aerostat  Dołączył: 17 Sie 2009
Kyudo
Cytat
W łuku tradycyjnym tak samo jak rzucasz kamieniem - instynkt mięśniowy wyrobiony setkami powtórzeń. Ja w każdym razie tak robię tylko ciągle mam za małą liczbę powtórzeń za sobą niestety.


Ostatnio czytałem, że potrzeba już :) około 60.000 strzał żeby "nauczyć" mięśnie, następne 60.000 - sylwetkę i jeszcze jedno 60.000 żeby opanować ducha... Przy moim praktykowaniu wyszło mi, że to około 30 lat... No cóż... Może dożyję :mrgreen:

A propos sprzętu:
mam do sprzedania dwa łuki do kyudo. Obydwa Jikishin II (kupione w Asahi w Tokio), yonsun nobi (czyli 233 cm, zatem raczej dla osoby o wzroście powyżej 180 cm).
1. Jikishin II Fiberglass 12 kg (znakomity dla początkujących, łagodny, sporo wybacza )
2. Jikishin II Carbon 17 kg (wymaga już nieco więcej, ale za to bardziej energetyczny)
Na życzenie szczegóły i zdjęcia na emaila. Preferowany odbiór osobisty (Piotrków, Łódź) po przetestowaniu. Sprzedaję za względu na "przesiadkę" na wyższe modele.
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Przeprosiłem się z bloczkiem :-P

 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Czy strzelał ktokolwiek strzałami "p-panc." (takie żelazne [jak on się zwały...?], używane w przez Anglików w wojnie stuletniej) ? (pytanie bardziej do miłośników historii i militariów)
 

DeKa  Dołączył: 09 Kwi 2008
roket, ale sprzęt, jednak ja wole bardziej tradycyjne. Szkoda, że sezon się kończy.
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
DeKa napisał/a:
roket, ale sprzęt, jednak ja wole bardziej tradycyjne. Szkoda, że sezon się kończy.
Ano kończy ,i coś wątek podupadł a łucznictwo to takie piękne hobby . :-P
Fajne strzały ,pewnie z 20 $ za sztukę. ;-)
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
roket napisał/a:
a łucznictwo to takie piękne hobby .


no

http://www.youtube.com/watch?v=IVFrXTIQMWM

A strzały pani ma faktycznie fajne.
 

DeKa  Dołączył: 09 Kwi 2008
Jacek S napisał/a:

http://www.youtube.com/watch?v=IVFrXTIQMWM


Ja mam właśnie taki sam łuk jak te dwa talenty.

Jacek S napisał/a:

A strzały pani ma faktycznie fajne.

Ano, ciekawe jak się nimi strzela ?
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Jacek S, a dlaczego na końcu ta pani tak brzydko powiedziała? :roll:
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
A mnie martwi co innego , brak dobrego sklepu/serwisu łuczniczego w tym nie małym przecież kraju, z tego powodu rezygnuję z bloczka definitywnie , a przechodzę na strzelanie tradycyjne mniej nerwów a więcej przyjemności,ze strzelania.
Chciałbym taki zestawik.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
ze skora czy bez? :-P :mrgreen:
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
tatsuo_ki napisał/a:
ze skora czy bez? :-P :mrgreen:
Ze skórką byłby najmniejszy problem. :-P
 

DeKa  Dołączył: 09 Kwi 2008
roket, no i widzisz, już jest pomysł na biznes. Jest nisza więc...
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
DeKa, A jak spisały się strzały , które okazały się lepsze pierzaste czy gumiaki.
Chodzi o te ze zdjęcia.
 

DeKa  Dołączył: 09 Kwi 2008
Na prawdę sezon szybko się zakończył i miałem mało czasu ( do tego jeszcze inne rzeczy doszły ) na strzelanie i wyrobienie sobie zdania na ten temat jednak chyba ciut lepiej strzela mi się strzałą drewnianą z lotką pierzastą ale najlepiej strzałą z włókna bo taką też sobie sprezentowałem.
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Trafiłem na ciekawy filmik http://www.youtube.com/watch?v=EOWeU9R1vBs&
Wygląda to na lata ćwiczeń...
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Kupiłem Samicka SKB50 50# . :-P
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
thrackan napisał/a:
Trafiłem na ciekawy filmik http://www.youtube.com/watch?v=EOWeU9R1vBs&
Wygląda to na lata ćwiczeń...


o raju ale kozak :shock:
z tego co wiem o łucznictwie i co sam się bawiłem to jestem w stanie w to uwierzyć, pełen szacun dla takiego opanowania tej techniki
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Kozak kozakiem, ale jakiego masz fajnego, dwumiesięcznego laga w przeglądaniu forum :mrgreen: :-P ;-)
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
oj tam oj tam, akurat wątek odkopał roket wczoraj to przeczytałem też Twojego posta ;)
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Jutro jadę strzelać ,będzie jeszcze bloczek Martin Bengal 70# ,w między czasie zrobiłem kilka łuków ale żaden nie przetrwał testów ,cholernie podobają mi się łuki wschodnie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach