White  Dołączył: 31 Paź 2008
Na portretach się nie znam, ale modelka jest rewelacyjna :-B , wydaje mi się, że te z serii plażowo leśnej mają za ostre światło.
Seria krajobrazowa podoba się.
Dobre, czyste kompozycje bez zbędnego bałaganu.
37. ok tylko kolor nieba był by lepszy taki jak na 38 lub 39, może minimalnie większy kontrast na górach na pierwszym planie.
38. ok
39. najlepsze moim zdaniem nic bym nie zmieniał, super światło :-B
40. wystemplował bym te przepały, poza tym git.
 

hase  Dołączył: 10 Sie 2008
to jescze dwa zdjęcia z gór:
41.


42.


Wszelkie opinie mile widziane, a więcej gniotków na blogu.
 
pepek  Dołączył: 19 Lip 2006
41 - Fajny kadr, ale osobiście przeszkadza mi woda o konsystencji kiślu. Krótszy czas i polar - jak dla mnie oczyViście. Ta delikatna mgiełka dodaje uroku.
42 - Lekkie przepały na chmurach i deczko zbyt ciemny dół. Filtr połówkowy by się przydał. Widać, że warunki oświetleniowe były nie najlepsze.
Fajne miejsca.
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
41.Nie gada do mnie,chyba za dużo detali(strasznie lata u mnie wzrok od jednego do drugiego kamyczka).Mz lepiej byłoby zrobić zdjęcie z większej odległości i skupić się na jednym kamyczku.Rozmycie wody też nie w moim guście.Próbować trzeba,po to tu chyba wszyscy jesteśmy.
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Do powyższych komentarzy dodam tylko że jakieś takie wybledzone te zdjęcia są....może to kwestia niskiego kontrastu ? W każdym razie poprzednia seria była ciekawsza ;-)
 

hase  Dołączył: 10 Sie 2008
Wczoraj przy okazji focenia znajomych tańczących z ogniem miałem pierwszą okazję popróbować się z fotografią nocną, a tu efekt:
43.


Jak zawsze zapraszam do zabierania głosu.
 
ufik  Dołączyła: 21 Lip 2009
Łał .... wiem, że moje zdanie jako absolutnego amatora się nie liczy ale.... jestem pod wielkim wrażeniem.
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
ladnie Ci sie chmurki rozmyly ale mz jest za ciemno.... Moze jakbys jeszcze na dluzszym czasie potrzymal to byloby lepiej?
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
hase, ostatni imho super :-B

:-P
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Bardzo fajnie na ostatnim niebo zrobiłeś, trochę mz jednak brakuje światła w dole i na drzewie, nieźle eksperymentujesz :-B
 

hase  Dołączył: 10 Sie 2008
Jeszcze jedno nocne.
44.


Dzięki wszystkim za komentarze. To moje pierwsze próby z fotografią nocną, brak mi tu jeszcze zupełnie wyczucia jeżeli chodzi o ekspozycję, w dodatku nie miałem wężyka i stałem po parę minut z łapą na spuście. Może gdyby księżyc był wyżej,, dawał chociaż odrobinę światła, to dół udało by się naświetlić lepiej. Tymczasem księżyc właśnie wschodzi sobie za tym drzewem, więc kadr jest pod światło, i wyszło tak ciemno. Ale jak będzie następna okazja to spróbuję pokombinować inaczej.
 

rysiekp17  Dołączył: 27 Wrz 2008
w bw fajne fotki nocne wychodzą ;-)
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
hase, wyślij te zdjęcia na konkurs sony, co Ci szkodzi?

:-P
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
No... Ciekawie się zapowiada ... Gdy już opanujesz "nocne", może mi skali zabraknie?
Na razie bez ocen, bo ... cierpliwy jestem :)
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
43.Mz.jest znacznie lepsze od 44.Ładnie"rozjechane" niebo i dobra gra świateł.Drzewka trochę nieostre(napisz czy robiłeś ze statywu czy z rączki,a może wiaterek powiewał).Po Exif-ie nie ma śladu(wsio wykastrowane).
 

hase  Dołączył: 10 Sie 2008
Dzięki wszystkim za opinie :-B Teraz drugi temat ostatniej nocnej sesji, czyli ogień:
45.


46.


47.


48.


Oczywiście zapraszam wszystkich do komentowania.

P.S. do nocnych, bo mi się poprzedni post skasował. Czasy były ok. 2-4 minuty, na statywie, ale bez wężyka, z ręką cały czas na spuście, a ręka sobie lubiła zadrżeć...
 
Arvanes  Dołączył: 25 Maj 2009
Podbijam na specjalną prośbę Hase ;-)
 

hase  Dołączył: 10 Sie 2008
Dzięki Arv za tą małą przysługę :-B
Po dłuższej przerwie coś nowego, tym razem nie cyfra, a boje z analogiem. Na pierwszy rzut jeszcze krótki, jednostkowy powrót do gór, bo wtedy zacząłem ten film, a dalej już mazowieckie okolice. Film Kodak Ektar.

49.


50.


Jak zwykle zapraszam wszystkich do pozostawienia opinii.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Na 49 niebo za bardzo poszło w magentę, kadr może być, ale bez szału
50 wydaje mi się poprawne tylko kadr nie powala :-B
 

szymon_h  Dołączył: 04 Lis 2008
najbardziej podchodza mi 43 i 44 ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach