zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ty to masz, Jarek, fajnie - kładziesz się spać o 8. wstajesz po 14. Do roboty przynajmniej nie musisz się spieszyć z rana ;-) :lol:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Nie pozostaje mi nic innego, jak zalinkować to:
www.dojarek.com/pub/droga-do-pracy.mp3
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Michu, a potrafisz sobie wyobrazic, bez rysowania na nieskalibrowanym monitorze, jak kreska w kolorze 176, 29, 152 (sRGB) bedzie wygladac na tle 223, 80, 76 (sRGB)??? Bo ja nie. Wlasnie dlatego skalibrowalem swoj. Sprzetowo.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Osobiście bardziej operuję w CMYKu - to tak na marginesie.
Pewnie, że nie potrafię. Ale korekcja na liczbach jest z pewnością dokładniejsza, niż za pomocą kalibratora. Toczyłem już na ten temat bój z Sylwkiem gdzieś na forum. Z pewnością nie jestem przeciwnikiem kalibracji - wręcz przeciwnie - stoi Spider 2 w kolejce zakupów. Tylko, że nie wszyscy mają możliwość skorzystania zz kalibratora, zaś wszyscy mogą za pomocą liczb odczytać, że śnieg mając 218, 218, 218 jest na 100% bez dominaty.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
a czy 218, 218, 217 ma dominante? Pytam powaznie.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jeden procent nie jest zauważalny. Czasami dotyczy to nawet kilku procent - jeżeli jest to słaby kolor (w CMYKu np żółty). Ale wiele zależy od okoliczności umiejscowienia danego koloru.

 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Bronek, a ja wrócę do tej nieszczęsnej magenty (ale nudziarz jestem) - co powiesz o zdjęciu Dancera na Twoim Skalibrowanym Monitorze? :)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zdjęcie Dancera (duży JPG) staje się doskonałe kolorystycznie gdy:
- Ctr-L (levels) pipetą tonów średnich ustawię szare na śniegu w punkcie (x;y)=(24,83;9,93).

Bez tej operacji na całym śniegu w cieniu (a najłatwiej jest to widoczne po prawej stronie) jest kilkuprocentowa przewaga magenty.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Uściślijmy Żorż: nie tyle dominata magenty, co niedobór żółtego.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jeśli na śniegu jest niedobór żółtego, to ja wiem jak łatwo temu zaradzić.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tak, Michu, rili mosz recht - niedobór żółtego w stosunku do pozostałych dwóch.
Takich dwóch jak nas trzech - to nie ma ani jednego :mrgreen:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Jeśli na śniegu jest niedobór żółtego, to ja wiem jak łatwo temu zaradzić.
Ale przed tym potrzeba dobrze się zbrowarzyć.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Zgadzam się, na zdjęciu Dancera jest za dużo mangenty. Na zdjęciu GrzegorzaM jest za dużo niebieskiego , na zdjęciu Cotti za mało niebieskiego albo za dużo żółtego. Zdjęcie Korby ma fajne ciepłe kolory (hm, nie sprawdziłem godziny zdjęcia a powinienem był). Zdjęcie Micha - chyba za bardzo podkręcony kanał czerwony. Zdano - zdecydowanie zbyt żółty. Zorzyk - może tak miało być, ale zdjęcie ma trochę zimne kolory. Zaraz, to chyba WB oryginału ? A Macioch poszedł na łatwiznę :-P A na moim zdjęciu jeszcze bym coś poprawił.

ty tyle krytykowania, obowiązki rodzinne wzywają.

 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na moim zdjęciu pies jest zbyt żółty, a śnieg ma nieodpowiedni odcień niebieskiego - powinien być bardziej niebieski, a nie cyjanowy, jak jest teraz. A tak w ogóle, nad zdjęciami z tego spaceru spędziłem rok (nie mówię, że codziennie ;-) ) i cały czas mi coś nie pasuje. Teraz, ostatnią zdobyczą warsztatu jest usuwanie pipetka niebieskości 8-) więc chyba popróbuję pójść tym tropem.

Dajcie cynk, bo jeszcze parę zdjęć z tej sesji mogę podtrzucić do RC. W sumie akurat to zdjecie to miała być bułka z masłem ;-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
Teraz, ostatnią zdobyczą warsztatu jest usuwanie pipetka niebieskości
Orion to toleruje?
zorzyk napisał/a:
Dajcie cynk, bo jeszcze parę zdjęć z tej sesji mogę podtrzucić do RC. W sumie akurat to zdjecie to miała być bułka z masłem ;-)
Podrzucaj co chcesz i kiedy chcesz, a o tym, czy zdjęcie zostanie wstawione do konkursu i tak decyduje komisja. Póki co, komisja stara się, żeby nie było w krótkim odstępie dwóch podobnych odcinków - ale spróbować możesz ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Bronek - czy Ty wiesz, ile mnie trudu kosztowało, by podkręcić kanał czerwony?
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
pot, krew i łzy? No i po co, jak można było nasikać ...
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ja (jeszcze) na czerwono nie sikam.
Ale z drugiej strony, może to jest jakiś pomysł... Jutro z rana nasikam do kompa - zobaczę, co się stanie. Zastanawiam się tylko, do włączonego, czy wyłączonego...

 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Michu, chcialem tylko zasugerowac ze zolty w tym sezonie popularniejszy od czerwonego.
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
Bronek napisał/a:
A Macioch poszedł na łatwiznę :-P

ok, ok. teraz będzie w kolorze :->

aha, w ksywce wpisałeś o jedno "c" za dużo ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach