l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Ale to dopiero po 17 stycznia, przecie moja puszka w serwisie :-(

spox, przed 17 to ja nie bardzo moge ;]
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
No ja zakupilem dicain'a od Jarka D. - wiec niby nic mnie juz nie interesi, ale powiem, ze ten tu to dosc ciekawy - zwlaszcza ze lapie baterie, no i 2 spusty migawki tez nieglupie - w ktorakolwiek strone w pion sie aparatu nie zlapie to mozna wyzwolic. Pomysl na te uniwerslne gripy jest moim zdaniem swietny i producent pewnie zarobi. A i ten kto to do PL pierwszy zrucil tez pewnie cos zbierze.
Zycze im powodzenia, bo sprawa sluszna.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
No więc dostałem odpowiedź od sprzedawcy. Oczywiście istnieje możliwość obejrzenia tego gripa fizycznie. Nie będzie żadnych problemów z umówieniem się, ale na razie ma tylko do Alfy i Nikona. Wstępnie dałem znać, że chętnie obejrzę po 17.01, tylko jeszcze trzeba się umówić. Mowa była o okolicach ronda ONZ. To tyle.
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ciekaw jestem, gdzie jest polaczenie korpusu DS-a z tym gripem?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Pewnie tylko poprzez gwint na statyw. Dodatkowo pewnie grip jest tak wyprofilowany, by trzymał bocznymi ściankami body.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
PiotrB. napisał/a:
Ciekaw jestem, gdzie jest polaczenie korpusu DS-a z tym gripem?
Na dworcu we Włoszczowej.
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Dzieki Michu za szybki refleks. Nie pomyslalem o takiej malej miescinie.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Pewnie tylko poprzez gwint na statyw. Dodatkowo pewnie grip jest tak wyprofilowany, by trzymał bocznymi ściankami body.

no i zasilanie! chyba ze chcecie nosic te dodatkowe 12 paluszkow jako zakaske ;]
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Rozumiem, ze nikt nie wie jak jest polaczone zasilanie tego gripa do DS-a?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Cytat
Rozumiem, ze nikt nie wie jak jest polaczone zasilanie tego gripa do DS-a?

przyjrzyj sie lewej czesci aparatu z gripem - tam gdzie jest klapka zlaczy. Grip po prostu podlacza sie pod wejscie wezyka (zeby dzialaly spusty) oraz pod wejscie zasilacza (zeby dzialalo dodatkowe zasilanie). Ciekawe, czy klapke trzeba zdemontowac, czy jak w Dicainie, jest otwarta ukryta pod oslona.
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
No wlasnie, nie jestem przekonany, jak mozna demontowac klapke? To co, za kazdym razem, jak nie bedziesz chcial uzywac gripa, to z powrotem montujesz klapke? Po paru razach, wyrobi sie klapka i bede trudnosci z dopasowaniem. Mam wrazenie, ze jest polaczenie za pomoca kabelka do gniazd z boku, do gniazda zasilacza?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
PiotrB. napisał/a:
Mam wrazenie, ze jest polaczenie za pomoca kabelka do gniazd z boku, do gniazda zasilacza?

wez przeczytaj co ja napisalem wyzej :-P
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mowisz o dwoch polaczeniach?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
PiotrB. napisał/a:
Mowisz o dwoch polaczeniach?

tak, musza byc dwa polaczenia - inaczej sie nie da, no bo niby jak?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jak napisał l_uka, jedno do spustu, drugie do zasilania.
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Argawen, sam podales strone Ownuser-a. Tam na zdjeciach w modelach Minolty, Nikona i Alfy, widoczne jest polaczenie. Ale w przypadku Pentaxa, nie ma. W w/w modelach, jest polaczenie jedno. To oznacza, ze jest zasilanie i sterowanie przyciskami. A Pentax?

[ Dodano: 2007-01-08, 00:31 ]
Chyba bedzie tez pojedyncze polaczenie przez gniazdo zasilania, tak jak napisal Luka, o tym gniezdzie zasilajacym.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
PiotrB. napisał/a:
Chyba bedzie tez pojedyncze polaczenie przez gniazdo zasilania, tak jak napisal Luka, o tym gniezdzie zasilajacym.

no ale ja pisalem w sensie takim, ze jedno polaczenie do zasilania, drugie do wezyka. W innych markach moze byc po prostu inaczej skonstruowane gniazdo. W naszych Pentakach inaczej niz przez dwa polaczenia sie nie da.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
PiotrB. napisał/a:
Ale w przypadku Pentaxa, nie ma
W przypadku Pentaxa to są zasłonięte gniazda przez część gripa. Tak samo jest chyba skonstruowany grip Dicain-a.
l_uka napisał/a:
W naszych Pentakach inaczej niz przez dwa polaczenia się nie da.
Zgadza się, są przecież dwa gniazda.

[ Dodano: 07-01-07, 19:15 ]
Zobacz tutaj, to jest Dicain, ale idea chyba taka sama Dicain
oraz tutaj Dicain
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Argawen, w przypadku Dicain-a, grip ma pelna obudowe boku, zaslania klapke itd. Natomiast w tym drugim gripie, jest szczatkowo, praktycznie od strony fotografujacego, nie zaslania po otwarciu tej klapki tych gniazdek.


Luka, masz racje.
 
marcz  Dołączył: 05 Lut 2007
I jak panowie, pasuje to cudo artografix'u do K100D?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach