DeKa  Dołączył: 09 Kwi 2008
roket, jak strzelanie ? Ja w tym sezonie ani jednej strzały nie wystrzeliłem. Czasu brak i brzydka pogoda.
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Mam nowy łuczek Hoyta . :-P
 

DeKa  Dołączył: 09 Kwi 2008
A ja swój sprzedałem 2 tygodnie temu. Na zdjęcia czasu mało mam a co dopiero na strzelanie. Może jeszcze kiedyś do tego wrócę ?
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Zakup aparatu znowu trzeba będzie odłożyć , i tak już od wielu lat łucznictwo to cholernie drogi sport :-/ .

[ Dodano: 2010-08-15, 12:25 ]
A to jeszcze stary łuczek target , nowy to już camo .

[ Dodano: 2010-11-22, 20:25 ]
:-)

[ Dodano: 2010-11-27, 12:20 ]
A mówią że Pentax jest kolorowy
 

DeKa  Dołączył: 09 Kwi 2008
Ha. Pobawię się w archeologa. A co? Mam czas.

Znów mam łuk. Ten sam. Samick Polaris.
Wiem, że jeden z naszych forumowiczów również kupił taki łuk. Czekam na wrażenia.

Sezon się skończył i znalazłem chwilę czasu, żeby sobie zmajstrować skrzyneczkę. Muszę ją tylko jeszcze pomalować.

Oprócz łuku mam jeszcze proce (dwa rodzaje). Jedna zmieściła się do skrzyneczki.

Strzela ktoś, coś?

1.



2.


3.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
DeKa napisał/a:
Wiem, że jeden z naszych forumowiczów również kupił taki łuk. Czekam na wrażenia.


No popatrz! Ja też znam tego forumowicza, opowiadał, że z łuku jest bardzo zadowolony ;-)

W końcu, po dwóch latach intensywnego rozmyślania, zdecydowałem się na zakup... i był to jeden z najlepszych moich zakupów! Radość z oddania każdego strzału jest olbrzymia! Nawet osoby sceptycznie nastawione do mojego pomysłu zakupem łuku, po kilku strzałach stwierdziły, że to fajne i chcą jeszcze ;-)

Wyboru Samicka Polaris dokonałem już jakiś czas temu, ale ostatecznie strzał z łuku DeKa potwierdził, że to własnie to czego oczekuję.

Aktualnie zmagam się z doborem ochraniacza na moją rękę, bo niestety trafiam cięciwą idealnie w zgięcie ramienia i przedramienia (ach ten przeprost reki!). Zazwyczaj wygląda to tak:
pierwsza strzała: Ała!
druga strzała: O żeż k...!
trzecia strzała: trzymaj rękę równo, błagam trzymaj rękę równo
czwarta strzała: Ja cierpie dolę!
piąta-dziesiąta strzała: <<strzały lecą gdzie popadnie, bo myślę tylko, by nie przywalić sobie cięciwą>>
po dziesiątej strzale: <<cel trafiony, ręka się powoli oswaja z pozycją>>

:mrgreen:

Tylko pogoda się zepsuła... przydałoby się kilka słonecznych dni...
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Dawno temu strzelałem z łuku sportowego. Nietrafianie cięciwą w rękę to tylko i wyłącznie kwestia wprawy. Jednak na wszelki wypadek można zakładać ochraniacz. W samym ochraniaczu nie ma wielkiej filozofii. Kiedyś to była odpowiednio obszyta skóra. Teraz jak widzę są to jakieś konstrukcje plastikowe, ale i z skórzane też są. Zakłada się to na przedramię, zapina i gotowe. Tutaj http://straightuparchery.org/equipment jest przykład ochraniacza na w dół i w górę stawu łokciowego. Na Ebay-u "Legend Archery Extra Large Full Arm Guard Armguard Adjustable Reinforced" :).

Tally Ho!!
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
λ
Fenol napisał/a:
(ach ten przeprost reki!)

Nie "przeprost" a nadwyprost taka jest prawidłowa terminologia :mrgreen:
Nadwyprost u facetów to dość mały odsetek ledwo 10-15% jest to głównie przypadłość kobieca cierpi na to aż 60% z nich.
Ochraniacz wcale nie jest Ci potrzebny, osoby mające nadwyprost powinny a jeśli mają nadwyprost w stopniu znacznym to muszą strzelać z pozycji otwartej. Strzelanie z pozycji klasycznej zawsze będzie bowiem niecelne a strzelanie z pozycji zamkniętej grozi wręcz oskalpowaniem stawu łokciowego.

A jeśli chodzi o strzelanie to strzelam od jakiś 30 lat (musiałbym policzyć dokładnie), głównie łuki tradycyjne i bloczkowe, zdecydowanie preferuję strzelanie terenowe a nie dyscypliny tarczowe.

Może na jakimś PPD zmajstrujemy łuczniczego golfa albo strzelanie do Nikona ? :evilsmile:
 

DeKa  Dołączył: 09 Kwi 2008
Fenol, no i wywołałem Cię do tablicy.
Fajnie, że się podoba. Spraw sobie taką ochronę jaka mam ja. Jest dość długa i zgina się w połowie więc jest wygodna. Nazwę i model mogę napisać później.

Pogoda. Właśnie psuje nam zabawę. Ale wiosna już blisko :)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Grzechotnik napisał/a:
Nie "przeprost" a nadwyprost


Racja, mój błąd :mrgreen:

Grzechotnik napisał/a:
strzelanie do Nikona


Powiem Ci, że dokładnie o tym samym pomyślałem :evilsmile:
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Grzechotnik napisał/a:
strzelanie do Nikona
biegnącego
 
zloty_2000  Dołączył: 27 Wrz 2010
wuzet napisał/a:
Grzechotnik napisał/a:
strzelanie do Nikona
biegnącego


A może przeprowadzimy akcję szpiegowską by odkryć najbliższe terenowe spotkanie Nikoniarzy i wtedy można by na polowanie pójść. :mrgreen:

Wyobraźcie sobie te wieczorne rozmowy przy ognisku podsycanym Nikonami:
"... ustrzeliłem D70, ale trudno było bo ledwo z trawy wystawał..."
"... eee na mnie rzucił się D5s a miał z 300mm"

:-P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
zloty_2000 napisał/a:
najbliższe terenowe spotkanie Nikoniarzy
kolejne PPD ?
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
zloty_2000 napisał/a:
wuzet napisał/a:
Grzechotnik napisał/a:
strzelanie do Nikona
biegnącego


A może przeprowadzimy akcję szpiegowską by odkryć najbliższe terenowe spotkanie Nikoniarzy i wtedy można by na polowanie pójść. :mrgreen:

Wyobraźcie sobie te wieczorne rozmowy przy ognisku podsycanym Nikonami:
"... ustrzeliłem D70, ale trudno było bo ledwo z trawy wystawał..."
"... eee na mnie rzucił się D5s a miał z 300mm"

:-P


https://www.youtube.com/watch?v=NN4zxhkkgkg ;)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
RPM, :-B :mrgreen: :-B
 

DeKa  Dołączył: 09 Kwi 2008
Fenol, jak Twoje strzelanie. Ja coś tam już próbuję.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
DeKa, wszystko pięknie, wszystko ładnie... tylko nie wiem gdzie schowałem cięciwę :lol: jak tylko ją znajdę, to też mam nadzieję postrzelać ;-)
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Pozdrowienia ;-)

 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
To tak z zasadzki...
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
I cięciwa odnaleziona! ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach