Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Michu, pewnie zaraz odezwie sie autor zdjecia, ze pies naprawde jest zolty. Albo zupelnie rudy :-P
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
A snieg czarny :-P
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Autor już się odezwał i stwierdził, zę pies nazywa się Orion i ma dwa lata. Szkoda, że tych danych wcześniej nie miałęm, zapewne moja praca wyglądałaby zupełnie inaczej.
 
amas  Dołączył: 22 Wrz 2006
Mi się najbardziej podoba wersja Cotti. Mała uwaga - na dużym pliku widać jakieś artefakty od wyostrzania (np. śnieg przed psem, wygląda trochę jak stado hotpikseli :)
Kurde, ładnych parę dni temu zacząłem obrabiać tego goldena, ale dopiero wczoraj przed samą północą wypróbowałem modified equalization i szczęka mi opadła. Jak zauważył Zorzyk, śnieg jest neutralny. Stosując do tej pory inne metody, zawsze mi jakiś zafarb wychodził - jak światłą były ok, to w cieniach coś nie tak i vice versa. Już nie zdążyłem z korekcją jasności, poza tym na moim monitorze efekt wydawał mi się całkiem dobry. Ponadto użyłem unsharpa, aby podkreślić m.in. odblaski od pojedyńczych kryształków lodu - bo tak mi się podoba :)
Nie wiem za to, skąd się wzięły te przerywane linie z lewej i na dole???
Podsumowując - znów się czegoś nauczyłem!
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Faktycznie pies jest biszkoptowy - jak na labradora biszkopta przystało - w pełnym słońcu rzeczywiście jest żółtawo-rudo-pomarańczowy, ale zwykle jest biszkoptowy :-D
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
Bronek napisał/a:
Wiedziałem że z tym zdjęciem tak będzie, każdy ma inaczej ustawiony monitor i tylko ja widzę kolory zbliżone do rzeczywistości :-P .


Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości - tylko JA mam na monitorze dobrze ustawione kolory :mrgreen:

A o tym, które obrazki mi się najbardziej podobają napiszę później, jak je spokojnie obejrzę, bo dość dużo tego jest. No i teraz muszę zarabiać na Kadyszkę (że o maśle do chleba nie wspomnę).
 

nowakka  Dołączył: 22 Kwi 2006
Najbardziej odpowiadające moim wyobrażeniom jest wołanie Cotti. Naturalne, śnieg 'popołudniowy', bez rzucających się w oczy zafarbów.
 

Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
W każdym RAWie jest jakiś ciężki orzech do zgryzienia - tym razem był nim śnieg.
Jak można przyjąć, że piesek jest bardziej brązowy, czy bardziej biały... czy też bardziej kremowy......... to jednak należy przyjąć, że śnieg jest biały. Ze wszystkich prac (oczywiście swojej nie oceniam)....... najbardziej biały śnieg zauważyłem u Bronka. I ta praca mi się podoba.

Macioh poszedł troszkę na łatwiznę i zrobił z tego fotografię czarno-białą. Ja też kiedyś taki zwód zastosowałem.......... ; ) No własnie...... ale jak na to patrzeć w przyszłości? Może zrezygnujemy z fotografii czarno-białej... Chyba, że się umówimy, że np przy RC010 robimy prace czarno-białe?
 

nowakka  Dołączył: 22 Kwi 2006
Dancer napisał/a:
W każdym RAWie jest jakiś ciężki orzech do zgryzienia - tym razem był nim śnieg.
Jak można przyjąć, że piesek jest bardziej brązowy, czy bardziej biały... czy też bardziej kremowy......... to jednak należy przyjąć, że śnieg jest biały.


Zakładasz, że śnieg jest tak samo biały o 7 rano, w południe, i o 16:50?
 

Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
Zakładam ogólnie, że śnieg jest biały.
Na pewno nie jest niebieski.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Dancer napisał/a:
Na pewno nie jest niebieski.
- jest... jest tez fioletowy czerwony i w tysiacach innych kolorow....
 

Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
Dobrze. Posiada wszystkie kolory tęczy. Jednak mi się podoba biały.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dancer napisał/a:
Zakładam ogólnie, że śnieg jest biały.
Na pewno nie jest niebieski.


Snieg jest bialy, ale pieknie odbija niebieskie niebo, wiec wychodzi na niebiesko. Tylko nasz AWB w oczach nam pokazuje co innego.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
... albo odbija biale chmury wiec jest bialy, albo rozowe chmury o swicie wiec jest rozowy, albo fioletowe chmury i granatowe niebo i pomaranczowe slonce o zmierzchu, wiec jest kolorowy. Ja akurat zalozylem ze jedyne kolorowe co ten snieg odbija to niebo.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
Tylko nasz AWB w oczach nam pokazuje co innego.
- nie wiem czy to dobre porownanie....
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
ufff, nareszcie wszystko zobaczyłam :-) /długo się ładowało/

na zdjęciu Macioha Orion jest podobny do mojego psiaka :-) /ale tylko na nim/
podoba mi się zdjęcie Bronka - jest mroźne /sama miałam wizję ciepłego zdjęcia, artefakty mogły wyjść - ktoś o tym pisał, bo miniaturka była wyostrzana/

oczywiście - obróbka autora (śliczny psiak :-) )

i świetna jest przewrotna wersja high-key Jarka Dąbrowskiego :-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dzięki Cotti, ale tu muszę sie okajać - psiaczek na moim zdjęciu jest za zółty! Ale zrobiłem eksperyment teraz - ściągnąłem zdjęcie Jarka i śmiem twierdzić, żeś Ty Jarku po całej zabawie z kolorami celowo i świadomie chciał wyprowadzić nas tu wszystkich w pole :mrgreen: Jedyna obróka jakiej poddałem zdjęcie Jarka to level srodkowy w lewo - tak aby rozjaśnic..... :shock: Kolor śniegu jest taki jak na zdjęciu Macioha, a kolor Oriona taki, jaki ten pies jest.... Jarek, czy Ty ten efekt uzyskałeś tylko "dozwolonymi" narzędziami ?

Niecierpliwie czekam, co powiesz 8-)

PS. Moja lepsza połowa mnie uświadomiła, że to zdjęcie pochodzi z marca 2006, więc Orion na zdjeciu miał ok. 10 miesiecy. To tak gwoli ścisłości kronikarskiej ;-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
śmiem twierdzić, żeś Ty Jarku po całej zabawie z kolorami celowo i świadomie chciał wyprowadzić nas tu wszystkich w pole :mrgreen:
To znaczy? Jakiej zabawie z kolorami?
zorzyk napisał/a:
Jedyna obróka jakiej poddałem zdjęcie Jarka to level srodkowy w lewo - tak aby rozjaśnic..... :shock: Kolor śniegu jest taki jak na zdjęciu Macioha, a kolor Oriona taki, jaki ten pies jest.... Jarek, czy Ty ten efekt uzyskałeś tylko "dozwolonymi" narzędziami ?
Oczywiście. Jako dezorganizator całej zabawy muszę świecić przykładem.
Cała obróbka kolorystyczna była w Lightroomie, zapis do TIF i w PS tylko końcowe wyostrzenie i zapis pliku. Niestety, Lightroom gdzieś mocno zaszywa parametry obróbki w swoich czarodziejskich plikach, ale mogę spisać wartości liczbowe - jak wrócę do domu.
zorzyk napisał/a:
Moja lepsza połowa mnie uświadomiła, że to zdjęcie pochodzi z marca 2006, więc Orion na zdjeciu miał ok. 10 miesiecy. To tak gwoli ścisłości kronikarskiej ;-)
Odpowiednie służby już to zanotowały.

[ Dodano: 2007-01-08, 13:11 ]
A, i jeszcze jedno. Gdyby na zdjęciu był Eskimos, to śnieg zrobiłbym żółty.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
To co musiałby ten Eskimos robić, by śnieg był żółty?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kogel-mogiel?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach