja musze się obronic po nowym roku

no to łącze się z Tobą w bulu, bo mam to samo :-B :mrgreen: .. a jeszcze nawet terminu nie ma ustalonego :shock: :roll:
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
a jeszcze nawet terminu nie ma ustalonego :shock: :roll:

:-B ja zmienialem temat w dniu oddania :shock: a teraz jeszcze musze zrobic poprawki, a termin? hmm, styczen? :-x :-?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach