Tom3k88  Dołączył: 27 Kwi 2009
[Tom3k88] Galeria i Warsztat
Przede wszystkim chciałem się przywitać, na imię mam Tomasz, zachorowałem na Pentax'a jakiś czas temu a od kilku dni (10-05-2009) jestem szczęśliwym właścicielem K200D i DA 18-55 II

Wcześniej próbowałem swoich sił Nikonem L10 (kompakt za 250zł), i owoce tych prób można zobaczyć na moim profilu na digart.pl , tam też pewnie będą lądowały zdjęcia z Pentax'a. Uprzedzam, że mam pełną świadomość, że digart to nie najlepsze miejsce na dzielnie się swoimi pracami, ale już się przyzwyczaiłem i polubiłem ten serwis, a naprawdę można tam trafić na nieprzeciętne prace.

Ponieważ dopiero skończyłem juwenalia, więc nie miałem zbyt wiele czasu, żeby pobawić się aparatem, dopiero wczoraj właściwie zaliczyłem pierwszą sesję, i jak to bywa po przesiadce z kompaktu podoba mi się każde zdjęcie z mała GO, więc postanowiłem chwilę ochłonąć i nie kompromitować się na starcie i poczekam trochę z wrzucaniem zdjęć do oceny.

Prosiłbym tymczasem o komentowanie zdjęć z digartu, najlepiej w takiej formie: (zacznijmy może od tego)

1# Łańcuch - Molo - Sopot


Jednak to już kwestia indywidualna jak, będziecie mnie oceniać ;-)

Używając kompaktu miałem wymówkę, że tego się nie da takim aparatem zrobić, teraz pewnie będę się trochę szkłami usprawiedliwiał, ale i to z czasem się skończy, przynajmniej taką mam nadzieję. W ostateczności będę miał aparat do "cioci na imieniny" za 2k zł :P

 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
wstawiaj zdjęcia bezpośrednio na forum, a nie miniaturki.
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Ten podpis na zdjęciu to mogłeś sobie darować(trudno skupić się na ujęciu,nikt nie ukradnie takiego......)
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
Takie ładniutkie to zdjęcie. Przyjemne dla oka. :-)
 
Apazar  Dołączył: 10 Gru 2008
A mi to zdjęcie trochę psuje główny obiekt, tj. łańcuch i uważam, że zbyt mało w zdjęciu wykorzystanego jest tego chyba fajnego światła, które widać z lewej strony
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Zgadzam się z Apazarem, przy taki świetle lepiej chyba widoczek jakiś pstryknąć niż łańcuch mz.
 
Tom3k88  Dołączył: 27 Kwi 2009
andrzejb napisał/a:
Ten podpis na zdjęciu to mogłeś sobie darować(trudno skupić się na ujęciu,nikt nie ukradnie takiego......)

Zdjęcie robiłem ponad rok temu, wtedy jeszcze myślałem, że ktoś może chcieć sobie przywłaszczyć moje zdjęcia. Teraz już pozbyłem się tego złudzenia, ale kilka starszych zdjęć ma jeszcze ten pasek.

Apazar napisał/a:
A mi to zdjęcie trochę psuje główny obiekt, tj. łańcuch i uważam, że zbyt mało w zdjęciu wykorzystanego jest tego chyba fajnego światła, które widać z lewej strony

Światło, owszem było cudowne, jednak jedyny obiekt warty sfotografowania na lądzie to był Grand Hotel, w dodatku był przysłonięty częściowo rusztowaniami i usytuowany pod słońce, więc nic by z tego nie wyszło.

Jednak postarałem się i wykorzystałem to światło do innych zdjęć na molo:
2# Pod celownik?


3# Na schodach
Teraz wydaje mi się, że bez modelki byłoby ładniejsze, ale już za późno, czasu nie cofnę.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Dwa nowe znacznie lepsze. Też sądzę, że w tym wypadku bez dziewczyny byłoby lepiej dla kadru.
 

Graf_Zeppelin  Dołączył: 22 Mar 2009
Cytat
Teraz wydaje mi się, że bez modelki byłoby ładniejsze, ale już za późno, czasu nie cofnę.

Nie tylko modelki, ale też postaci u góry.
2 też by zyskała gdyby nie było w każde wysokiego masztu z linkami.
Coś mi też twój podpis nieco "przewraca" zdjęcia - może lepiej zrezygnować z jasnego prostokąta?
 
Tom3k88  Dołączył: 27 Kwi 2009
To teraz na warsztat, już z K200D. Jak odbieracie taką, dosyć mocno odrealnioną pracę?
4# Stary Dom na Odrą - HDR
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
2 i 3 bardzo fajne fotki. Podobają się.
4. ja tam na HDR się nie znam, ale jak patrze na ten dom to mam wrażenie że jakoś taki krzywy jest, no ale ja tam się nie znam;)
 
Tom3k88  Dołączył: 27 Kwi 2009
Bo jest krzywy, specjalnie obniżyłem statyw najniżej jak się dało, żeby uzyskać takie zniekształcenie. Motywem były stare i opuszczone domy w filmach rysunkowych gdzie stosuje się podobną perspektywę. Mam też wersję "bardziej prostą", ale jest po prostu nudniejsza ;-)
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Ja też jestem za prostym domem,troszeczkę razi jaśniejsza obwódka nad dachem i drzewem.
 
Tom3k88  Dołączył: 27 Kwi 2009
4.1# To znaczy, że taka wersja jest lepsza?

 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
mz zdecydowanie lepiej
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Tom3k88 napisał/a:
To znaczy, że taka wersja jest lepsza?


Trochę lepsza aczkolwiek obie fotki wyglądają jak screen'y z jakiejś gry komputerowej - trochę sztucznie..
 
Tom3k88  Dołączył: 27 Kwi 2009
Starałem się wykonać HDR tak aby obraz wyglądał maksymalnie realnie, udało się?
4.2# Rewizja Trzecia


Poprawiłem niebo, wydaje mi się, że teraz wygląda ok? Czy jednak, według Was wykracza to poza ramy fotografii i bliżej tej pracy do grafiki?
4.3# Komputerowe poprawione


[ Dodano: 2009-05-24, 12:51 ]
Mam do pokazania jeszcze parę zdjęć za czasów Coolipx'a i tak chciałem się zapytać co sądzicie o tym zdjęciu?
5# Niebo


[ Dodano: 2009-05-24, 12:53 ]
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
4.2 moim zdaniem OK. Nie jest jakoś super intreresujące, ale wersja najlepsza z poprzednich.
Kiedy pokażesz jakieś zdjęcia z modelką ze zdjęcia nr 3? :-)
 
Tom3k88  Dołączył: 27 Kwi 2009
Co do zdjęć z modelką, to nie mam ich za wiele, to było rok temu, a od tamtego czasu wiele się zmieniło :) Nie mam kiedy obrobić starych zdjęć, choćby z mojego pierwszego starcia z koncertem, ale nie mogłem się powstrzymać żeby tego nie pokazać. Mam nadzieję, że się spodoba :)

#34 Fontanna przed Halą Stulecia vol. 1 (pokaz przedpremierowy)


#35 Fontanna przed Halą Stulecia vol. 2 (pokaz przedpremierowy)


Jeszcze mam ze dwa na które da się patrzeć, ale to kiedy indziej.
 

Mitch  Dołączył: 18 Mar 2009
naprawdę zastanawiałem się jak szybko zobaczę tutaj zdjęcia z tej fontanny. bo skoro ratusz, budynek nordei przy świdnickiej i krasnale już były...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach