Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
RAW Challenge 111
Zasady zabawy są tu:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=1745
i tam proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://www.jarekdabrowski.net/prc/raw/rc111.pef

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 17.05.2009, do godziny 20:00 czasu wschodniobiałostockiego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jpgi proszę zapakować razem w jednego zipa.
Pliki proszę nazywać:
- rc111_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc111_nick_700.jpg - mały jpg (max. wielkość 500 kB),
- rc111_nick.zip - załączony zip
Maile proszę tytułować podobnie - rc111_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili.

Miłej zabawy.
-----------------------------
Ciągle proszę o podsyłanie swoich rawów, można je wysyłać mailem na podany wyżej adres, lub wrzucać przez ftp:
ftp . jarekdabrowski . net (usunąć spacje, wiadomo)
juzernejm: rawchallenge
pasłord: oPona2007 (ważna wielkość liter)
(proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki)
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji - a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
-----------------
Wyniki:

Po kliknięciu na małe zdjęcie, otworzy się ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjęcia dostępne również pod adresem
http://www.jarekdabrowski.net/prc/rc110.html

1. Briho
Obróbka w ACR.


2. Chmurzasty
Obróbka w ACR wszystko czym sie dalo, w PS tylko rozmiar i maska wyostrzajaca (radius 0,4 i amount 150%)


3. Davidxxx


4. PK
balans bieli, krzywa


5. Premier
obróbka w LR


-------------------
Zbiorcze:
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Premier, świetny pomysł! :-B :-B :-B
Briho, mógłbyś się pochwalić, w jaki sposób uratowałeś niebo bez przekształcenia budynków w przypaloną kaszę? ;-) :-B
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
PK napisał/a:
Premier, świetny pomysł! :-B :-B :-B


Rzeczywiście, świetny, tylko niezgodny z regulaminem tej zabawy.
 

w4syl  Dołączył: 16 Lis 2007
dlaczego niezgodny?
 

deckard  Dołączył: 01 Lut 2008
Dla mnie wygrał Briho, ja obrobiłem tydzień temu i zapomniałem wysłać, więc poza konkursem:
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
w4syl napisał/a:
dlaczego niezgodny?


Dodawanie "winiety" z gradientu kołowego czy innego na warstwie jest niezgodne z regulaminem.

Cytat

4. Jak miętosimy - można używać jakiegokolwiek oprogramowania, zmieniać kolory, korygować krzywe, poziomy, kontrast, balans bieli, wszystko, wszystko, ale na całym obrazku. Zdaję sobie sprawę, że np. funkcje typu "shadows/highlights" z założenia działają na części pliku, ale to nie my decydujemy o tym, tzn. nie zaznaczamy tego ręcznie. Można konwertować do cz/b, channel mixer, te sprawy. Można używać dedykowanych programów do odszumiania. Można się załamać i próbować jeszcze raz po dwóch dniach. Można również iść na :-B . Albo na :-B :-B :-B .Nie można używać warstw, masek, selektywnych zmian. Nie można używać oprogramowania do HDR, ani funkcji do HDR wbudowanych w inne programy. Nie można dorysowywać wąsów. Nie można używać narzędzi takich jak gumka, stempel, pędzelek... Nikt tego nie sprawdzi, ale pamiętajcie, to jest zabawa.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
xrog napisał/a:
Dodawanie "winiety" z gradientu kołowego czy innego na warstwie jest niezgodne z regulaminem.
Lightroom (i ACR zapewne też) ma winietę regulowaną wyłącznie suwakami. I jest to zgodne z regulaminem.
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
Jarek Dabrowski napisał/a:
Lightroom (i ACR zapewne też) ma winietę regulowaną wyłącznie suwakami. I jest to zgodne z regulaminem.


Wg mnie jest to modyfikacja selektywna, ale nie zamierzam się spierać.
Jeśli zostało to uznane za zgodne z regulaminem, przepraszam, kłaniam się i zwracam honor.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Cytat
Wg mnie jest to modyfikacja selektywna

Jak i, dajmy na to, poprawa aberracji chromatycznej w ACR/PPL/(...) ? Ten punkt regulaminu należałoby interpretować jako zakaz używania masek, selekcji itp.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
xrog napisał/a:
Wg mnie jest to modyfikacja selektywna
Owszem, sensu stricte, jak najbardziej. Tak samo, jak większośc operacji na zdjęciu w programach graficznych (shadows/highlights, fill light i inne).

Chodzi o to, żeby nic ręcznie nie zaznaczać. Jak jest suwak, to można nim suwać. No i warstwy/maski też są nie teges.
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
UPS :oops: ale dałem plamę. Przez to PPD coś mi się pokręciło z datami i jestem dopiero (zgodnie z zaleceniami Micha) na etapie wstępnej obróbki zdjęcia. Zamierzałem zrobić to na spokojnie, z dystansem do własnej pracy. A tu ZONK już ogłoszone. Dodam, że to moje własne zdjęcie. Wysyłając myślałem złośliwie "z tego to nikt niczego nie zrobi". Jak widać po prostu trzeba mieć pomysł.
Jakościowo Briho najbardziej na tak a Premier za pomysł. Gratuluje kolegom.
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
a ja na 3 razy sie zabierałem ale z marnym efektem... coś jak Davidxxx mi wychodziło ale ciągle szczegółów mało było alo przepalałem i odpuściłem...
 
Premier  Dołączył: 07 Sie 2008
dzięki za opinie. Jeśli to komuś się przyda to jutro wrzucę parametry suwaków. Pozdrawiam
 

briho  Dołączył: 28 Sie 2007
PK napisał/a:

Briho, mógłbyś się pochwalić, w jaki sposób uratowałeś niebo bez przekształcenia budynków w przypaloną kaszę? ;-) :-B


To bardzo proste :-) Najpierw suwak Recovery w ACR maksymalnie w prawo, potem zakładka shadows/highlihgts i zmniejszenie świateł. Później jeszcze w PS-ie chwilę pobawiłem się tymi suwakami. Szczegóły z budynków wydobyłem dzięki suwakowi Fill Light w ACR.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach