TomaSzSz  Dołączył: 04 Lip 2007
Jaka lornetka ??
Witam Wszystkich, szukam jakiejś dobrej w miarę lornetki od sporych gabarytach i dobrych parametrach głównie do oglądania, natury, ptaszków gwiazd itp itd. ;-) w miarę możliwości afkors..

Może ktoś ma jakieś doświadczenia z takim sprzętem optycznym ?

Wiadomo Lornetki pentak$$a raczej w grę nie wchodzą..
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
TomaSzSz,
Cytat
Wiadomo Lornetki pentak$$a raczej w grę nie wchodzą..
lornetki Swarovskiego to raczej w grę nie wchodzą , Pentaksa są raczej takie sobie.
    Jeśli to nie pomyłka a w twojej podanej cenie jest tylko jedno zero , to klapa na całej lini , a jak do ptaszków to raczej monokular i statyw , tanią alternatywą są polskie PZO , lub po radzieckie . .
    osobiście posiadałem i polecam stare NRD-oskie Carl Zeiss Jena dachowe, można jeszcze kupić za nie dużą kasę, ale pierwszą cyferkę trzeba kilka razy kulnąć. ;-)
 

user  Dołączył: 27 Mar 2008
kumpel ma nikona jakiegos za 250 chyba (moze teraz podrozaly) i o niebo lepsza od duzej radzieckiej ktora mam..
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Ja kupiłem kiedyś tanią chińską lornetkę. Powiększenie ma fajne, ale aberracje tak koszmarne, że ciężko się przez nią ogląda. Nie polecam najtańszych rozwiązań. ;-)
 
klimecki_  Dołączył: 12 Cze 2007
TomaSzSz napisał/a:
do oglądania, natury, ptaszków gwiazd itp itd

to sie imho troche gryzie (do lasu bedzie ok np 10x50, ale do gwiazd to chyba za maly mnoznik), sam uzywam 8x25 ale to kieszonkowe uzupelnienie lunety z 40x i 24x. jest ok. ale nie jako sprzet podstawowy
polecam watek:
http://forum.przyroda.org...a0d56321ba99014
roket napisał/a:
lornetki Swarovskiego to raczej w grę nie wchodzą

oprocz swarka jest jeszcze caly tabun fajnych fujinonow, zeissow, optolythow itp niestety to chyba nie ten przedzial cenowy.
roket napisał/a:
Pentaksa są raczej takie sobie.

starego pentaxa mozna wylicytowac za cene zblizona do w miare swiezych tento itp, do podobnego wieku zeissow i innych. z jakoscia moze byc roznie - wszystko zalezy od poprzednich userow i stanu w jakim to lezakowalo. w dobrej cenie mozna ustrzelic porsta,
soligora, revuenona (dla tych firm robily tez bardziej znane i szanowane firmy optyczne, a logo niektorym dobrze sie nie kojarzy, stad cena bywa bardzo ok)
pozdrawiam
kp

[ Dodano: 2009-05-22, 14:27 ]
Gwiazdor napisał/a:
a kupiłem kiedyś tanią chińską lornetkę. Powiększenie ma fajne, ale aberracje tak koszmarne, że ciężko się przez nią ogląda.

to nie lornetki, to atrapy:)
 

gajos007  Dołączył: 19 Cze 2008
odkopię i przyłącze się do pytania.... ja mam do wydania koniecznie na nową sztukę (to ma być prezent) do ~200-250zł
gdzie będzie używana - na spacerach,czasami przez okno...raczej uniwersalna
chciałbym żeby nie była "kobyłą" raczej jakaś "kieszonkowa"
na lornetkach znam się jak świnia na gwiazdach....
dość pilna sprawa więc baaaaardzo proszę o pomoc (ewentualnie na co zwracać uwagę)
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Używałem małej lornetki Pentax 8x21 UCF R (nie jest droga, kosztuje chyba ok. 250 zł). Tania i fajna. Doskonale się sprawdziła w roli narzędzia do wyszukiwania oznaczeń szlaków w słowackich górach podczas wypadu rowerowego. W odróżnieniu od taniej lornetki Olympusa nie powodowała u mnie wrażenia, że mam zeza ;-)
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Raczej skupił bym się na czymś nie mniejszym jak x30.
 

gajos007  Dołączył: 19 Cze 2008
to ja podam kilka linków które mi się podobają:
1. http://www.militaria.pl/b...32%29_p4076.xml

2. http://www.militaria.pl/b...63#opinia_26452

3. http://www.militaria.pl/t...479.xml?cat=561

komtur, fajny ten pentax... a jak jest z jego poręcznością....
kusi mnie ta pozycja 2 ale sam nie wiem :mrgreen:
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
gajos007 napisał/a:
fajny ten pentax... a jak jest z jego poręcznością....

Używałem jej przez 2 dni kilka miesięcy temu. Nie moja, niestety, ale teraz mi się bardzo przyjemnie przypomniała... Jest malutka i całkiem fajna w użytkowaniu. Tyle, że na pierwszy rzut oka w ogóle nie wygląda jak lornetka, a tym bardziej - jak "poważna" lornetka ;-)
 

DarekK  Dołączył: 05 Lut 2008
jeżeli tylko do gwiazd, to może to:

http://fizyka.zamkor.pl/i...id=74&Itemid=66
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
gajos007, z chinczyków oprócz bushnella mogę Ci jeszcze delta optical polecić. Mam teraz 10x50 z serii silver i sobie chwale. Mają też kompaktowe lornetki z pryzmatami dachowymi :-)
 

gajos007  Dołączył: 19 Cze 2008
szukałem szukałem w końcu znalazłem....zobaczymy jak się będzie sprawdzać
NIKON ACTION VII 8x40
dla normalnego nerda pewnie będzie dobra ;-)

[ Dodano: 2009-09-30, 11:13 ]
dodaje lornetka jest jak dla nooba świetna....
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
gajos007, I jak lornetka nie za ciężka , sam ostatnio coś szukam , kupił bym jakąś CZJ 8x30 kolega taką sobie ostatnio przywiózł prawie nową za 25$.
 

gajos007  Dołączył: 19 Cze 2008
roket, jak dla mnie jest świetna....nie ma mocnych aberracji, jasna jest...nie jest za ciężka .... w prawdzie nie mam porównania do innych w tym przedziale cenowym ale wykonanie i jakość obrazu jak dla mnie 6/6....a jak fajnie można na księżyc lookać ;-) jeżeli chodzi o inne to sarny koziołki ptoki itp zwierza też daje 6/6 ...jedynym minusem tu może być brak możliwości podpięcia do statywu (ale ten minus to tylko z tym patrzeniem na księżyc można zaliczyć) szczerze polecam....pokrowiec też w miarę dobry
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Jak byś brał coś dla siebie coś małego lekkiego bierz Baygish BPC5 8x30M to są ruskie z lat 80-tych optycznie kasują nikosia nawet z serii CF 7x35 , i nie wiele ustępują C Zajssowi.
    ACTION VII 8x40 ma wyjście na statyw.
 
klimecki_  Dołączył: 12 Cze 2007
roket napisał/a:
to są ruskie z lat 80-tych optycznie kasują nikosia nawet z serii CF 7x35 , i nie wiele ustępują C Zajssowi.

za 200pln wolalbym nikona 8x25 ex (siec FJ), tez kieszonkowy i lekki, w odroznieniu do tej ruskiej jest uszczelniona. optycznie lepiej niz cf.
pozdrawiam
kp
 

gajos007  Dołączył: 19 Cze 2008
roket napisał/a:
ACTION VII 8x40 ma wyjście na statyw
sorki albo ja jestem ślepy albo nie widzę :mrgreen:
 
klimecki_  Dołączył: 12 Cze 2007
gajos007 napisał/a:
sorki albo ja jestem ślepy albo nie widzę

zobacz czy miedzy okularami nie masz jakiejs klapki /zaslepki na otworek z gwintem
wtedy da sie np cos takiego zamontowac:
http://allegro.pl/item766...yw_polecam.html
poza tym powinni cos o tym pisac w instrukcji
pozdrawiam
kp
 

gajos007  Dołączył: 19 Cze 2008
klimecki_ napisał/a:
poza tym powinni cos o tym pisac w instrukcji
w instrukcji piszą że mi dziękują za zakup nikona i to w sumie tyle :mrgreen: ale poszukam raz jeszcze....moje ostatnie poszukiwania skończyły się na 4 Perłach Wojsławickich :mrgreen: :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach