Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Zabawa - z czego to bokeh... ;-P
Oki, pozno juz, durne to ale moze ktos zgadnie jakim szklem robiona fotka??

Dla ulatwienia dodam, ze to analogowy aparat, jest to pelen kadr a do swieczki bylo ok. 1m... :mrgreen:

Kto pierwszy odgadnie ma :-B u Spinnera na IV PPD... :-P

Pzdr
Spinner
 

Stanislaw Boryn  Dołączył: 10 Lis 2006
K50/1.4? ;-)
Strzal w ciemno jako, ze moje doswiadczenie nie pozwala nawet na okreslenie ogniskowej dajacej taki kat widzenia w odleglosci 1m...

Oj przydala by sie Twoja stopka ;)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Tak myślę, że któryś ze 135mm bagnetowych Takumarów nie-SMC (2.5 lub 2.8 - tego nie jestem w stanie ocenić), pełna dziura.

Ale pewnie się okrutnie mylę, choć co do ogniskowej - to mam nadzieję, że jestem blisko.

[ Dodano: 2006-12-28, 20:34 ]
Aaa, sprawdziłem, te Takumary ostrzą od 1.2m - z krótszą odległością z 135mm, to tylko F/FA zostały... :)
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
77 ? :-P
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Re: Zabawa - z czego to bokeh... ;-P
Spinner napisał/a:
...moze ktos zgadnie jakim szklem robiona fotka??
...pelen kadr a do swieczki bylo ok. 1m...

Kolejny strzał = 100-105mm
135 chyba nie ostrzy do 1m (przynajmniej M42), na 77, czy 80 zbyt wyrażne tło, przy założeniu, że na pełnym otworze.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
ja stawaim na 50 1.4 lub....85 1.4

[ Dodano: 2006-12-29, 08:52 ]
chociaz nie ...spinner wzbranial sie przed kolorystyka obudowy tego szkla...wiec 77mm
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
100mm macro :)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
butelka po winie owocowym, trzeci lub czwarty spad spod Grójca, stok lekko nasłoneczniony, rocznik: środa ;-)
-----------
wybieram bramke numer: 77 :roll:
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
No co chlopaki - nie ma wiecej pomyslow?? Boicie sie strzelac miedzy szklem za 100zl a 3000zl... :?: :mrgreen:

To tak a'propos dyskusji o dobrych, drogich stalkach... Pokazujemy tego formatu fotki na forum i nie wiadomo czy to Jupiter za 100zl czy wypasiony FA za 3000zl... :-P

Wystarczy jednak w podpisie wpisac np. "77Limited" albo "85/1,4" a juz bedzie "i hate you" i "ooo... alez rozmycie tla, co za koleczka, jaka ostrosc, ale kremowy bokeh"... :mrgreen: :lol:

To moze tak - czy jakosciowo (pomijam kadr) jest spoko :?: :-P

Pzdr
Spinner

P.S. Wiem Zbyszek - masz racje - trzeba wziasc odbitke 30x40 w lapki... ;-)
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
P.S. Wiem Zbyszek - masz racje - trzeba wziasc odbitke 30x40 w lapki... ;-)


No, nie powiem, wyjąłeś mi to z ust.
Po co Limitedy do oglądania fotek na ekranie... :-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
takie sliczne koleczka to ja widzialem takze w ruskich szklach.....ale moze to jakas r=uska 85...? Bo cos nie chce mi sie wierzyc zeby to bylo dluzsze szklo....No moze 135....ale stawiam na 85
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kółeczka naprawdę sliczne :shock: :roll: 8-) :evil:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Spinner, po tym co napisałeś zmieniam wybór .. to nie 77 .. to pewnie helios 2/58 :mrgreen:
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Spinner żeby utrudnić to zmieniłeś opis w stopce i teraz nikt nie pamięta co tam miałeś ;-) Ale skoro zasugerowałeś, że to może być coś tańszego, to stawiam na Jupitera 85/2.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Heh - no dobra, nie jest to szklo za 100zl ale tez nie za 3000zl - moze wiec chociaz ogniskowa zgadniecie?? Powiem jedno - juz tutaj padla... 8-) :-P

Za jakis czas podam wiecej szczegolow... ;-)

Pzdr
Spinner
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Spinner, czy dobrze kombinuje, że to coś z oczekiwanego przez Ciebie RFa?? ;-) .. tylko nie wiem co to miało być :-> ... czy nie? :roll:
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jesli RF to tylko 45! Jest mozliwe, jesli tlo jest daleko.....
 

Stanislaw Boryn  Dołączył: 10 Lis 2006
A moze Planar 50/1.4 T*?
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
PiotrB., ale niektóre RF też mają wymienne obiektywy .. to miałem na myśli raczej, tym bardziej, że Spinner napisał, że ta ogniskowa się już pojawiła .. ale tak strzelam tylko ;-) :roll:

[ Dodano: 2006-12-29, 17:40 ]
Stanislaw Boryn napisał/a:
A moze Planar 50/1.4 T*

no tak, ale:
Spinner napisał/a:
To moze tak - czy jakosciowo (pomijam kadr) jest spoko

może leica m7 + ob. od zorki?? :shock:
aczkolwiek coś kiedyś jeśli dobrze pamiętam Spinner wspominał o jakiejś konice hexar .. ii tak idąc tym tropem .. hmmm .. :roll:
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ja wiem , ze RF ma wymienne,ale ja myslalem o standartowym szkle do RF.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach