jola  Dołączyła: 19 Kwi 2006
woskowe twarze c.d.
witam,to wrzucam fotki, zaznaczam ze na monitorze jest spoko, natomiast odbitki są woskowe
 
jola  Dołączyła: 19 Kwi 2006
czyste szaleństwo, klikam dodaj załącznik, cos tam ładuje i nic

 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Test - dziala, moze rozmiar zdjec jest zbyt duzy?

Pozdrawiam,
Jerz

 
jola  Dołączyła: 19 Kwi 2006
336 kb to dużo?
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
W pomocy sa tylko dozwolone rozszerzenia, nic o rozmiarze - moze zmniejsz o polowe i zobacz czy sie uda....
 
jola  Dołączyła: 19 Kwi 2006
a co to?
 
jola  Dołączyła: 19 Kwi 2006
czemu to tak wyglada?
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Spokojnie - to tylko miniaturka, po kliknieciu na nia jest ok.
Przejrzalem watek z osw.pl, odbitki robisz w labie, czy sama drukujesz? Czy Modyfikowalas jakos zdjecia przed wyslaniem do labu?
 
sebostek
ja miałem podobnie z dogmatem "galerii figur woskowych" jak dotad nie znalazlem rozwiązania :(
 
jola  Dołączyła: 19 Kwi 2006
skoro jakoś się udało to wracam do meritum, na monitorze jest ok, na odbitce skóra ma kolor jednolity, żadnych zaczerwienień, rumieńców i tym podobnych, wygląda jak z plastiku, pstrykam Dl'em, format Raw, jeżeli wszystko jest ok (b. bieli i reszta) to zmieniam na Jpeg, w Ps zmieniam wymiary i wysyłam plik do labu, ustawienia na puszce: saturation 0, sharpness 0, contrast 0,
 
jola  Dołączyła: 19 Kwi 2006
w 98% przypadków tylko zmieniam na Jpeg i to wszystko, a odbitki w zaufanym labie
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Prawidłowa kolorystyka odcieni skóry powinna wyglądać tak, jak w załączniku. Nie są to duże zmiany, ale LAB może dołożyć "coś" od siebie. Próbowałaś dać zdjęcia do innego LABu?
 
jola  Dołączyła: 19 Kwi 2006
lab jest najlepszy (w/g mnie) do tej pory wołałam tam negatywy, robiłam odbitki, skanowałam negatywy, i ze skanów poprawione odbitki i zawsze było naprawdę ok, nie to co w Fuji czy kodaku (ble), gostek z labu tłumaczył mi o przestrzeni kolorów w jakiej się pracuje i wogóle (mało co zrozumiałam)generalnie wycinany jest czerwony kolor i zostaje "czysty zywy wosk", poszedł dalej i poprzestawial maszynę, dalej tak samo
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
OKO.
Zapisz więc to, co gość opowiada o przestrzeni kolorów i podrzuć tutaj. Może lepiej będzie, jak sama dokonasz konwersji z RGB na CMYKa, w czym Ci oczywiście pomożemy.
Chyba.
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zeby miec jakies tlo do rozmow z laborantem na przyszlosc polecam: http://www.phototrip.pl/p...le/profile.html - daje w miare dokladny obraz o co chodzi w temacie. Co do samych odbitek, to moze jednak testowe wykonanie ich w innym dobrym labie edzie mila niespodzianka? Czasami i najbardziej zaufany lab ma slabe punkty ;)

Pozdrawiam,
Jerz
 
jola  Dołączyła: 19 Kwi 2006
i tak zrobię
 
jola  Dołączyła: 19 Kwi 2006
dzięki

[ Dodano: 2006-04-20, 18:29 ]
Witam ponownie, odebrałam odbitki z fuji, :-/ , niby już nie "wosk" ale za to malinowe, i jakieś takie "mientkie", po niedzieli odbiorę jeszcze z dwóch miejsc, póki co piję melisę, którą i wam polecam :-D

 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Prawidłowa kolorystyka odcieni skóry powinna wyglądać tak, jak w załączniku. Nie są to duże zmiany, ale LAB może dołożyć "coś" od siebie. Próbowałaś dać zdjęcia do innego LABu?


Jak na mój gust (i monitor) to korekcja Joli jest bardzie niż Twoja, Michu ;-)

Co do pytania Joli: w moim przypadku niemal idealną zgodność na drodze DS-monitor-LAB uzyskuję przy ustawieniu monitora na 6500 K , przestrzeń barwna sRGB i profil włączony do pliku, i informację, że w labie mają nić nie zmieniać, wyłączyć wszelką automatykę itp. a profil wczytać z mojego pliku.

Efekty są "wysoko zgodne". Inna sprawa, że wtedy dla mnie na monitorze jest "za ciepło", ale monitor mimo ze całkiem całkiem, to jednak niekalibrowany.... Możnaby jakiś kalobrator kupić, są takie nawet dostępne za 1000 zł, może w przyszłości byśmy zrobili zrzutkę na klubowy kalibrator?
 

grub  Dołączył: 22 Mar 2006
zorzyk napisał/a:
Jak na mój gust (i monitor) to korekcja Joli jest bardzie niż Twoja, Michu

popieram
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
grub napisał/a:
zorzyk napisał/a:
Jak na mój gust (i monitor) to korekcja Joli jest bardzie niż Twoja, Michu

popieram


Cóż - bardzo mi przykro koledzy, ale - jak wspominałem - nie opieram się na monitorze, tylko na wartościach numerycznych. Wersja, którą pokazałem, dotyczy tylko odcieni skóry (nie poprawiałem pozostałych elementów zdjęcia). Wersja Joli ma po prostu za dużo cyanu.
Ale OKO.
Jutro z rana raz jeszcze dokonam korekty pliku wyjściowego.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach