uldum  Dołączył: 29 Gru 2006
Jaka lampa do Samsung GX-1L
Witam wszystkich forumowiczów.
Potrzebuję pomocy w kwestii doboru lampy błyskowej do korpusu GX-1L. W pracy kupiono taką właśnie lustrzankę - zapewne z racji ceny (kupowana w przetargu zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych). Ponieważ sam posiadam sprzęt fotograficzny innej firmy niż Samsung / Pentax nie jestem pewien swojego wyboru. Mam dobrać do niego lampę.

Jakiś "specjalista"dokupił do GX-1L lampę Yin-Yan z ręcznie ustawianymi parametrami ekspozycji (to taki cudak za kilkadziesiąt zł). Efekt jest taki, że zmiany parametrów lampy nie wpływają na siłę błysku. Lampa błyska zawsze z pełną mocą. Dlatego też mam dokupić inną , porządną lampę.

Wracając do tematu:
1. co sądzicie o lampie Sigma EF-500 DG ST lub DG Super jako urządzeniu, które ma współpracować z GX-1L?
2. czy można do kopusu GX-1L dobrać lampę METZ ? Jesli tak to jaką polecacie ?
3. czy są lampy dedykowane do wspomnianego korpusu (firmy Pentax, Samsung)?


Aha i ostatnie pytanie:

Czy w GX-1L lustro ma tak głośno klapać, że aż przyciąga uwagę ludzi wokoło ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi,
Pozdrawiam.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
GX-1L to odpowiednik Pentaksa DL - ale o tym już pewnie wiesz. Aparat ten, obsługuje jedynie system błysku p-ttl. Niestety. Dlatego też musiałbyś poszukać lamp kompatybilnych z tym ficzerem. Tutaj:
http://manufactura.home.p...opic.php?t=1078
masz wątek o doborze lampy do K100D. Ale wszystko, co tam jest powiedziane dotyczy również GX-1L.
Z grubsza:
Ad1. O Sigmach masz ów wątek powyżej m.in.
Ad2. Metz olał P-TTL.
Ad3. Z dedykowanych to FGZ 360 oraz FGZ 540 (lub ich Samsungowe odpowiedniki).

Kłapanie lustra jest cechą charakterystyczną i zostało celowo zaimpletowane w celu odstraszania komarów i innych insektów a także w skarajnych przypadkach jonizowanie powietrza celem wystąpienia wyładowania atmosferycznego, które powinno rozwiązć problem braku podświetlenia górnego LCD.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
także w skarajnych przypadkach jonizowanie powietrza celem wystąpienia wyładowania atmosferycznego, które powinno rozwiązć problem braku podświetlenia górnego LCD.
:mrgreen: :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach