davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
nie lata na boki skoro nie ma tego bolca?
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
argawen, ale czy przysposobiles ten zwykly grip od canona czy dokladnie BP-200 ? Moze masz jakies zdjecia ?
Grzesiek
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Aspius napisał/a:
argawen, ale czy przysposobiles ten zwykly grip od canona czy dok
to nawet nie jest grip, tylko taki mały statyw pod body. Ale ładnie się składa i jest ok. Poszukaj zdjęć na forum, była już o tym dyskusja.
davnes napisał/a:
nie lata na boki skoro nie ma tego bolca?
Troszkę się kolebie, ale daje rade. To w końcu substytut gripa :-P . Poza tym, niech sie wypowiedzą forumowicze, co byli na spotkaniu w Stodole. Trzymali to w ręku to mogą coś napisać :-P . W końcu to kosztuje ok. 33-35 złociszy
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jak wspominałem w jakimś wątku, to, o czym pisze Argawen niedługo stanie się nagrodą w kolejnym konkursie. Cierpliwości - prawdopodobnie jeszcze w tym roku zainicjujemy jakiś turniej.
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
gdzie oprócz fj mozna kupic ten grip po dobrej cenie?
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
davnes, na allegro chociażby sie pojawiają
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
l_uka wrzuciłbys jakieś fotki z tuningu co? sam juz do mnie idzie ten grip poczta i musze się zdecydowac jak go przerobic żeby jakoś wygladał i dobrze sie trzymał

[ Dodano: 2006-12-23, 12:33 ]
zakupiłem grip po przerobieniu wygląda nawet bardzo fajnie i trzyma sie go wygodnie wzorem moich poprzedników wypisze zalety i wady:
zalety:
1.bardzo dobre trzymanie-stabilnbiejsze i lepsze w przypadku manualnych obiektywów
2.mozna rozłozyc statyw który jest w gripie w każdym miejscu, nie trzeba tachać dużego ze soba.
3.mozna rozłozyc nózkę dzięki której aparat bedzie spokojnie stał na np: na stole nie przewróci sie
4. do gripu oryginalnie dołaczony jest wspaniały uchwyt który spisuje się idealnie i idealnie sie aparat trzyma dzięki niemu-dziwne że nikt nie wspomniał że jest dołaczony do zestawu-to chyba lepszy gadzet niz sam grip :lol:

1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.

i co myslicie?? :-D

wady:
1.odcień plastiku troszke inny niz aparatu
2. zawsze lepiej było by uzywać oryginalnego
3. przy kazdym ładowaniu baterii trzeba grip demontowac-bardzo niewygodne to jest bo raz dobrze umocowany grip do aparatu stanowi naprawde dobre połączenie.

tunning:
1.kupujemy grip z uchwytem
2.demontjemy górna ściankę gripa (jest na zatrzaski wyjmujemy gume)
3.odkręcamy srubki(tylko te które wystaja z główkami jest ich tam dwie z lewej strony od uchwytu.
4. bierzemy oderwana gume od gripa i przycinamy ja tak zeby został taki sam kawałek który wystaje z gripem poza aparat.
5. wciskamy ten odcięty kawałek na góre od gripa-tam gdzie wystaje czesc gripa poza aparat.(unikamy w ten sposób malowania srebrnej blaszki gripa na czarno-jak ktos juz na tym forum pisał i robił)
6.mocujemy grip do aparatu patrząc zeby wypustki od podniej strony aparatu weszły niejako do gripa- w ten sposób grip bedzie nieruchomy i stabilny.
7 zakładamy nowy uchwyt dołaczony do zestawu z gripem.
8. ogadamy jaki piekny aparat i jakie to praktyczne
9. patrzymy na fotki powyzej :-P
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
davnes napisał/a:
l_uka wrzuciłbys jakieś fotki z tuningu co? sam juz do mnie idzie ten grip poczta i musze się zdecydowac jak go przerobic żeby jakoś wygladał i dobrze się trzymał

zrobiles mniej wiecej to, co ja :) glownie chodzi o wywalenie gumy - wtedy calosc trzyma sie calkiem niezle, prawda? co do opaski na reke, jak dla mnie jest beznadziejna - w ogole nie moge manewrowac palcem wskazujacym. Z rzeczy niewymienionych, rzeczywiscie mozna zamontowac dodatkowy pasek boczny lub opaske na reke (grip ma dodatkowe mocowanie).
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
l_uka napisał/a:
davnes napisał/a:
l_uka wrzuciłbys jakieś fotki z tuningu co? sam juz do mnie idzie ten grip poczta i musze się zdecydowac jak go przerobic żeby jakoś wygladał i dobrze się trzymał

zrobiles mniej wiecej to, co ja :) glownie chodzi o wywalenie gumy - wtedy calosc trzyma się calkiem niezle, prawda? co do opaski na reke, jak dla mnie jest beznadziejna - w ogole nie moge manewrowac palcem wskazujacym. Z rzeczy niewymienionych, rzeczywiscie mozna zamontowac dodatkowy pasek boczny lub opaske na reke (grip ma dodatkowe mocowanie).


pasek z canona na reke jest rewelacyjny kwestia dopasowania do łapki:;]
grip jest dalej fajny i funkcjonalny mam kilka pomysłów na ulepszenia ale nie mam czasu ich zrealizowac jeszcze .
pozdrsawiam
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Jest grip do ist* DS/L
Witam, w koncu jest grip do DS i DL dostepny w Polsce, cena 419zł, zasilan 12 AA. Link: http://artografix.org/sho...?products_id=82
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
No rzeczywiście dostęny:
Cytat
Dostępność: Towar na zamówienie: 2 do 3 tygodni
:-P :-)

[ Dodano: 2007-01-05, 21:12 ]
aa to pewnie jest ten, który dziś miał premiere jako grip do SonyAlpha -> http://www.fotopolis.pl/index.php?n=5271

Cytat
12 akumulatorków AA, bądź 6 sztuk CR-V3. Według danych producenta na jednym ładowaniu baterii powinniśmy wykonać około 3500 zdjęć.

3500zdjęć = super, ale wyobrażacie sobie jakie to musi być ciężkie? 12sztuk akumulatorów AA - i jak to naładować? :shock:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
milo napisał/a:
Witam, w koncu jest grip do DS i DL dostepny w Polsce, cena 419zł,
Podaje oficjalna stronę tej firmy Ownuser

[ Dodano: 05-01-07, 21:26 ]
Tylko dziwny jest ten sklep artografix. W ofercie posiada wyłącznie 5 rodzajów gripów tejże firmy.
sołtys, Mam prośbę, jak przenosisz temat, to daj znać. Bo szukałem tego postu i znaleźć nie mogłem.

[ Dodano: 05-01-07, 21:48 ]
Apropo tego gripu, daje link z forum innego systemu na M Grip . Jest tam pare zdjęć z tym gripem. Sprzedajacy pisze, że jest mozliwy odbiór w Warszwie. Może sie wybrać i zobaczyć, jak to wygląda ?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Wybierz się Argawen. Sądzę, że wielu ciekaw jest relacji z pierwszej ręki.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Wybierz się Argawen
Może sie wybiorę, kto to wie. Mnie on na nic, ale dla dobra ogółu.... :mrgreen: .
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
strasznie wielki - chyba :-?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Wysłałem zapytanie na maila, czy można tego gripa obejrzeć fizycznie. Zobaczymy.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
daj znac - chetnie tez sie zalapie :]
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
daj znac - chetnie tez się zalapie :]
Pewnie, że dam znać. Robię to tylko dla Was :-P
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Robię to tylko dla Was

ale ja mowie, ze sie zalapie na ogladanie - wezme deela, Ty wezmiesz swoje k100 i zrobimy fotostory ;-]
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
Ty wezmiesz swoje k100
Ale to dopiero po 17 stycznia, przecie moja puszka w serwisie :-(

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach