hase  Dołączył: 10 Sie 2008
Że dłonie rażą to wiem też mim to przeszkadza, jeszcze nad tym posiedzę, bardziej chodziło mi właśnie o twarz. Na policzkach nie widzę żadnych przepałów, jest za to jeden mały na nosie który mnie wnerwia. no nic, zaraz się jeszcze poprobuję z tym zdjęciem, dzieki za opinie :-B
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Świetne kolory uzyskałeś na 20. - coś jakby slajd Fuji Provia.
 

hase  Dołączył: 10 Sie 2008
Kytutr, dzięki

23a.


Siedziałem nad tymi rękami, siedziałem, aż poszedłem za radą BartekKw i ręce wyleciały.
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
I teraz jest dużo lepiej moim zdaniem ;-)
 

pkosela  Dołączył: 25 Lip 2006
W pierwszej wersji była jakaś sytuacja, mozna było sobie dorobić jakąś opowieść do tego zdjęcia. Teraz został portret z dziwną miną.
To oczywiście moje zdanie (amatora, skoro wypada podkreślać), a jak pokazać zdjęcie decyduje, jak zawsze, Autor ;-)
 

hase  Dołączył: 10 Sie 2008
Dziś kilka kolejnych prób z portretem:
24.


25.


26.


Oraz zdjęcia z pierwszej sesji portretowej w jaką miałem okazj się pobawić. Oczywiście już na starcie nie ustrzegłem się błędów, których ustrzec się powinienem. Poszliśmy przynajmniej godzine za wcześnie i słońce było jeszcze za ostre. Dodatkowo na wielu zdjęciach niepotrzebnie przymknęłem obiektyw do 4 przez co bokeh nie jest takie jakbym chciał żeby było. A terz czekam na waszą krytykę i rady, co jeszcze poprawiać, żeby następnym razem było lepiej.
27.


28.


29.


30,


31.


32,


33.


34.
 

Wito76  Dołączył: 10 Kwi 2008
30-32-33-34 trochę bym podciągnął poziomy, żeby pozbyc sie tej mgiełki. Kadrowanie trochę nie teges, coś tam zawsze przeszkadza. Swiatło - łatwo nie było jak widac, pełne słońce i ciężko sobie poradzić bez dodatkowego sprzętu z silnymi cieniami. Powiem tak, troche brakuje tym zdjęciom, ale nie czepiam się, bo sam z tym co mam i umiem lepiej bym dużo nie zdziałał.
Mój faworyt to portret nr 29.
 

julian.s  Dołączył: 18 Kwi 2008
Prócz tego co powiedział Wito76, mogę dodać jeszcze, że w 30 twarz modelki jest niepotrzebnie częściowo w cieniu. Gdyby odwróciła twarz w bok chyba było by lepiej, może zdjęcie na brało by trochę więcej życia
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Z ostatniej serii zdecydowanie 29 - fajne kolory i ciekawy kadr.
 

hase  Dołączył: 10 Sie 2008
35.


36.
 

kinek  Dołączył: 14 Paź 2008
29. bardzo fajne, 32. gdyby nie cien na twarzy... ale tez ciekawe.
35. 36. jakos mnie przyciagaja, sam nie wiem dlaczego ;-)
pozdrawiam :-)
 

Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
Jak dla mnie to 29 zdecydowanie wybija się ponad inne. Ale to tylko moje skromne zdanie. :-D Pozdrawiam
 

hase  Dołączył: 10 Sie 2008
Dzieki wszystkim za dotychczasowe komentarze :-B
Tymczasem powrót do zdjęc krajobrazowych po wizycie w Tatrach.

37.


38.


39.


40.


Zapraszam do wypowiedzi.
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
40 najciekawsze mz, ale coś z balansem chyba nie gra ?? Niebieskawa ta woda albo cuś z monitorem mam....Ogólnie cacy :)
 
martinnezzz  Dołączył: 18 Lip 2009
Rzeczywiście 40 najciekawsza. Niestety wdarł się przepał w lewy górny róg i dość mocno przeszkadza. Co do portretów to masz piękną modelkę, warto by ją odseparować od tła bardziej i pokazać w miększym świetle.
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Wiem,że łatwiej coś nasmarować niż samemu zrobić dobry portret(o mnie),postaram się najkrócej jak można.Wydaje mi się,że portreciki w plenerze to za ostrym światłem zaświecone.Ostre ,twarde cienie,dodatkowo na 32.brzydki"długi nos"(ja o cieniu,bo modelka przednia).Co do kadrów to najbardziej podeszły 30. i 33.Jakoś te z modelką opierającą się o drzewko.....Jestem na nie.Chyba dlatego,że za dużo już się naoglądałem takich z drzewkami,opartych lub wyłaniających się zza murka.To ma być portret więc osoba fotografowana musi mieć priorytet.Coś w stylu 36.Wszystko jasne na tym kadrze,pięknie odseparowane tło albo jak kto woli fajny bokeh.Dobra portret zostawmy w spokoju,przejdźmy do krajobrazów.Od strony kadrowania to fajnie i raczej poprawnie,podoba mi się.Dla mnie najfajniejsze jest 38.Dobra ta chałupa na pierwszym planie i wyborne niebo.Szkoda tylko,że niebo na wszystkich trzech zdjęciach jest za jasne(praktycznie na granicy przepału)a dół za ciemny.Może polarek albo połóweczkę szarą zastosować?Wtedy niebo dostałoby kopa a i zieleń drzew będzie soczysta. :-)

PS.Zapomniałem,mam nadzieję,że nie masz za złe mojego czepialstwa ale czarne ramki to mi nie pasują,zbyt przygnębiające jak dla mnie.
 

moonwalker_lw  Dołączył: 11 Mar 2009
7 i 40 OK. Reszta taka sobie.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Szkoda, że 28. obciąłeś, mogło być bdb.
33. byłoby super, ale też dołu brakuje.
25. byłoby lepsze gdyby postać w tle zmieściła się z całą twarzą i ręką.
 
jej_portret  Dołączyła: 29 Lip 2009
najbardziej 29 i 40
36 byłoby fajne gdyby nie obcięte czoło... :)
 

hase  Dołączył: 10 Sie 2008
Może rzeczywiście na 40 balans troszkę leci, taki zafarb był w sumie na wszystkich zdjęciach, niestety przejrzystość powietrza była słabiutka i strasznie kontrast przez to spadał . Półówkę Cokina już mam, kupiłem właśnie z okazji tego wyjazdu i póki co uczę się z niej korzystać. Portretu cały czas się uczę, wiem że następnym razem nawet nie zaczne pstrykać bez miękkiego światła, bo to po prostu masakruje zdjęcia, ale pomysł na następną sesję już jest więc może za jakiś czas uda mi się pokazać cosik jeszcze.
Dzięki wszystkim za komentarze.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach