jiro  Dołączył: 15 Lis 2008
pytanie o ilford pan 100 i 400
witam, mam pytanie co do tych negatywow:
Ilford Pan 100
Ilofrd Pan 400

do tej pory nigdy ich nie uzywalem, a chcialem wziac wieksza ilosc, wiecie czy to sa wersje z DX?

Drugie pytanie, mniej wazne... mam kilka filmow naswietlonych ale nie wywolanych, leza w lodowce... czy wlasnie w takich warunkach jest im najlepiej? ;-)
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
jiro napisał/a:
mam kilka filmow naswietlonych ale nie wywolanych, leza w lodowce... czy wlasnie w takich warunkach jest im najlepiej?


tak
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
jiro, jestem deczko zielony w tej dziedzinie, ale mam takiego ilforda pan 400, z dokładnie takim pudełkiem. Na innym jego boku pisze "DXN". ;-) .
 

takseo  Dołączył: 25 Wrz 2008
Tak, są kody DX.
 

jiro  Dołączył: 15 Lis 2008
takseo napisał/a:
Tak, są kody DX.

dzieki... licze ze na 50'tkach ilforda tez sa, bo zamowilem w ciemno ;-)
 

blazejs  Dołączył: 24 Wrz 2008
Ja sie dopisze do tego tematu. Czy ktos wywolywal Pana 100 w Hydrofenie 1+1? Mam to rozrobione a nie wiem jakie czasy...
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
jiro napisał/a:
takseo napisał/a:
Tak, są kody DX.

dzieki... licze ze na 50'tkach ilforda tez sa, bo zamowilem w ciemno ;-)


nie ma na rynku filmów bez DX już od dawna.. ;-)
 

takseo  Dołączył: 25 Wrz 2008
guerilla, chyba, że samemu robisz ładunki :P
 

wiktor33  Dołączył: 19 Kwi 2006
jiro napisał/a:
mam pytanie co do tych negatywow:
Ilford Pan 100
Ilofrd Pan 400


Są to bardzo dobre filmy z bardzo dobrą ceną. Co do Hydrofenu, już kiedyś pisałem – to beznadziejny wywoływacz, lepiej go od razu wylać. Polecam Ilfosol 3.
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Już jest dostepny film bez kodu DX

"Rollei SUPERPAN 200 Materiał pełnowartościowy, data ważności 01. 2012r. Bez kodu DX i bez etykietki na pudełku."

"Czarno- biały film negatyw 135-36 klatek o czułości IS0 200/24 ° Charakteryzuje się bardzo wysoką rozdzielczością ( ponad 180 lp/mm) i bardzo małym ziarnem. Materiał jest identyczny jak Agfa Aviphot Pan 200. Super PAN 200 produkowane jest przez MACO w Niemczech Rollei. Film jest konfekcjonowany w kasety bez kodu DX i sprzedawany z opakowania zbiorczego. Film ma rozszerzony zakres na światło czerwone, uczulenie panchromatyczne. Możliowść ekspozycji w zakresie 125 do 250 ISO. Materiał idealny do fotografii lotniczej (doskonała jakość obrazu przy fotografowaniu we mgle i inych trudnych warunkach atmosferycznych). Film ma również zastosowanie w fotografii technicznej i naukowej. Materiał doskonale nadaje się do skanowania." (Fotonegatyw)



Obecnie jest promocja na ten material 10 zł za szt.

http://www.allegro.pl/ite...k_promocja.html

http://www.allegro.pl/ite...5_promocja.html
 

baqers  Dołączył: 10 Kwi 2008
wiktor33, co możesz powiedzieć o ilfosolu? Chyba sie do niego przymierzam. Z flickra wyinka że najlepiej wychodzi 1+9.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach