Graf_Zeppelin  Dołączył: 22 Mar 2009
hase napisał/a:
ale póki co korzystam po prostu z okazji jakie są mi dane, żeby się uczyć ;-)

Hmm. Robiąc zdjęcia ptaku siedzącemu w klatce nie nauczysz się niczego, co mogłoby ci się przydać przy robieniu ptaków w naturze: ani nie robisz tego odpowiednim obiektywem, ani nie nauczysz się operować odpowiednio manualnym fokusem, ani ciągłym, ani odpowiedniego doboru parametrów (np duże kontrasty między obiektem a tłem takim jak niebo czy woda) ani podejścia do ptaków, ani nic o miejscach ich przebywania. Ptaki są bezczelnie szybkie i płochliwe i robienie im zdjęć to cała sztuka (nie mylić z artyzmem) Stracisz także okazję by poznać swoją okolicę bliższą i dalszą, ale to już wedle uznania. To trochę tak, jakbyś jadąc autobusem utrzymywał, że nabywasz umiejętności do jazdy w F1.
Znacznie lepiej poskutkuje próba zdjęć choćby wróbla czy sikorki w parku. Spróbuj, a potem jeszcze raz pogadamy o zdjęciach z klatek.

Takie zdjęcia jak to omawiane jest banalne i może je zrobić każdy. A tu chodzi o to by pokazywać zdjęcia, które nie każdy może zrobić, ponieważ fotografujący wykonał dodatkowy wysiłek, który w efekcie powoduje, że wyrabia się albo własny styl czy oryginalność, albo chociaż poprawna technika. Coś co można i chce się ocenić, bo widać że ktoś chce się rozwijać. Coś innego niż orzeł w klatce, ciotki na imieninach czy zdjęcia zdjęć, co o, zgrozo, niektórzy też tu umieszczają
 

hase  Dołączył: 10 Sie 2008
Bleee, wysmażyłem takie pożądnego długiego posta i się nie dodał. Teraz więc przejdę od razu do sedna, tele przyjachało dwa dni temu więc niedługo pewnie pójdę wlaśnie za twoją radą i ruszę w teren ;-)

[ Dodano: 2009-05-21, 17:45 ]
Trochę zdjęć z koncertów.
10.


11.


12.


13.


[ Dodano: 2009-05-24, 18:41 ]
14.


15.


16.
 
MichalR
[Usunięty]
mamy tu taki watek o fotografii ptakow jak Cie interesuje ten temat.

http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=16593

pozdrawiam
 

hase  Dołączył: 10 Sie 2008
17.


18.
 

Markus1985  Dołączył: 19 Lut 2009
18 mz brak ostrości
Pozdrawiam i miłego weekendu życzę :-B
 

andy68  Dołączył: 11 Wrz 2008
z koncertowych tylko 12, mogło byc troche szerzej 17 stanowczo za daleko a 18 nie ostro
 

hase  Dołączył: 10 Sie 2008
19.
 

afuszejk  Dołączył: 28 Maj 2008
13. bardzo fajne, jest w tym energia : )
 

hase  Dołączył: 10 Sie 2008
20.
 

jutokintomi  Dołączył: 08 Lut 2009
witam

1 fajny kadr, ale chciałbym zobaczyć w BW
7 powalający kolor nieba
15 hehe ten pan chyba za dużo nie miał do grania :lol:
16 też się podoba
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
Jakby dało się 13 odszumić i poprawić kolory to była by całkiem fajna fota. Ale energia jest ;-)
 

hase  Dołączył: 10 Sie 2008
Mi osobiście akurat szum nie przeszkadza wyjątkowo na 13, choć kolorki rzeczywiście są troche przejchane, nie mam niestety już RAW'a żeby nad nim jeszcze popracować.
Teraz Ojcowski Park Narodowy:
21.


22.


Szkoda że panowała tak pochmurna pogoda i ciężko było dobrze naświetlić zdjęcie, przez co na przykład praktycznie żadne zdjęcie z zamku z Pieskowej Skały się nie nadaje do pokazania, a do cokinów się dopiero przymierzam.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
21. dobre kadrowo mz, pogoda jednak nie dopisała
 
VsdeR  Dołączył: 23 Kwi 2009
13. fajna, szum nie przeszkadza, dodaje trochę uroku;]
Ale występlował bym to coś jasnego po lewej bo razi troche;]
16- fajny pomysł
 

hase  Dołączył: 10 Sie 2008
Dziś dla odmiany pierwszy portret.
23.
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Fajne zdjęcia z Ojcowskiego Parku Narodowego,tylko warunki atmosferyczne kiepskie.
 

hase  Dołączył: 10 Sie 2008
No pogoda była fatalna, no ale cóż, na to się wpływu nie ma.

A o opinię do portretu nikt się nie pokusi? tu bym bardzo chętnie poczytał jakichś opinii, krytyki wskazówek.
 

pkosela  Dołączył: 25 Lip 2006
hase napisał/a:
A o opinię do portretu nikt się nie pokusi?

No to się poczepiam ;-)
Przepalone dłonie i mina modelki (na całusa mi to nie wygląda...).
Poza tym nie widzę, do czego mozna się przyczepić.
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Chcesz...to masz z punktu widzenia amatora.

Kadr gdyby nie było tych wystających rąk po lewej stronie to byłby dużo lepszy. Tak to trochę dziwnie wygląda mz. Poza tym przepaliłeś na dłoniach i jasna plama razi. Twarz Pani za ciemna. Za duży cień na włosach i przepalenia na policzkach ;-)
 

bobek  Dołączył: 26 Mar 2008
pkosela napisał/a:
Przepalone dłonie i mina


chlopaki tam niema ani grama przepalenia jest za bardzo wyciagniete to tak, ale niezmienia to faktu ze niepowinny tak sie rzucac na oczy ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach