psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
Taki grip "ciezarek" moze ladnie dociazyc leciutka 5D i ograniczyc efekt drzenia rak - przynajmniej na poczatku... A jesli bylby odpowiednio ciezki (np: 20 kg) to zlodziejowi trudno byloby uciec z takim sprzetem ;-)

Obawiam sie, ze nasz watek takze bedzie przedmiotem zartow na innych forach...


A tak przy okazji. Wyglada na to, ze K100D tez nie bedzie mial gripa, jednak wyglada to tak jakby taka mozliwosc byla jednak przewidywana podczas projektowania korpusu, poniewaz posiada te jakby zaslepki (nie ma tego w DS?):


Skoro pokazany na PMA korpus z matryca 10 Mp wyglada inaczej i podobno ma byc na poziomie D200, a stosunkowo tani K100/110D ma byc enty level i z czasem jeszcze napewno stanieje. To zdecydowanie nadal brakuje czegos pomiedzy nimi i tu wydaje sie pasowac model np. na tej samej bazie co K100D tylko np. z wieksza matryca, buforem i wlasnie z opcjonalnym BP - ze stykami w miejscu tych prostokatow??

[ Dodano: 2006-06-05, 17:49 ]
Nie wiem jak u Was, ale u mnie obrazek sie nie pojawil, wiec dodaje link:
http://dc.watch.impress.c...0-3844-8-2.html

 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Assembled in Vietnam jest po prostu boskie ;]
a te, jak to nazywasz, zaslepki, to miejsca na numery seryjne i informacje o modelu - polecam zerknac na spod deesa/deela.
 

psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jesli tak jest to szkoda... ale to naszczesie nie znaczy, ze jednak nie bedzie czegos pomiedzy K100D, a 10D.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
bigbunghole napisał/a:
GR-100TP

chcialbym spytac osoby posiadajace ten grip czy nadal go uzywaja (jesli tak prosze opisac spostrzezenia, bo dluzszym z niego korzystaniu) czy juz nie ii dlaczego??
 
Forplay  Dołączył: 27 Kwi 2006
ja używam - zdejmuje tylko na wycieczki piesze - bo mi się nie mieści do torby podręcznej
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
chcialbym spytac osoby posiadajace ten grip czy nadal go uzywaja

Nie. Produkt ów zgwałcił jedynie me doznania estetyczne i wprawił w długotrwałą zadumę nad marnością świata doczesnego. Z odczuć osobistych - poprzez grip ów zmienia się ułożenie dłoni na body, poprzez co trafienie w spust nie do końca jest tak intuicyjne.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
chcialbym spytac osoby posiadajace ten grip czy nadal go uzywaja (jesli tak prosze opisac spostrzezenia, bo dluzszym z niego korzystaniu)



korzystam czasem, ale gdyby mi sie miescil w calosci do torby, to wcale bym go nie zdejmowal ;]
dokonane modyfikacje (tunning :mrgreen: ):
- koniecznie trzeba wylamac bolec ustalajacy z uchwytu
- pozbylem sie gumowej powierzchni (gola blache wykleilem na czarno) - dzieki temu rant, ktory normalnie trzymal gume, lepiej przylega do body i przez to praktycznie nie ma mowy o przekreceniu gripa (przypominam, ze nie ma bolca ustalajacego)

zalety:
- masz grip, ktorego wg producenta miec nie powinienes ;-)
- lepiej sie trzyma aparat - no jak to z gripem
- mini-statyw - moze nie wyglada zachecajaco, ale naprade sie przydaje (no mi tak)
- wyglada lepiej ;-)

wady:
- wyglada dziwnie ;-)
- wystaje kawalek z lewej strony - ten koreanski za 500pln tez :-|
- niby grip, ale pionowo zlapac sie nie da, nie mowiac o braku spustu. A nawet jesli sie da, to niewygodnie

a co tam, polecam ;-)
 
Forplay  Dołączył: 27 Kwi 2006
l_uka napisał/a:

- mini-statyw - moze nie wyglada zachecajaco, ale naprade się przydaje (no mi tak)


tu się dołączę - również kilka razy użyłem w najmniej przewidywalnym momencie - poprostu był wtedy kiedy nie miałem statywu i dzięki temu mogłem szybko go użyć
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Podziwiam wszystkich, którzy twierdzą, że lepiej trzyma się z tym aparat. Mnie to zdrzaźniło do tego stopnia, że zacząłem zastanawiać się, czy go nie rozpruć, by odzyskawszy mocowanie bagnetu i śrubę mocującą, samemu nie wymodelować gripa z Poxiliny wg. uznania.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Podziwiam wszystkich, którzy twierdzą, że lepiej trzyma się z tym aparat


moze masz lapki jak bochny albo cos? 8-) ;-) 8-)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
tak wiec nie pozostaje chyba nic innego jak przy okazji wizyty w Krakowie odwiedzic FJ ii ewentualnie przymierzyc, sprawdzic, pomac - w koncu te 33 zlote to wielki wydatek nie jest, a jak cos to mozna zrobic tak jak pisal Michu ewentualnie obchnac na allegro ;) .. czy ktos moze wie czy sa jeszcze dostepne?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
czy ktos moze wie czy sa jeszcze dostepne?


najlepiej zadzwon
http://fotojoker.pl/lista_salonow.php
 

bigbunghole  Dołączył: 23 Maj 2006
Mi ten grip jako tako służy - głównie z obiektywami które mocno przesuwają środek ciężkości do przodu, no i zamontowanym zewnętrznym flashem lepiej się trzyma całość. Jeszcze jeden pożyteczny drobiazg - dolne mocowanie do hanstrapa (który wyrzuciłem bo jest do kitu) można wykorzystać jako zaczep do paska aparatu, tak żeby korpus wisiał za krótszy bok (jak ricoh xrx) wtedy nie fika do przodu z przypiętym flashem.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ja wszystko mam jak bochen: łapy, nos, intelekt...
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Ja wszystko mam jak bochen: łapy, nos, intelekt...

nie martw sie - przeciez Pentax to system niszowy 8-)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
bigbunghole napisał/a:
Jeszcze jeden pożyteczny drobiazg - dolne mocowanie do hanstrapa (który wyrzuciłem bo jest do kitu) można wykorzystać jako zaczep do paska aparatu, tak żeby korpus wisiał za krótszy bok (jak ricoh xrx) wtedy nie fika do przodu z przypiętym flashem.

ooo, a to ciekawe jest :-o
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
mily napisał/a:

a oprocz tego mysle czy ten nie bedzie lepiej pasowac, po ucieciu zbednych detali:
http://allegro.pl/item132...oryginalne.html


hehe :) Ciekawy jestem czy ktos juz probowal to przylozyc do kasetki... calkiem przypadkiem mam przy swojej trzysetce taki i jesli by sie okazalo ze bedzia pasowal, to bym sie nie pozybywal...ale jak nie probowaliscie to moze za jakis czas bede pierwszym ktory sprobuje... dam wtedy znac co i jak :)
pozdrawiam
Grzesiek
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
i co podziałał ktos jeszcze z przypasowaniem gripa do kasetki?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tak, mam tego gripa prawie cały czas przy Kasetce, jako substytut jest nawet ok. Naprawde lepiej Kasetka leży w dłoni, mały paluszek ma się gdzie podziać :-)

[ Dodano: 05-12-06, 22:19 ]
Tylko trzeba urżnąć taki mały bolec przy gripie. Niestety, Kasetka nie ma otworu na niego. Grip trochę wystaje z jednej strony, ale od strony chwytu aparatu prawie pasuje.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach