jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Brawo za pomysl! W sumie dodatkowy spust nie jest wart dziesieciokrotnie wyzszej ceny za koreanski "oryginal" :)

Pozdrawiam,
Jerz
 

bigbunghole  Dołączył: 23 Maj 2006
Faktycznie tyle pieniędzy spust nie jest wart, choć czasem by się przydał. Za to GR-100TP pasuje do różnych systemów:)
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kurde, zaintrygowało mnie to. Ciekawe czy gdzieś w Poznaniu takie cudo znajdę żeby przymierzyć?
 
Forplay  Dołączył: 27 Kwi 2006
bigbunghole napisał/a:
Od strony spustu pasuje idealnie, za to wystaje kilka milimetrów z lewej strony (patrząc z tyłu). Za takie pieniądze można uznać że nie wystaje :-)


a możesz to jakoś na foto przedstawić?? :)??
 

bigbunghole  Dołączył: 23 Maj 2006
ok, jutro gdzieś wrzucę fotkę i dam linka

[ Dodano: 2006-05-30, 11:26 ]
Tak to z grubsza wygląda


z lewej wystaje mniej więcej na szerokośc paska


body w garści:)
 
Forplay  Dołączył: 27 Kwi 2006
Dzwoniłem wczoraj do FJ - czy mają takie gripy - Pani bardzo grzecznie poinformowała że nie ma - w 2 salonach to samo hasło - dzisiaj byłem na zakupach patrzę - na wystawie oczywiście jest sztuka!! - jak się okazało ni ejedna - cena 33 zł - a już miałem na allegro ustrzelać!!
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
no dobra, a teraz wrzuc jakies foty, jak to z deelem wyglada :)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Luka, fotki są na poprzedniej stronie ;-)
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
ano sa - przegladam forum po 'nieprzeczytanych' wiec nie moglem tego zobaczyc :-/
tak czy siak, nie widac najwazniejszego - jak to wyglada od strony uchwytu aparatu :(
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
No wlasnie, nie widac jak jest zgrany z korpusem od strony uchwytu , zrob te zdjecie trzymajac lewa reka za body
 

bigbunghole  Dołączył: 23 Maj 2006
Olrajt, już wrzucam:)
Od zewnątrz tam gdzie leży dłoń jest w sam raz, gorzej z lewej strony. Na fotkch gorzej to wygląda niż w rzeczywistości, zrobiłem je na szybko w celach poglądowych. W każdym razie mi się z tym foci wygodnie, więc cel został osiągnięty.





 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
dobra, pochwale sie - kupilem 8-) za 33pln w FJ na Wilenskim w Warszawie - maja cala szafke tego. Uchwyt zgrany jest na tyle dobrze, ze jest naprawde wygodny - na zdjeciu wyglada gorzej niz sie tego uzywa. Z lewej wystaje <1cm - zastanawiam sie, czy tego nie obetne... ;] Zeby wylamac tego dynksa do ustalania cwanonow, rozebralem calego gripa (6 wkretow, kawal blachy pod guma) i uzywajac mlotka i dluta wyrwalem drania :) Stosunek uzytecznosc/cena to bedzie chyba w tysiacach wyrazony :mrgreen: Polecam :mrgreen:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mam nadzieje, ze zasłoniłes ten napis z przodu :mrgreen:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
To ja może tradycyjnie pozwolę sobie nie zgodzić się z moim szanownym interlokutorem (fajne słowo, nie? Nie wiem co znaczy, ale świetnie brzmi).
Jakość wykonania adekwatna do ceny. Niestety z jakością Pentaksa nie ma to nic wspólnego.
Na kolana zaś powalił mnie sam "pasek" przytrzymujący rękę. Szkoda, że jest tak mało elastyczny, bowiem jedyne zastosowanie tegoż widzę w formie części składowej do procy.
Sam grip zaś - jak wspominał L_uka, wystaje z lewej ponad cm, co może u osoby o wysokim poczuciu estetyki spowodować zaburzenia emoconalne i trwały paraliż ucha środkowego, zaś z prawej wystaje o 2-3 mm - co również wzmaga zgrzytanie zębami i powstawanie efektu tzw. "trampka w pysku" czyli nieświeżego oddechu.
Sam uchwyt rzeczywiści ulega lekkiej poprawie, ale wynika to tylko i wyłącznie z innego ułożenia dłoni. Po odkręceniu owego tworu nie uświadczyłem efektu "so się stao?" jaki miałem np. po odpięciu gripa od Z-1p czy nawet battery packa od serii MZ. Poza tym mam niesłabnące uczucie, że to dwa (body i grip) zupełnie różne elementy, czego również nigdy nie doświadczałem przy korzystaniu z dedykowanych gripów.
Zauważalny plus - jedyny - to fakt, że w trasie będąc można toto wykorzystać jako mini tripod.
Reasumując.
Moim zdaniem, by być w pełni zadowolonym z zakupu, drogi nabywco, czeka Cię długa i wytężona praca z wykorzystaniem szlifierki kątowej i całej masy szpachli.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Mam nadzieje, ze zasłoniłes ten napis z przodu :mrgreen:



skoro PENTAX mam zaklejone, to canon tym bardziej ;P

[ Dodano: 2006-06-02, 19:38 ]
Michu, bys pozwoli sie czlowiekowi nacieszyc! :P za dwa dni pewnie mi zbrzydnie jak i Tobie - docenie wtedy boskie ksztalty puszki *ista. Wcale nei mowie ze tak sie nie stanie! Ale za te cene, pozwolilem sobie samemu sie przekonac 8-)

[ Dodano: 2006-06-02, 19:40 ]
a wlasnie, jeszcze jeden minus - do trojkatnej torby (kabury?) przestal sie miescic :(
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Sorry L_uka, nie chciałem...
Prawdę mówiąc do owych złośliwych komentarzy namówił mnie duet złożony z Bogusława Wołoszańskiego i Jerzego Połomskiego.
 
Forplay  Dołączył: 27 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
skoro PENTAX mam zaklejone


jak możesz taki zacny napis zakrywać :P
 

bigbunghole  Dołączył: 23 Maj 2006
Michu, lepiej zobacz naprawdę desperackie efekty braku gripa w systemie:
http://miniurl.pl/11789
:mrgreen:
 
Forplay  Dołączył: 27 Kwi 2006
bigbunghole napisał/a:
Michu, lepiej zobacz naprawdę desperackie efekty braku gripa w systemie:


powiem to tak - dopasowany idealnie - ale pokryłbym go farbą w areozolu z efektem gumy - byłoby bardziej profi :)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
A ja pokryłbym go jakimś buhajem - może z tego związku powstałoby coś bardziej estetycznego.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach