pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
pawelek-79 napisał/a:
Fafniak napisał/a:
pawelek-79 napisał/a:
Nie chodzi mi o podgląd glebi ostrości. Chodzi mi o obejrzenie zdjęcia na wyświetlaczu przed zapisaniem na kartę pamięci.
- nie bardzo kumam po co ci takie cos......???????????

Mi się bardzo przydaje. Często z tego korzystam.


W jakim aparacie z tego korzystasz? Moze chodzi Ci o podglad na LCD "live" (jak w kompaktach i hybrydach) ? Tak to maja chyba dwie lustrzanki poki co - Olek i Panasonic....
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
pxm napisał/a:
Moze chodzi Ci o podglad na LCD "live" (jak w kompaktach i hybrydach) ?

Chodzi o funkcję ze str. 152 w instrukcji.

[ Dodano: 30-12-06, 22:04 ]
Sam jej nie używam, ale jest :-)

[ Dodano: 30-12-06, 22:04 ]
He he, przydałoby się coś takiego w analogu :-P
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
Patrze sobie w instrukcje do K100D i na 152 to jest opisany autobraketing...
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
pxm, widocznie masz inna instrukcje :mrgreen:
Grzesiek
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
A u mnie "Sprawdzanie kompozycji, ekspozycji i ostrości przed zrobieniem zdjęcia". Oczywiście polska instrukcja. O autobracketingu mam na 151 str.

[ Dodano: 30-12-06, 22:14 ]
pxm napisał/a:
na 152 to jest opisany autobraketing...
Przewróć na następną stronkę :-) .
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
argawen napisał/a:
A u mnie "Sprawdzanie kompozycji, ekspozycji i ostrości przed zrobieniem zdjęcia". Oczywiście polska instrukcja. O autobracketingu mam na 151 str.

[ Dodano: 30-12-06, 22:14 ]
pxm napisał/a:
na 152 to jest opisany autobraketing...
Przewróć na następną stronkę :-) .


no, ale to jest wlasnie podglad GO, a pawelek-79 napisał, ze jemu nie chodzi o podglad GO :-D
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
pxm napisał/a:
no, ale to jest wlasnie podglad GO, a pawelek-79 napisał, ze jemu nie chodzi o podglad GO :-D
Zgadza się. Ale przecież ma się podgląd zdjęcia które się zrobiło. Hm...może chodziło o to, by po wykonaniu tej czynności móc podjąć decyzję, zapisać czy nie . Tylko to bez sensu trochę, przecież to cyfra. Z karty też można wywalić :mrgreen: .
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Hm...może chodziło o to, by po wykonaniu tej czynności móc podjąć decyzję, zapisać czy nie . Tylko to bez sensu trochę, przecież to cyfra. Z karty też można wywalić
- no przeca pisalem o tym.... 8-) :mrgreen:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
- no przeca pisalem o tym.... 8-) :mrgreen:
:oops:
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
argawen napisał/a:
pxm napisał/a:
no, ale to jest wlasnie podglad GO, a pawelek-79 napisał, ze jemu nie chodzi o podglad GO :-D
Zgadza się. Ale przecież ma się podgląd zdjęcia które się zrobiło. Hm...może chodziło o to, by po wykonaniu tej czynności móc podjąć decyzję, zapisać czy nie . Tylko to bez sensu trochę, przecież to cyfra. Z karty też można wywalić :mrgreen: .


no wlasnei dlatego spytałem go czy nie chodzi mu o podglad live (jak w kompaktach) skoro napisał:

pawelek-79 napisał/a:
Nie chodzi mi o podgląd glebi ostrości. Chodzi mi o obejrzenie zdjęcia na wyświetlaczu przed zapisaniem na kartę pamięci.


:-)

Mniejsza z tym - :-B
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
pxm napisał/a:
no wlasnei dlatego spytałem go czy nie chodzi mu o podglad live (jak w kompaktach) skoro
tak to tylko w Erze, lub Oly i chyba czymś jeszcze. Ale pewnie okupione niezłym opóźnieniem reakcji spustu.

[ Dodano: 30-12-06, 22:31 ]
pxm napisał/a:
Mniejsza z tym - :-B
:-B
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
argawen napisał/a:
tak to tylko w Erze, lub Oly i chyba czymś jeszcze.


w Olym E330 i Panasonicu DMC-L1 :-)

 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
:-B Zdrowie ;)
A wracajac do tematu, po kazdym zdjeciu mozna ustawic podglad i wtedy jest tam opcja delete... robisz fotke, patrzysz, podoba sie zostawiasz nie podoba sie.. usuwasz;)
Panowie wszystko jest :)
Pozdrawiam i jeszcze raz :-B
Grzesiek
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
pxm napisał/a:
Moze chodzi Ci o podglad na LCD "live"

Nie, nie, nie pxm. Chodzi mi właśnie o podgląd po zrobieniu, a przed zapisaniem na kartę. Jeszcze kiedy zdjęcie jest w pamięci podręcznej(buforze?) aparatu. Prawdę mówiąc zdziwiłem się, jak przeczytałem, że DL tego nie ma. Uważam to za jeden z większych plusów fotografii cyfrowej. Co prawda nie wszyscy tego potrzebują, ale z drugiej strony zapychanie karty nieudanymi zdjęciami z zamiarem usunięcia ich później, zamiast na miejscu wydaje mi się średnio ergonomiczne.
P.S. - wiem też dlaczego DSLR nie można kręcić filmików i inne podobne. Po prostu nie jestem pewien pewnych niuansów i rozwiązań w poszczególnych modelach i u poszczególnych producentów (ot przykład - nie wiadomo dlaczego zakodowałem sobie, że DS i DL mają SR??? :-? ).

[ Dodano: 2006-12-30, 22:47 ]
Aspius napisał/a:
A wracajac do tematu, po kazdym zdjeciu mozna ustawic podglad i wtedy jest tam opcja delete... robisz fotke, patrzysz, podoba się zostawiasz nie podoba się.. usuwasz;)
Panowie wszystko jest :)

I oto mi chodziło. Zdrowie Aspiusa :-B

P.S.
Co do tej funkcj, o którą się rozchodzi, to powinienembył dać wam pobawić się moim Fuji. Może byście zmienili zdanie.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
pawelek-79 napisał/a:
Jeszcze kiedy zdjęcie jest w pamięci podręcznej(buforze?) aparatu. Prawdę mówiąc zdziwiłem się, jak przeczytałem, że DL tego nie ma. Uważam to za jeden z większych plusów fotografii cyfrowej.

wlaczasz sobie podglad foty po zrobieniu (maks czas to 5sek). Jesli w tym czasie, stwierdzisz, ze fota Ci nie lezy, naciskasz przycisk kosza i po sprawie - zdjecie zostaje skasowane przed/w trakcie zapisu na karte, czyli nie zapycha karty. Z tym ze np ja nie uzywam podgladu wcale - jak chce to wlaczam play. Cyfrowka czy nie, slr sluzy do robienia zdjec, a nie podgladania. Kadr tworzy sie w glowie, a nie na podgladzie - motto na dzis :mrgreen: 8-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
pawelek-79 napisał/a:
I oto mi chodziło. Zdrowie Aspiusa :-B
Tylko tam jest ograniczony czas wyświetlania zdjęcia od 1sek do 5 sek.

[ Dodano: 30-12-06, 22:57 ]
l_uka napisał/a:
Kadr tworzy się w glowie, a nie na podgladzie - motto na dzis
Popieram :-B
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
pawelek-79, za DSem przemawia stanowczo wizjer i bufor. Za Kasetką szybkość AF i jakość JPG plus SR. Kompatybilność z lampami wydaje mi się mimo wszystko dość krókowzrocznym argumentem. Pentax raczej nie wróci do samego TTLa i kiedyś trzeba będzie przesiadki dokonać.
Sam musisz odpowiedzieć, na czym Ci zależy bardziej. Osobiście brałbym Kasetkę.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
pawelek-79, znaczy, jakiś inny aparat ma taki feature że każde zrobione zdjęcie trzeba potwierdzać :shock: ?

[ Dodano: 2006-12-30, 22:32 ]
l_uka napisał/a:
Kadr tworzy się w glowie, a nie na podgladzie
słusznie!
 

cadman  Dołączył: 19 Lis 2006
Nie wiem, o którym modelu Fuji pawelek-79pisze. Ja mam S9500 i takiej funkcji nie mam i nie uważam, aby to było aż tak istotne. Może już jestem "starym piernikiem" (bez refleksu), ale ocenić jakość foty w 5 sekund i to na małym LCD, to dla mnie mistrzostwo świata. Wyżej sobie cenię podgląd "live", który mam w trybie preselekcji przysłony, gdzie mogę ocenić poprawność ekspozycji i na żywo ocenić każdą moją ingerencję +/- 1/3 EV. To jest zasadnicza zaleta. Po zrobieniu foty można ponadto powiększyć fragment, aby ocenić szczegóły (ostrość) interesującego nas fragmentu. Przy karcie o pojemności np. 1GB nie mam problemu. Po każdej sesji i tak zrzucam foty na kompa. Pozdrawiam kolegów i życzę samych "super fotek" w Nowym Roku 2007.
 
jpserwis  Dołączył: 12 Wrz 2006
Funkcja włączania się wyświetlacza po każdej migawce jest bez sensu. Daje po oczach. Mnie też wnerwia wyświetlanie ustawień po załączeniu na LCD. Da się to wyłączyć?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach