pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
mirqus, nie bój się. Albo oddaj/sprzedaj mi te slajdy, jeśli chcesz je trzymać w szufladzie.
 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008
pawelek-79 napisał/a:
Dobrze, że wiem, że strony obecnie nie są robione w HTMLu
A w czym? Efekt ostateczny to jest nadal HTML. Strony się różnią sposobem generowania tego kodu (przez php, cgi, asp).

A co do zdjęć, zamiast narzekać to lepiej zrobić ich tyle by byl problem z ich wyrzuceniem 8-)
 

kwantus  Dołączył: 08 Lip 2008

moja rodzina - marny skan - zdjęcie wykonane podobno na przełomie lat 20-30 ubiegłego wieku w okolicach Wilna, ech.. łza się w oku kręci
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
A moja babcia, nota bene z Jaworzyny Śląskiej, w przypływie żalu po odejściu mojego dziadka wrzuciła album rodzinny do pieca... Ogarnia mnie zawsze smutek, gdy sobie o tym pomyślę. Pewnie cześć zdjęć dałoby się odnależć robiąć kwerendę rodzinną, ale wielu pewnie nie.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wujek mojej żony wydał książkę ze wspomnieniami o swojej rodzinie "Moja Białowieża w fotografii i sercu". Mam od niego wszystkie fotografie z tej książki. Oto jedna z nich

 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
..moje rodzinne strony...
 
mirqus  Dołączył: 20 Sie 2007
plwk
Super fotka !

Nie wiem, czy tylko ja tak mam, ale gdy oglądam niektóre stare fotografie, coś mnie tak dziwnie w sercu drze...
Taka tęsknota, by wskoczyć, choć na chwilę, w tamtą rzeczywistość...
Eeech ! :-|
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To jeszcze dwa "motoryzacyjne"



 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
Porusza mnie również. Uczucie, że oni kiedyś podejmowali decyzję, mieli dylematy i swoje życie. Przez takie ujęcie widzę ich w jednej sytuacji i niczym w dziele romantycznym sam mogę "domyślić" zakończenie, jak i całą historię!
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Na "Fototapecie" jest taki bardzo stary wywiad z T. Tomaszewskim "Lubię patrzeć na morze". Wywiad w "temacie". Kto chce, niech czyta :-)
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
technik219 napisał/a:
Kto chce, niech czyta :-)


z miłą chęcią :-)
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
A nawiązując do tematu: Znajomy prosił mnie kiedyś o zeskanowanie całego albumu rodzinnego - lata 30-te, wyj w szkole orląt, przepustki, pierwsze loty i katastrofa w '37, i nie ma wuja. Obrabiałem to ze dwa tygodnie i ... zżyłem się z tymi ludźmi ze zdjęć. Kawał historii. Nawet namawiałem go na jakąś wystawę, ale jest niezdecydowany.
Druga rzecz - ostatnio przygotowywałem zdjęcia na wystawę z okazji rocznicy wybuchu wojny - prawie 500 zdjęć. Historia zaczyna się przed wojną, zwykłe życie, ludzie uśmiechnięci, młodzi ludzie. Potem ci sami ludzie w czasie okupacji, zupełnie inni. Na koniec portrety wszystkich, którzy zginęli. Niesamowita dramaturgia, jeśli patrzy się na to po kolei, zdjęcie po zdjęciu.
Swoje zdjęcia rodzinne poskanowałem, zgrałem na płyty i marzy mi się jeszcze dodać do nich opisy, jakaś prezentacja z podkładem muzycznym, może z komentarzem słownym zza ekranu... Żeby coś zostało dla potomnych (pamiętniki "pisane" już nie w modzie...)
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Dobrałem się do archiwów dziadków :-) Mnóstwo świetnych zdjęć udało mi się odkurzyć, powoli je skanuję i planuję zrobienie im prezentu z powiększonych odbitek.

Mój pradziadek i koledzy "po sumie"



Moje pierwsze słowa jak zobaczyłem to zdjęcie: Ojciec Chrzestny!
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zdjęcie rodzinne z początku lat 30-tych

 

kapsel  Dołączył: 13 Lis 2008
Moje pierwsze słowa po tym jak zobaczyłem zdjęcie Bruinena
Cytat
O kruwa! Niedźwiedź!

jedna flaszka na tylu?
@plwk
na początku lat 30tych już był trend na badyle w doniczkach przywiązane sznurkiem do innych patyków :D
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
kapsel napisał/a:
Moje pierwsze słowa po tym jak zobaczyłem zdjęcie Bruinena
Cytat:
O kruwa! Niedźwiedź!

Hy :-B

A tak offtopując to ktoś ma pomysł czy jest szansa na naprawienie skanera który generuje na zdjęciach paski przypominające poziomy szum? Widać nieco nawet na tym pomniejszonym zdjęciu, poniżej crop z przekształconego już na czerń i biel i obróconego zdjęcia. Mam przeczucie że czeka mnie "skanowanie" w antyramie Kasetką na statywie bo zdjęcia są mocno pogięte.

 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
kapsel napisał/a:

na początku lat 30tych już był trend na badyle w doniczkach przywiązane sznurkiem do innych patyków :D


Moja babcia ma takie do dzisiaj. :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mam przed sobą otwartą książkę "Oświata i Związki Nauczycielskie w powiecie chełmskim w latach 1915-1939" autorstwa Stanisława Pyszki i na 217 stronie znalazłem to samo zdjęcie z opisem "Fotografia wykonana ok. 1930 r. w Chełmie w gronie rodzinnym w mieszkaniu przy szkole nr 3 przy ul. Lubelskiej (na Pilichonkach)".
 

Rarog  Dołączył: 10 Maj 2006
Stare zdjęcia mają klimat. Kiedyś zrobienie zdjęcia to było wydarzenie. Postaci na nich ubierały się odświętnie, każdy chciał wypaść jak najlepiej. Ciężko wyobrazić sobie teraz sytuację w której aparat ma np kilka osób w mieście...


Ocalone od zapomnienia. Na dole pradziadek. Stracił rękę podczas I W.Ś.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Zachęciliście mnie do zabrania się w końcu za archiwizację starych zdjęć rodzinnych, dopóki żyją osoby, które potrafią nazwać postaci na zdjęciach, żeby nie były anonimowe. Widziałem kiedyś taką fajną opcję - najeżdżasz myszką na twarz i pokazują ci się napisy przypisane do tego miejsca na zdjęciu - jak to jest zrobione???

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach