sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
tak wiec nie pozostaje chyba nic innego jak przy okazji wizyty w Krakowie odwiedzic FJ ii ewentualnie przymierzyc, sprawdzic, pomac - w koncu te 33 zlote to wielki wydatek nie jest, a jak cos to mozna zrobic tak jak pisal Michu ewentualnie obchnac na allegro ;) .. czy ktos moze wie czy sa jeszcze dostepne?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
czy ktos moze wie czy sa jeszcze dostepne?


najlepiej zadzwon
http://fotojoker.pl/lista_salonow.php
 

bigbunghole  Dołączył: 23 Maj 2006
Mi ten grip jako tako służy - głównie z obiektywami które mocno przesuwają środek ciężkości do przodu, no i zamontowanym zewnętrznym flashem lepiej się trzyma całość. Jeszcze jeden pożyteczny drobiazg - dolne mocowanie do hanstrapa (który wyrzuciłem bo jest do kitu) można wykorzystać jako zaczep do paska aparatu, tak żeby korpus wisiał za krótszy bok (jak ricoh xrx) wtedy nie fika do przodu z przypiętym flashem.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ja wszystko mam jak bochen: łapy, nos, intelekt...
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Ja wszystko mam jak bochen: łapy, nos, intelekt...

nie martw sie - przeciez Pentax to system niszowy 8-)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
bigbunghole napisał/a:
Jeszcze jeden pożyteczny drobiazg - dolne mocowanie do hanstrapa (który wyrzuciłem bo jest do kitu) można wykorzystać jako zaczep do paska aparatu, tak żeby korpus wisiał za krótszy bok (jak ricoh xrx) wtedy nie fika do przodu z przypiętym flashem.

ooo, a to ciekawe jest :-o
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
mily napisał/a:

a oprocz tego mysle czy ten nie bedzie lepiej pasowac, po ucieciu zbednych detali:
http://allegro.pl/item132...oryginalne.html


hehe :) Ciekawy jestem czy ktos juz probowal to przylozyc do kasetki... calkiem przypadkiem mam przy swojej trzysetce taki i jesli by sie okazalo ze bedzia pasowal, to bym sie nie pozybywal...ale jak nie probowaliscie to moze za jakis czas bede pierwszym ktory sprobuje... dam wtedy znac co i jak :)
pozdrawiam
Grzesiek
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
i co podziałał ktos jeszcze z przypasowaniem gripa do kasetki?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tak, mam tego gripa prawie cały czas przy Kasetce, jako substytut jest nawet ok. Naprawde lepiej Kasetka leży w dłoni, mały paluszek ma się gdzie podziać :-)

[ Dodano: 05-12-06, 22:19 ]
Tylko trzeba urżnąć taki mały bolec przy gripie. Niestety, Kasetka nie ma otworu na niego. Grip trochę wystaje z jednej strony, ale od strony chwytu aparatu prawie pasuje.
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
nie lata na boki skoro nie ma tego bolca?
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
argawen, ale czy przysposobiles ten zwykly grip od canona czy dokladnie BP-200 ? Moze masz jakies zdjecia ?
Grzesiek
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Aspius napisał/a:
argawen, ale czy przysposobiles ten zwykly grip od canona czy dok
to nawet nie jest grip, tylko taki mały statyw pod body. Ale ładnie się składa i jest ok. Poszukaj zdjęć na forum, była już o tym dyskusja.
davnes napisał/a:
nie lata na boki skoro nie ma tego bolca?
Troszkę się kolebie, ale daje rade. To w końcu substytut gripa :-P . Poza tym, niech sie wypowiedzą forumowicze, co byli na spotkaniu w Stodole. Trzymali to w ręku to mogą coś napisać :-P . W końcu to kosztuje ok. 33-35 złociszy
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jak wspominałem w jakimś wątku, to, o czym pisze Argawen niedługo stanie się nagrodą w kolejnym konkursie. Cierpliwości - prawdopodobnie jeszcze w tym roku zainicjujemy jakiś turniej.
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
gdzie oprócz fj mozna kupic ten grip po dobrej cenie?
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
davnes, na allegro chociażby sie pojawiają
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
l_uka wrzuciłbys jakieś fotki z tuningu co? sam juz do mnie idzie ten grip poczta i musze się zdecydowac jak go przerobic żeby jakoś wygladał i dobrze sie trzymał

[ Dodano: 2006-12-23, 12:33 ]
zakupiłem grip po przerobieniu wygląda nawet bardzo fajnie i trzyma sie go wygodnie wzorem moich poprzedników wypisze zalety i wady:
zalety:
1.bardzo dobre trzymanie-stabilnbiejsze i lepsze w przypadku manualnych obiektywów
2.mozna rozłozyc statyw który jest w gripie w każdym miejscu, nie trzeba tachać dużego ze soba.
3.mozna rozłozyc nózkę dzięki której aparat bedzie spokojnie stał na np: na stole nie przewróci sie
4. do gripu oryginalnie dołaczony jest wspaniały uchwyt który spisuje się idealnie i idealnie sie aparat trzyma dzięki niemu-dziwne że nikt nie wspomniał że jest dołaczony do zestawu-to chyba lepszy gadzet niz sam grip :lol:

1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.

i co myslicie?? :-D

wady:
1.odcień plastiku troszke inny niz aparatu
2. zawsze lepiej było by uzywać oryginalnego
3. przy kazdym ładowaniu baterii trzeba grip demontowac-bardzo niewygodne to jest bo raz dobrze umocowany grip do aparatu stanowi naprawde dobre połączenie.

tunning:
1.kupujemy grip z uchwytem
2.demontjemy górna ściankę gripa (jest na zatrzaski wyjmujemy gume)
3.odkręcamy srubki(tylko te które wystaja z główkami jest ich tam dwie z lewej strony od uchwytu.
4. bierzemy oderwana gume od gripa i przycinamy ja tak zeby został taki sam kawałek który wystaje z gripem poza aparat.
5. wciskamy ten odcięty kawałek na góre od gripa-tam gdzie wystaje czesc gripa poza aparat.(unikamy w ten sposób malowania srebrnej blaszki gripa na czarno-jak ktos juz na tym forum pisał i robił)
6.mocujemy grip do aparatu patrząc zeby wypustki od podniej strony aparatu weszły niejako do gripa- w ten sposób grip bedzie nieruchomy i stabilny.
7 zakładamy nowy uchwyt dołaczony do zestawu z gripem.
8. ogadamy jaki piekny aparat i jakie to praktyczne
9. patrzymy na fotki powyzej :-P
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
davnes napisał/a:
l_uka wrzuciłbys jakieś fotki z tuningu co? sam juz do mnie idzie ten grip poczta i musze się zdecydowac jak go przerobic żeby jakoś wygladał i dobrze się trzymał

zrobiles mniej wiecej to, co ja :) glownie chodzi o wywalenie gumy - wtedy calosc trzyma sie calkiem niezle, prawda? co do opaski na reke, jak dla mnie jest beznadziejna - w ogole nie moge manewrowac palcem wskazujacym. Z rzeczy niewymienionych, rzeczywiscie mozna zamontowac dodatkowy pasek boczny lub opaske na reke (grip ma dodatkowe mocowanie).
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
l_uka napisał/a:
davnes napisał/a:
l_uka wrzuciłbys jakieś fotki z tuningu co? sam juz do mnie idzie ten grip poczta i musze się zdecydowac jak go przerobic żeby jakoś wygladał i dobrze się trzymał

zrobiles mniej wiecej to, co ja :) glownie chodzi o wywalenie gumy - wtedy calosc trzyma się calkiem niezle, prawda? co do opaski na reke, jak dla mnie jest beznadziejna - w ogole nie moge manewrowac palcem wskazujacym. Z rzeczy niewymienionych, rzeczywiscie mozna zamontowac dodatkowy pasek boczny lub opaske na reke (grip ma dodatkowe mocowanie).


pasek z canona na reke jest rewelacyjny kwestia dopasowania do łapki:;]
grip jest dalej fajny i funkcjonalny mam kilka pomysłów na ulepszenia ale nie mam czasu ich zrealizowac jeszcze .
pozdrsawiam
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Jest grip do ist* DS/L
Witam, w koncu jest grip do DS i DL dostepny w Polsce, cena 419zł, zasilan 12 AA. Link: http://artografix.org/sho...?products_id=82

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach