dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
gezeb napisał/a:
Przy okazji zapytam może ktoś wie czy kupując pełną wersję można to wykorzystać na obu systemach ?
Ed Hamrick pozwala korzystac Ci z VS na ilu komputerach chcesz, pod warunkiem, ze to faktycznie ty go uzywasz na kazdym z komputerwo. Licencja i numer seryjny sa niezalezne od systemu.

W Ubuntu trzeba jeszcze dociagnac jakas biblioteke C++ z repozytorium - te ktora wyskakuje w bledzie po uruchomieniu VS.

[ Dodano: 2009-05-21, 12:43 ]
gezeb napisał/a:
Czy ktoś z użytkowników Epsona Perfection 4490 Photo na Linuksie może potwierdzić dzialanie Vuescana bez dodatkowych sterowników ?
Jesli 2450 chodzi, to 4490 tez powinien. Ale po ostatniej mojej wtopie, chetnie uslyszalbym kogos, kto faktycznie odpalil 4490 na linuksie.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
W Ubuntu trzeba jeszcze dociagnac jakas biblioteke C++ z repozytorium - te ktora wyskakuje w bledzie po uruchomieniu VS.

No i warto pamietac o nadaniu praw do uzywania skanerow dla zwyklego usera... Oj namordowalam sie z tym.

[ Dodano: 2009-05-21, 19:09 ]
Rarog napisał/a:
mygosia jaką masz dystrybucję? Jądro? Mi jakoś 9.04 (ubuntu/kubuntu) nie podeszło i wróciłem do 8.10

Ja uzywam 8.04.
Od 8.10 wywalila mi sie grafika. Chya jakis felerny chipset [albo jakos tak], ktory nie jest do konca brany pod uwage przy aktualizacjach sterownikow przez nvidie.

Ale teraz mam nowa - i krotki ttescik na drugim dysku ladnie wszystko odpalil, wiec pewnie za niedlugo przejde.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
gezeb napisał/a:
Czy ktoś z użytkowników Epsona Perfection 4490 Photo na Linuksie może potwierdzić dzialanie Vuescana bez dodatkowych sterowników ? Chętnie przeczytam że to dziala na Slackware , PLD , Gentoo lub Archu :->

Zachęcam do opisywania dzialania innych skanerów np.Plustek Film, w sieci tego mało a google w większości i tak kierują na P@PL więc bedzie baza w jednym miejscu :)
 

Rarog  Dołączył: 10 Maj 2006
Odświeżam. Po długich i burzliwych przejściach z oprogramowaniem przeprosiłem się z XSANE. Być może receptą na udany związek z tym softem była przesiadka na ubuntu 8.04 inspirowana m.in wypowiedzią mygosi :-B . Próbowałem też Vuescana jako trial ale jakoś strasznie go zamulało i dałem sobie spokój. Przewagą XSANE IMHO była szybkość i wygoda pracy. Wystarczy raz poustawiać i zapisać profil skanowania wsadowego a skanowanie pod linuxem będzie jak muzyka DEPECHE MODE -lekka, łatwa i przyjemna ;-) . Oczywiście wynikowe pliki wymagają dalszej obróbki ale to już osobny problem... :-D
Sample:








Pierwszy jakoś bardzej podobał mi się w barwach sepii niż cz-b a drugi wyszedł przypadkiem przy ustawianiu poziomów. Obydwa to skan z polypana. I kto powiedział, że z filmu czarno-białego nie wyjdzie kolor? :-P
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Rarog napisał/a:
ż Vuescana jako trial ale jakoś strasznie go zamulało

Ciekawe...
Jaki masz sprzet?

Mam dosc stary komputr i u mnie wszystko ok...
Tzn tak mysle :-) Mieli skanerem dlugo, ale sadze, ze tak ma byc ;-)
 

Rarog  Dołączył: 10 Maj 2006
U mnie "mieli" komputerem ;-) . Serio. I pod windą i linuxem wybieranie ramek jakoś strasznie długo trwa. Nie wiem czy tak ma być ale mnie wkurza. Mam Athlona 2000+ i prawie 2GB RAM. Też stary sprzęt.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Hm.
To je mam Athlona 3000+, ale za to tylko 1,5GB rRAM...

Moze to od skanera zalezy? By trzeba bylo dalsze badania przeprowadzic ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
mygosia, przy moim masz i tak wypas.
 

Rarog  Dołączył: 10 Maj 2006
mygosia napisał/a:
Moze to od skanera zalezy?

Właśnie. Kumpel z dedykowaną minoltą też nie narzekał...
 

tilt  Dołączył: 10 Maj 2006
Rarog, pierwsza fota świetna! dawaj więcej... ;]
 

Rarog  Dołączył: 10 Maj 2006
tilt napisał/a:
Rarog, pierwsza fota świetna! dawaj więcej... ;]

Słodzisz ;-) . To temat o skanowaniu. Jak się przełamię to zrobię wrzutkę na "Fotografie do oceny".
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Osoba z pracy poszukuje skanera działającego pod linuxem, pomożecie?

Poszukuje dzialajacej kombinacji wspolczesnego (tzn. do kupienia w sklepie we WRC) skanera z Linuxem ([x]SANE).
Przy czym:
- nie jestem calkiem zielony w temacie. Mam zabytkowy, ale dzialajacy PlusTek UT12. Dziala wolno i ma za mala rozdzielczosc tonalna. Szkoda mi zycia na kolejne czyszczenie go. Moze znajdzie sie cos lepszego?
- Probowalem porownac liste supported devices http://www.sane-project.o...s.html#SCANNERS z oferta wroclawskich sklepow, ale obslugiwanej obustronnie kombinacji nie znalazlem.
- Uzycie Windows w jakiejkolwiek formie odpada.
- Nieprzekraczalna granica to 700PLN, a najlepiej mniej niż 600PLN,
- Używane distro to Fedora 10,
- Napisanie drivera samemu - nie. Jeszcze nie i dlugo, dlugo "nie". ;-)
- Powaznie rozwazana alternatywa: stacjonarna instalacja z aparatem cyfrowym zamiast skanera. Ale nie o to pytam teraz.

Sugestie mile widziane.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Szukałeś Epsona plus sterowniki z tej strony http://www.avasys.jp/lx-bin2/linux_e/scan/DL1.do
 

baqers  Dołączył: 10 Kwi 2008
W sumie wszystko co jest pod USB i obsłuży to VueScan powinno się nadawać.

A vuescana pod fedorę polecam - sam używam, i nie ma mmu nic do zarzucenia, a skanowanie wsadowe do bajka.

Jedynie trzeba doliczyć koszt zakupu Vuescana - 40$

Używany skaner - Minolta Dimage Scan Dual III
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
baqers napisał/a:
W sumie wszystko co jest pod USB i obsłuży to VueScan powinno się nadawać.

Nie wszystko , wyżej opisane problemy Epsonów - są modele które do Vuescana potrzebują sterowników czyli Sane lub Avasys ( z tymi są problemy z kompilacją )
LDevil może Epson Perfection 4490 Photo , cena ostatnio zjechała a pod Fedorą sterowniki Avasys działają , " iscan " moim zdaniem skanuje na tyle dobrze że Vuescan zbędny .
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Dzięki za odpowiedzi, mam jeszcze jedno pytanie: czy te sterowniki Avasys są zgodne z Sane?
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
W jakim sensie ta zgodność ? Jak na Fedorę , Debiana czy Mandrivę i nie potrzebny większy format to Epsony V200 300 albo 350 ( automat ładowania filmu ) dadzą radę i ceny 200-500 odpowiadają Twoim potrzebom .
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Chodziło mi o to, czy po zainstalowaniu sterowników Avasys skaner będzie obsługiwany przez wszystkie aplikacje korzystające z SANE.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Nie korzystam z innych ( wystarcza mi iscan ) ale kiedyś chyba próbowałem Xsane i działało , Gimp też działa ( do wyboru w menu iscan i xsane ) , zresztą to musi być jakoś powiązane - konfigurując ręcznie skaner dopisywałem sterowniki Avasys ( epkowa ) do etc/sane.d .
W razie potrzeby mogę zainstalować i srawdzić co i jak .
 

sharik  Dołączył: 21 Lis 2007
gezeb napisał/a:
W jakim sensie ta zgodność ? Jak na Fedorę , Debiana czy Mandrivę i nie potrzebny większy format to Epsony V200 300 albo 350 ( automat ładowania filmu ) dadzą radę i ceny 200-500 odpowiadają Twoim potrzebom .

Właśnie jeśli chodzi o automat ładowania filmów (V350) to niestety nie potrafię zmusić go do działania, MDV2010 (na poprzednich wersjach również). Jest to jedyna rzecz, która powstrzymuje mnie od przesiadki na linuksa.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach